Mala vprašanja

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4118
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a mkx »

Tudi na muzejcu @Čišo prav lepo opravlja napovedovalsko dolžnost ...
LP, Metod
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tono »

Na mašini ga nič ne čujemo :) Si bomo omislili svojo napovedovalko :)
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
raziskovalec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 03.10.2012, 15:56
Kraj: včasih na dolejnski, včasih na kraški progi

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a raziskovalec »

Pa kolk vas bo potem v strojni hišici? Na zadnjem muzejcu vas je bilo pet ali šest, se ne spomnim dobro, zdaj boste pa še sedmo gor dali. Kako boste pa koln v peč metali :?: :mrgreen:
Lep pozdrav, raziskovalec.
Luč na koncu tunela ni nujno rešitev, lahko je vlak
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Tono, v letih pred tvojim prihodom v "kuhno" se je pripetilo tudi kaj podobnega kot na tej sliki
http://www.miniaturna-zeleznica.com/Sli ... C03719.JPG

Kar pa se tiče napovedovanja sem na slovenskih tleh doživel marsikaj. Recimo s Citadelo na poti v Budimpešto med delavnikom napovedovanje za vsako postajo kljub menjavi vlakospremnega osebja. Pri povratku nazaj (bil je praznik) pa ne duha ne sluha o kakšnem napovedovanju postaj. To verjetno veste, da so bili v Citadeli SŽ Y vagoni.
Zanimiv je recimo primer z Mimaro, po našem ozemlju so bili zvočniki nemi, na drugi strani karavank pa so oživeli, ravno nasprotno je bilo pri Croatii v obe smeri. Lisinski nič od nič, Sava ravno tako tudi po avstriskih in nemških tirih ni bilo nič, klub zamujanju. Emona je "delala" tudi po naših glajzih.

Glede na dosedaj doživeto imam občutek, da se napoveduje, ko se nekomu dvigne.
Tine
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tono »

Tin€ napisal/-a:Tono, v letih pred tvojim prihodom v "kuhno" se je pripetilo tudi kaj podobnega kot na tej sliki
http://www.miniaturna-zeleznica.com/Sli ... C03719.JPG
Fajn praktikantka.

@raziskovalec: ma pusti koln, glavno, da je družba v redu. Še na ozkotirni povabimo v kabino kakšno deklino. In pol se moramo hudooooo stiskat, še posebej kurjač :)

Lp,

T
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Zabavno napovedovanje :) Raziskovalec, omenjal sem le vagone klasike in samo za njih me zanima. Spomnim se, da so na zelenem vlaku za časa JŽ tudi kaj rekli po zvočnikih zato se mi zdi napovedovanje po Pendolinu logično. Me je pa zato toliko bolj zanimalo napovedovanje na klasiki, saj imajo pri nas vsi potniški vagoni ozvočenje. Nisem 100% prepričan za X vagone, t.j. one Blm in ABlm ampak zaradi črke l bi tudi ti morali imeti ozvočenje.
Verjamem, da to predstavlja dodaten napor ravno tako kot sprevodniku zaključnega vagona prižgati čelne luči ampak zna priti prav...
Goran
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a sikos »

http://www.vlakovi.com/?p=3538

Če ga Bosanci nočejo, bi ga lahko SŽ vzele, namesto kakšnega Kanarčka :)
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

sikos napisal/-a:http://www.vlakovi.com/?p=3538

Če ga Bosanci nočejo, bi ga lahko SŽ vzele, namesto kakšnega Kanarčka :)
A namesto Kanarčka :?: ](*,) ](*,) A se samo meni dozdeva, da Kanarček v večini vozi po neelektrificiranih progah. A boš ti morda kakšen električni podalšek za 25kV 50Hz razvijal za njim, saj drugače ni šans da bi recimo samostojno peljal tam kjer vozijo Kanarčki. Pa tudi na elektrificirani progi ta "Som" pri nas nebi naredil niti metra, razlog za kaj ne pa upam, da si razbral iz predhodnjega stavka.
Tine
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a sikos »

