Bohinjska Proga

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori

Ali ste se že preljali po Bohinjski progi?

Glasovanje se je zaključilo dne 28.08.2006, 8:34

Da, velikokrat
17
61%
Enkrat
6
21%
Se imam namen peljati
1
4%
Še nikoli
4
14%
 
Skupaj glasov: 28
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

OBB napisal/-a: Kdaj pa naj bi začel vozit direktni vlak NG-LJ-NG? In kakšna bo njegova sestava (pulmani, kanarcka, fiati...)
Počasi počasi... Najprej štal'ca, pol pa krav'ca :D
(Moja želja: čimprej in to s 711-zelenci! :) )
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a OBB »

TGV Lyria napisal/-a:
OBB napisal/-a: Kdaj pa naj bi začel vozit direktni vlak NG-LJ-NG? In kakšna bo njegova sestava (pulmani, kanarcka, fiati...)
Počasi počasi... Najprej štal'ca, pol pa krav'ca :D
(Moja želja: čimprej in to s 711-zelenci! :) )
Moja želja: še med tem poletjem in to z pulmani in reganom! :D
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

OBB napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:
OBB napisal/-a: Kdaj pa naj bi začel vozit direktni vlak NG-LJ-NG? In kakšna bo njegova sestava (pulmani, kanarcka, fiati...)
Počasi počasi... Najprej štal'ca, pol pa krav'ca :D
(Moja želja: čimprej in to s 711-zelenci! :) )
Moja želja: še med tem poletjem in to z pulmani in reganom! :D
To poletje prav gotovo ne. Naslednje pa že mogoče :)
+ privošči ubogim sirotam klimo no :wink: pa še 711 ne bodo imele kam voziti ko jim Hodoš elektrificirajo - so pa predobre za odpad!
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

OBB napisal/-a: Moja želja: še med tem poletjem in to z pulmani in reganom! :D
Aja? A niso preglasni :lol:

Na koncu bo pa fiat iz Prekmurske kvote. :P
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Re 4/4 napisal/-a: Na koncu bo pa fiat iz Prekmurske kvote. :P
Kaj pa je to "prekmurska kvota"? Klimatizirane Fiate imamo tudi v Gorici, in to kar tri od 6 garnitur (118, 124, 130).
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

TGV Lyria napisal/-a:
Kaj pa je to "prekmurska kvota"?
Poleti na Štajerskem in Prekmurskem ni potreba po dvojnikih fiatov, zato jih je ponavadi višek. In iz te kvote, bi lahko za "direktni vlak NG-LJ-NG" dobili kakšnega fiata. Možen je tudi kanarček. Pulmani z reganom pa zagotovo ne. Zelenci pa vozijo v Pulo in Hodoš. Pa nekaj časa nazaj, če se prav spomnem je bilo rečeno, da more en zelenc ostati v rezervi, če kakšen za Pulo crkne. Izven poletja pa SŽ zagotovo nima proste garniture; No verjetno bodo, ko pridejo novi emg-ji. Predvsem Prekmurski fiati
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Re 4/4 napisal/-a: Zelenci pa vozijo v Pulo in Hodoš.
Po elektrifikaciji Hodoša zelenci tja ne bodo več vozili kot IC vlak, tako da bi lahko vozili v Novo Gorico.
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

TGV Lyria napisal/-a:
Re 4/4 napisal/-a: Zelenci pa vozijo v Pulo in Hodoš.
Po elektrifikaciji Hodoša zelenci tja ne bodo več vozili kot IC vlak, tako da bi lahko vozili v Novo Gorico.
Od kod ti ta (ne)preverjena informacija? :-k
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 419
Pridružen: 10.05.2015, 19:05

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a urban120 »

