Mala vprašanja

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
saraceiv
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 12
Pridružen: 14.07.2008, 18:30

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a saraceiv »

Pozdravljeni,
ko se ravno govori o osnih pritiskih, spodnjem ustroju, hitrostih, sem se spomnil na odsek Ljubljana-Borovnica. Kako to, da na tem odseku za pendolina ni predpisana nekaj višja hitrost kot za ostale vlake? Ali je tu mogoče problem v terenu ("blatne toplice")?
bugear
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 121
Pridružen: 24.04.2009, 20:33
Kraj: Češka

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a bugear »

Nekaj znanstvene fantastike: na Češkem se lokomotive uvrščajo v vrste na podlagi vertikalnega in prečnega vpliva na progo. Rezultat tega je, da je veliko lokomotiv lahko vozi po progah kategorije C2, čeprav imajo osni pritisk večji kot 20t/os, in tudi obratno nekaj lokomotiv z osnim pritiskom na primer 20/t ali manjšim lahko vozi samo po progah kategorije D4. Je pa tudi res, da so Taurusi imeli težave s prečnim odnosom zaradi velikega razmaka med podvozji.
"Milovat tě budu stale,
děkuju za krásný rok"!
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

Koliko krat tedensko (če sploh) vozi tovorni vlak za Ajdovščino?

Hvala za info!
Zadnjič spremenil Tomaž97, dne 12.01.2013, 9:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Če sta Regan+1 vagon vlak,potem vozi enkrat na mesec največkrat pa še to ne.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Čufarca
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 02.11.2009, 15:56

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Čufarca »

Ja, saj razen mogoče malo semen, nima kaj drugega peljati. :|

LP M
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Ma pride kak vagon hlodovine,pa lani v celem letu mogoče 2 vlaka žita.Nič vse skup.Škoda besed.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
BRUS
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 77
Pridružen: 23.11.2006, 16:55

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a BRUS »

Nurmi napisal/-a:Ma pride kak vagon hlodovine,pa lani v celem letu mogoče 2 vlaka žita.Nič vse skup.Škoda besed.
Torej Fructal nič?.. no za današnjo sceno razumljivo.: :cry: :oops:
Približno nekje leta 1975 - 78 pozimi je znalo stati dva-tri odprtih vagonov polnih jabolk v Anhovem na postaji ali na ind. tiru. Mogoče par ur ali čez noč.
Starejši so govorili, da gre vse v Ajdovščino.? Ne vem zakaj so bila v Anhovem.???
Nas vajence so nalovili z vrečami (ne vrečkami) in zaboji nabrat jabolka. Zaloga sadja v delavnici za celo leto.
Lp T
Puhalnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 119
Pridružen: 09.01.2010, 15:10
Kraj: Dobrepule

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Puhalnik »

Ja, na pstaji u Wajdušni so stali v vrstah hladilni vagoni z marelicami iz Romunije, preden so jih z vlačilcem in vagonsko prikolico odvlekli v Fructal. Delalo se je dan in noč. Tudi mulci smo večkrat prišli na svoj račun (kadar je šel 'majster' vmes na pir). Ko sem med počitnicami delal na Mlinotestu, me je kot vajenca doletela čast praznjenja vagonov z ječmenom. Ni jih hotelo biti konca (da bi jih ...). Ko sem po 8 urah prišel iz vagona, tudi samega sebe nisem mogel spoznati, noben kurjač ni bil tako usran po šihtu. Ja ječmen se v vagonu pri 50-60 oC kadi bolj kakor kakšen vlažen premog. Ampak to je bilo še v industrijski dobi, sedaj pa ....
zelencek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 513
Pridružen: 22.09.2011, 20:16

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a zelencek »

Ali mi lahko kdo prosim pove, kdaj (ob kateri uri) gre kakšen tovorni vlak z dizlovko (po možnosti 661) na čelu iz Ljubljane oz. v Ljubljano (in od koder pride oz. do koder gre)?

Lp
Uporabniški avatar
raziskovalec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 03.10.2012, 15:56
Kraj: včasih na dolejnski, včasih na kraški progi

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a raziskovalec »

Proti Novemu mestu peljejo skoraj vsak petek med 8 in 12 uro dopoldne, mimo Rakovnika.
Lep pozdrav, raziskovalec.
Luč na koncu tunela ni nujno rešitev, lahko je vlak
zelencek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 513
Pridružen: 22.09.2011, 20:16

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a zelencek »

raziskovalec napisal/-a:Proti Novemu mestu peljejo skoraj vsak petek med 8 in 12 uro dopoldne, mimo Rakovnika.
Hvala lepa.
Mogoče obstaja še kakšen bolj točen podatek?
Tudi po Kamničanki se kdaj vozi, sigurno.
Meh 362
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 321
Pridružen: 22.02.2011, 18:08

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Meh 362 »

zelencek napisal/-a:
raziskovalec napisal/-a:Proti Novemu mestu peljejo skoraj vsak petek med 8 in 12 uro dopoldne, mimo Rakovnika.
Hvala lepa.
Mogoče obstaja še kakšen bolj točen podatek?
Tudi po Kamničanki se kdaj vozi, sigurno.
Zdi se mi, da lahko tovorni vlak na dolenjski progi vidiš vsak delavnik ob prib. 20.15 v Grosupljem (ne me držat za besedo). Več o tem bodo znali povedati @Tin€, @leteči vlak in ostali. Tudi v Črnomlju se ga da videti, za kamniško progo pa ne vem, vendar se mi zdi, da vozi đura z nabiralnikom.
Lep pozdrav
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

zelencek napisal/-a:Ali mi lahko kdo prosim pove, kdaj (ob kateri uri) gre kakšen tovorni vlak z dizlovko (po možnosti 661) na čelu iz Ljubljane oz. v Ljubljano (in od koder pride oz. do koder gre)?

Lp
Ob po, sr in petkih vozi tovorni za Kočevsko. Iz Lj bi moral iti okrog sedmih, vendar je ponavadi že ob 5.30 v Grosupljem. V Lj se ponavadi vrne okrog 11. Če vozi do Ortneka, je največkrat 661 ali 664, če pa do Ribnice, pa vozi 643 ali 644.

Ni pa nujno, da sploh vozi, saj večkrat ni potrebe.
zelencek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 513
Pridružen: 22.09.2011, 20:16

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a zelencek »

Lepa hvala :D
Meh 362
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 321
Pridružen: 22.02.2011, 18:08

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Meh 362 »

ŽAT32 napisal/-a:
zelencek napisal/-a:Ali mi lahko kdo prosim pove, kdaj (ob kateri uri) gre kakšen tovorni vlak z dizlovko (po možnosti 661) na čelu iz Ljubljane oz. v Ljubljano (in od koder pride oz. do koder gre)?

Lp
Ob po, sr in petkih vozi tovorni za Kočevsko. Iz Lj bi moral iti okrog sedmih, vendar je ponavadi že ob 5.30 v Grosupljem. V Lj se ponavadi vrne okrog 11. Če vozi do Ortneka, je največkrat 661 ali 664, če pa do Ribnice, pa vozi 643 ali 644.

Ni pa nujno, da sploh vozi, saj večkrat ni potrebe.
Tudi ob torkih je bil 661 viden v Ortneku. Ne vem pa, če je tam samo premikal vagone. Zdaj, ko je 661-164 v Zidanem Mostu, mogoče tudi torkovega vlaka ni več.
Lep pozdrav
Odgovori