Tin€ napisal/-a:
sikos napisal/-a:http://www.vlakovi.com/?p=3538

Če ga Bosanci nočejo, bi ga lahko SŽ vzele, namesto kakšnega Kanarčka :)
A namesto Kanarčka :?: ](*,) ](*,) A se samo meni dozdeva, da Kanarček v večini vozi po neelektrificiranih progah. A boš ti morda kakšen električni podalšek za 25kV 50Hz razvijal za njim, saj drugače ni šans da bi recimo samostojno peljal tam kjer vozijo Kanarčki. Pa tudi na elektrificirani progi ta "Som" pri nas nebi naredil niti metra, razlog za kaj ne pa upam, da si razbral iz predhodnjega stavka.
Ups... EMG je... slabo sem prebral.. Se opravičujem za napako.. :oops: Konec koncev bi ga vseeno lahko imeli, če bi bilo kaj €€ :)
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

A si ti sploh prebral kaj sem napisal. Poglej odebeljeni tekst, potem pa butaj ven kaj bi lahko imeli :!:
sikos napisal/-a:
Tin€ napisal/-a:
sikos napisal/-a:http://www.vlakovi.com/?p=3538

Če ga Bosanci nočejo, bi ga lahko SŽ vzele, namesto kakšnega Kanarčka :)
A namesto Kanarčka :?: ](*,) ](*,) A se samo meni dozdeva, da Kanarček v večini vozi po neelektrificiranih progah. A boš ti morda kakšen električni podalšek za 25kV 50Hz razvijal za njim, saj drugače ni šans da bi recimo samostojno peljal tam kjer vozijo Kanarčki. Pa tudi na elektrificirani progi ta "Som" pri nas nebi naredil niti metra, razlog za kaj ne pa upam, da si razbral iz predhodnjega stavka.
Ups... EMG je... slabo sem prebral.. Se opravičujem za napako.. :oops: Konec koncev bi ga vseeno lahko imeli, če bi bilo kaj €€ :)
Ups, pozabil sem ti napisati, da boš za v bodoče vedel. V Sloveniji je na glavnih progah štrom v voznem vodu 3kV DC (enosmerni) :!: Nekaj kilometrov pa ga je do mejnih postaj tudi AC-ja 15kV in 25 kV.
Tine
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a milchy »

lahko bi vozil od Harmice do Dobove ;)
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Po svoje so Bosanci pametnejši od nas. Mi kupimo vsak šrot, tudi če košta lepe denarce (važno, da zraven kdo dobro zasluži), potem pa ga popravljamo in menjujemo dele, če je treba, tudi na lastne stroške (seveda ob tem spet nekdo služi). Socialna država, ni kaj! :mrgreen:
Tako počasi se prebujamo ...
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Zanimivo! Nov vlak vrnejo, češ da je predrag, nekdaj naši Fiati so pa dobri. Res da sicer vozijo na ŽRS, ampak saj to je vendar v isti državi. Menda :roll: . Mogoče so pa Fiati bili šenkani. Podarjenemu konju pa se itak ne gleda na zobe :mrgreen:
Uporabniški avatar
raziskovalec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 03.10.2012, 15:56
Kraj: včasih na dolejnski, včasih na kraški progi

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a raziskovalec »

Mene pa zanima, kaj pomeni naziv specialni strojovodja, ker sem to zasledil na listi kandidatov za župana Maribora.

Hvala za informacije
Lep pozdrav, raziskovalec.
Luč na koncu tunela ni nujno rešitev, lahko je vlak
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a 038 »

Pri nas pomeni da ima enkrat večjo plačo od mene in fura eno vrsto lokomotive, da ima podpisanih čimanj prog, v svojem turnusu zaščiten kot sibirski medved in gleda da mu je treba čimanj delat ker je pred penzijo.Običajno pa tisti ki si ta naziv zaslužijo, ga ne dobijo. To so strojevodje pred penzijo, točne pogoje pa bo kdo drug navedel ki jih točno pozna.
Odgovori