Jaz mislim, da če imajo prekmurci najbolj moderno progo, da si zaslužijo tudi ICS, do Hodoša
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

petindvajsetka napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:
Re 4/4 napisal/-a: Zelenci pa vozijo v Pulo in Hodoš.
Po elektrifikaciji Hodoša zelenci tja ne bodo več vozili kot IC vlak, tako da bi lahko vozili v Novo Gorico.
Od kod ti ta (ne)preverjena informacija? :-k
Kolikor mi je znano, je že potrjeno, da bo od decembra vozil ICS na relaciji Ljubljana- Hodoš.
Pa tudi če ne bi: zakaj voziti s 711 do Hodoša, če je proga elektrificirana, zelenca pa se lahko bolje uporabi kje drugje v Sloveniji?
Matevz96
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 197
Pridružen: 17.01.2016, 19:33

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a Matevz96 »

urban120 napisal/-a:Jaz mislim, da če imajo prekmurci najbolj moderno progo, da si zaslužijo tudi ICS, do Hodoša
Zakaj bi si "zaslužili" ICS? Vlak naj vozi tja kjer je interes, potrebno bi bilo narediti raziskavo trga in iz tega določiti če je smiselno pošiljati ICS do Hodoša.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Matevz96 napisal/-a:
urban120 napisal/-a:
Zakaj bi si "zaslužili" ICS? Vlak naj vozi tja kjer je interes, potrebno bi bilo narediti raziskavo trga in iz tega določiti če je smiselno pošiljati ICS do Hodoša.
Točno tako! Vsaj tisti ki vozi naj vozi za potrebo....
Ljudje, ne sanjati o kakšnih velikih spremembah po elektrifikaciji...nimamo Desirojev, nimamo Brižit, mopedow in nimamo Helg, sploh pa ne vagonov, niti za sedanje potrebe, kaj šele za kaj več!
LEP DAN
Igor
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Matevz96 napisal/-a:

urban120 napisal/-a:

Zakaj bi si "zaslužili" ICS? Vlak naj vozi tja kjer je interes, potrebno bi bilo narediti raziskavo trga in iz tega določiti če je smiselno pošiljati ICS do Hodoša.



Točno tako! Vsaj tisti ki vozi naj vozi za potrebo....
Ljudje, ne sanjati o kakšnih velikih spremembah po elektrifikaciji...nimamo Desirojev, nimamo Brižit, mopedow in nimamo Helg, sploh pa ne vagonov, niti za sedanje potrebe, kaj šele za kaj več!
Se strinjam, vlaki naj vozijo kjer je potreba. Toda še ne tako dolgo nazaj so bili zelenci in prej bajadere mnogo bolje zasedeni iz Prekmurja kot iz Maribora.

LPL
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

TGV Lyria napisal/-a: Kolikor mi je znano, je že potrjeno, da bo od decembra vozil ICS na relaciji Ljubljana- Hodoš.
Pa tudi če ne bi: zakaj voziti s 711 do Hodoša, če je proga elektrificirana, zelenca pa se lahko bolje uporabi kje drugje v Sloveniji?
V kolikor je to uradno, oziroma preverjeno, je tisti, ki si je to izmislil, pravi bukselj. Kdo se bo vozil od Murske do Hodoša, razen strojevodje in sprevodnika? #-o
Da bo pa ICS od Murske do Hodoša imel na vsakem postajališču postanek, je pa totalno mimo. [-o<
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

petindvajsetka napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a: Kolikor mi je znano, je že potrjeno, da bo od decembra vozil ICS na relaciji Ljubljana- Hodoš.
Pa tudi če ne bi: zakaj voziti s 711 do Hodoša, če je proga elektrificirana, zelenca pa se lahko bolje uporabi kje drugje v Sloveniji?
V kolikor je to uradno, oziroma preverjeno, je tisti, ki si je to izmislil, pravi bukselj. Kdo se bo vozil od Murske do Hodoša, razen strojevodje in sprevodnika? #-o
Da bo pa ICS od Murske do Hodoša imel na vsakem postajališču postanek, je pa totalno mimo. [-o<
Okeej pa do Murske no... 711 pač za to povezavo ne bo več potreben. Zato lahko pride k nam v Gorico. To je vse.
Odgovori