Mala vprašanja

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
mateja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 268
Pridružen: 03.12.2008, 18:42

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a mateja »

Nurmi napisal/-a:Tisto je 4200 potniški,to je pa prazna garnitura za Jesenice,se vrača kot 4201 oz.4295 ob sobotah.
Hvala za pojasnilo.

MMG, sedaj po bohinjki začasno vozijo tovor. Predvidevam, da tudi cement iz Anhovega. Zakaj tega vedno ne vozijo po tej trasi? Ali gre "naokoli" v Novo Gorico? Zakaj?
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Uff Mateja,tukaj ti ne morem dati objektivnega odgovora.Sklicujejo se na ekonomičnost,čeprav so jim dokazali,da je relacija za cement preko Jesenic krajša,hitrejša in stroškovno ugodnejša.
To je višja politika na Kolodvorski,pa ne samo za cement,ampak višja politika za celoten Soški koridor.
In domačini se kar ne morejo otresti občutka,da se ga NAMERNO uničuje v Ljubljani.
Verjetno bodo padala mnenja,da je to zakompleksano provincialno pisanje,strokovni izračuni o rentabilnosti,dodani vrednosti,..........
Ampak mislim,da nismo daleč od resnice.
A veš so stvari v življenju brez vrednosti,stvari ki imajo ceno in so stvari,ki so NEPRECENLJIVE.In naša Bohinjka to definitivno je.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
mateja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 268
Pridružen: 03.12.2008, 18:42

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a mateja »

OK, oprostite moji ženski pameti, ampak tega ne štekam. Kam sploh vozijo cement? Leta nazaj, če se prav spomnim, so ga vozili na Jesenice in potem naprej - kam? Kam gre to danes? V Novo Gorico, naokoli v Ljubljano in potem? Madona, ne razumem ... :oops:
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Iz Anhovega v LJ.Črnuče,ter v LJ.Moste.
Gre iz Anhovega ob 14.00 v Novo Gorico,tam čaka da mu dodajo zbirnik,pa spet čaka,..... potem ga zguncajo do Sežane pa spet čaka,...... in se prigunclja do Ljubljane enkrat do 23.00. #-o
Ko gre pa preko Jesenic je pa v Ljubljani že ob 20.00.
Zdaj mi je švignil mimo bajte,ker se mi trese stanovanje :lol: :lol: :lol:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Madona, ne razumem ... :oops:
Naj ponovim stari pregovor:
Kjer se konča LOGIKA, se začne ŽELEZNICA ... pardon: SLOVENSKE ŽELEZNICE, d.o.o.
Tako počasi se prebujamo ...
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Takšnih logik je na SŽ kar precej. Povem primer:

Strojevodja je na Jesenicah prevzel vlak, ki je prišel iz Avstrije in je bil namenjen v LB-Zalog. V spremnih papirjih je videl, da sta v vlaku dva vagona z odpadnim železom, namenjena za jeseniško železarno Acroni. Opozoril je cel postajni ansambel, z TK dispečerjem vred. Takšne stvari se pač dogajajo in se velikokrat še pravočasno rešijo. Po krajšem cincanju in pregovarjanju so nato vse skupaj poslali lepo v Zalog. Od tam pa nazaj, jasno.

Ampak, ni še konec. Popoldan, po končani službi, in ko je bil že doma, je dobil "čuden" klic neznanca na svoj mobitel. V smislu, kaj se vtika v stvari, ki ga ne brigajo, in naj se pazi .....
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
space
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 407
Pridružen: 06.01.2009, 20:39

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a space »

In ker gospodi niso postopali pravilno je edn dobu po piz...potem se pa je spravo na strojevodjo češ kaj............
če rešuješ pošteno se pazi,če pa nepošteno pa na zdravje [-X
eni zgleda ne vejo več kako se kaj obravnava.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Pogledaš težo,zavrtijo,še kaj piše na P-13 in nalogu.Vleka noter in gasa.Saj te sistem nauči,da se brigaš zase.Žalostno ampak resnično.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

space napisal/-a:In ker gospodi niso postopali pravilno je edn dobu po piz...potem se pa je spravo na strojevodjo češ kaj............
če rešuješ pošteno se pazi,če pa nepošteno pa na zdravje [-X
eni zgleda ne vejo več kako se kaj obravnava.
Ne bi rekel. Bolj diši na neka "mutna posla".

Nurmi, staro gardo so učili, da moraš delati v duhu dobrega dela, čeprav se ta pristojnost ne nanaša na dotičnega delavca. Na račun takšnega pojmovanja je bila rešena marsikatera zagata, da ne rečem, tudi življenje. In duša ti ne da, da ne bi opozoril, čeprav te v resnici prav nič ne briga ......
Praviloma takšne "rešene" zadevice ostanejo v ozkem krogu zaposlenih, saj bi sicer padale sankcije. :-$
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Zelo težko je na železnici delati,če ti je železnica v srcu.Absolutna,nedvoumna resnica.Vsaki šiht imaš vsaj nekaj situacij,ko ti brezbrižnost,malodušje,........nekaterih odpira ventile.In duša ti res ne da,.......
Zato pa pravijo stari ljudje,da je potrpljenje božja mast,samo zajebana za tistega,ki se z njo maže!
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Vinko
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 30.04.2010, 18:59

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Vinko »

Pozdravljeni, mam eno veliko prošnjo in sicer delam raziskovalno nalogo in Rad bi našel vrste oziroma tipe vlakov, ki vozijo na slovenskih tirih in njihovo opremo ter kakšne opise in ali gomulka še vozi al ne??
hvala za hitre odgovore
whistler
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 716
Pridružen: 31.05.2007, 19:19
Kraj: Gorenjska

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a whistler »

V tej temi imaš link do podatkov o naših lokomotivah.
Gomulka pa še vozi.
Vlak je vedno hitrejši!
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Še eno moje malo vprašanje:

v petek, 23.4. sem med Pivko in Prestrankom opazil tovorni vlak (v smeri Prestranka, Postojne), ki ga je vlekla naša Brižitka. To sicer ne bi bilo nič nenavadnega, vendar pa je bila zadaj kot doprega hrvaška dizel lokomotiva (če se ne motim HŽ 2062). Ve kdo, čemu se je pojavila na naših tirih?
Aljaž
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a cokla »

leteči vlak napisal/-a:Še eno moje malo vprašanje:

v petek, 23.4. sem med Pivko in Prestrankom opazil tovorni vlak (v smeri Prestranka, Postojne), ki ga je vlekla naša Brižitka. To sicer ne bi bilo nič nenavadnega, vendar pa je bila zadaj kot doprega hrvaška dizel lokomotiva (če se ne motim HŽ 2062). Ve kdo, čemu se je pojavila na naših tirih?
Najbrž se je kot doprega iz Pule vračala na kakšen večji pregled - preko Reke.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Božiček
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 672
Pridružen: 14.08.2009, 14:26
Kraj: Krško

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Božiček »

Končuje se mi osnovno šolsko izobraževanje, s tem prihaja tudi valeta. Pri nas imamo navado, da, vsak razred predstavi svoj 10 minutni igrani film, kjer se vsak upodobi s svojim hobijem na morda malo bolj humorističen način. :oops:

Za mene so v scenariju predvideli vlogo ali prometnika ali sprevodnika, zakar pa bi rabil uniformo. Zato me zanima, če bi si bilo možno, kje sposoditi uniformo prometnika ali sprevodnika za kakšno urico, da se posname moj del filma. :oops:

Hvala
http://www.pribozic.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori