Vozni red parnih lokomotiv

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
loko
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 05.10.2005, 10:01

Vozni red parnih lokomotiv

Odgovor Napisal/-a loko »

Verjetno nas je kar nekaj ki so nam všeč parne lokomotive, ki bi jih malo poslikali oz. jih šli pogledat ko peljejo skoz kakšen karj. Vendar ne obstaja noben vozer red tak da mislim da bi bilo fajn če bi kdo vedel kdaj ter kje pelje in bi obvestil tud ostale
Ljubitelj lokomotiv
Toma
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 93
Pridružen: 23.09.2005, 18:51
Kraj: Zagreb

Re: Vozni red parnih loko,otiv

Odgovor Napisal/-a Toma »

loko napisal/-a:Verjetno nas je kar nekaj ki so nam všeč parne lokomotive, ki bi jih malo poslikali oz. jih šli pogledat ko peljejo skoz kakšen karj. Vendar ne obstaja noben vozer red tak da mislim da bi bilo fajn če bi kdo vedel kdaj ter kje pelje in bi obvestil tud ostale
koliko znam sutra ide parna serije 33 Lj - Sevnica - Trebnje - Lj: mislim dau cu je ici fotografirati.... Vidimo se :)

pozdrav iz Zagreba
toma
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

loko

na moji strani se je dalo prebrati vozni red muzejskih vlakov - stran obstaja že 5 let in je vozni red tam za vsako sezono, samo poiskat je treba kaj , kdaj pa kdaj , ne samo spraševat kje se kaj najde

lp M.
zaljubljena23
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 41
Pridružen: 29.09.2005, 13:31
Kraj: Rače-Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zaljubljena23 »

milchy napisal/-a:
na moji strani se je dalo prebrati vozni red muzejskih vlakov - stran obstaja že 5 let in je vozni red tam za vsako sezono, samo poiskat je treba kaj , kdaj pa kdaj , ne samo spraševat kje se kaj najde

lp M.
Te vozni redi muzejskega vlaka so nama znani, ampak obstaja tudi veliko posebnih voženj, za katere vozni red nekaterim sploh ni znan
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

za vožnje z neznanim voznim redom je pa potem itak težko napisat kdaj in kje vlak vozi .....
loko
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 05.10.2005, 10:01

Odgovor Napisal/-a loko »

Ja saj vem da je to težko izvedet zato pa sem mislil da če kdo slučajno izve da napiše tu.
Ljubitelj lokomotiv
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

loko napisal/-a:Ja saj vem da je to težko izvedet zato pa sem mislil da če kdo slučajno izve da napiše tu.
kar se pa tega tiče, pa ne bo nobenega problema - nekaj časa sem to objavljal v novicah na moji strani, a potem iz neznanega vzroka opustil ...

lp
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Ja to je res najboljše, da tisti, ki kaj "nenavadnega" zve, da to nekam napiše. To bi mogli met že na prvi strani eno tako rubriko, kjer bi ble te posebnosti v železniškem prometu, kot na primer to, da je danes zjutraj pripeljal v LJ 664-107. Pa če to vpišeš v najkrajšem možnem času, je veliko šans da nekdo čim prej prebere in mogoče še pravočasno ujame stvar na terenu in naredi kakšen posnetek.
virtualec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 62
Pridružen: 05.10.2005, 18:25

Odgovor Napisal/-a virtualec »

Umikam se iz Foruma!
Zadnjič spremenil virtualec, dne 10.05.2006, 18:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Ja lahko bi bila posebna rubrika za take primere, si bom dodal v plan dela.

Je bil pa dons regan kar nekej časa parkiran v LJ. na tiru za tankanje.
Čeprav se ponavadi to tko hitro dogodi, da je ponavadi že vsega konc, predno uspeš dospeti na kraj dogodka.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
ursika
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 183
Pridružen: 29.09.2005, 10:22
Kraj: Kjer ni železnice...

Odgovor Napisal/-a ursika »

Helou!

Tle se pa močno strinjam tud jst z vami - ko bi le blo voznih več mašin kot le 33tka, da bi blo tud fotkanje še bolj v slast.

Če bi ta portal obstajal kaj prej, bi Vas mogoče za kako vožnjo lahko obvestila, ker sem imela relativno dosti informacij o vseh rednih in izrednih vožnjah od g. Hartnerja in ga. Novakove.

Kar se tiče prihodnosti - če mi bo sreča mila in bom pri izletih z muzejcem (ja, ok, če bodo sploh še aktualni) še imela prste vmes in dostop do info, bom zagotovo poskrbela, da ste obveščeni...
če pa ne bom jaz zmogla tega napisat, bom pa milchy-ja obveščala...

:wink:
Urša
Uporabniški avatar
vagoncek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 28.09.2005, 11:25
Kraj: jesenice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vagoncek »

sami STROKOVNJAKI ste

vsaka vožnja pa naj bo to redna ali izredna ima izdelan vozni red, kajti brez tega se pač ne da voziti, kako pa do teh podatkov pa je potrebno imeti kakega frenda v voznoredni službi SŽ ali v Službi ta potniški promet na SŽ (naprimer gospo NOVAK-ovo ) pa morda izveste za vse vožnje muzejskih vlakov, kar pa se raznih prestav parnih lokomotiv tiče pa bi se lahko malo pozanimali pri g. Uroš-u Filiplič-u (v železniskem muzeju) 100% sem da on ve za vsako vožnjo in prestavo kajti predvsem on je odgovoren za muzejske vlake v železniškem muzeju in tudi na SŽ pomaga pri sestavi voznih redov muzejskih vlakov, veste tako je to, ne samo čakat da vam kdo vse lepo SERVIRA na dom ampak za kakšno stvar se je potrebno tudi malo potruditi da se kaj zgodi
morda me bo kdo imel za nekega "VAŽIČA" vendar sem to sam doživljal ko sem še delal na teh vlakih
pred upokojitvijo sem bil zaposlen na muzejskem vlaku SZ kot referent za muzejske vlake
http://groups.msn.com/muzejskivlaki
zajebant
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 11.09.2005, 18:05

Odgovor Napisal/-a zajebant »

... in potem se čudite/čudimo, zakaj pri nas nobena stvar ne gre in zakaj več ali manj vse propade ali pade v vodo ..... zato ker je marsikomu preveč, če kdo kaj pove ali napiše in tako se je žal začelo tudi tule ....

pa lep pozdrav od mene
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

V kolikor mi lahko, kdo posreduje kontaktne e-naslove omenjenih oseb, se bom potrudil in jih v imenu portala in vseh nas poprosil za prispevek voznih redov na našo stran.

Upam, da bomo dobili ugoden odgovor. :idea:
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
vagoncek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 28.09.2005, 11:25
Kraj: jesenice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vagoncek »

tadeja.novak@slo-zeleznice.si

ona je glavna za muzejske vlake
pred upokojitvijo sem bil zaposlen na muzejskem vlaku SZ kot referent za muzejske vlake
http://groups.msn.com/muzejskivlaki
Odgovori