Kje so parne lokomtive???

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Milchy, zgolj kot zanimivost, morda veš, točno v katerem vagonu ste se peljali?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

vagon je bil polovičniprtljažni (Halbgepäckwaggen) serije BDms, številka 5180 0940 801-5, oznaka na njem je bila pa EK (Eisenbahn-Kurier Freiburg)
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Hvala tudi za ta podatek :wink:

Vendar pa sem imel v mislih SŽ vagon, ki je bil 06-013 pripet med Ljubljano in Jesenicami. Čisto malo se ga vidi na fotografiji na temle linku: http://www.vlaki.info/galerija/displayi ... m=21&pos=7 Se morda spomniš tudi tega?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

na žalost :(
Tega vagona ni celega na nobeni sliki ...
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Danes so se delavci lotili peskanja lokomotive 01-074, ki stoji v Mostah v Ljubljani. To naj bi potekalo nekako 3 dni, v naslednjem tednu bodo lokomotivo še prebarvali s temeljno barvo, kdaj pa jo bodo prebarvali v končno barvo pa ne vem.

M.
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Danes sem se mimogrede za trenutek ustavil pri 01-074 ob Kakuhovi ulici v Ljubljani. Lokomotiva je še vedno "skrita" za ponjavami. Videti ni bilo prav veliko, par delavcev, ki so se prav počasi sukali okoli lokomotive. Upam pa, da bodo kmalu zaključili z barvanjem, da bo lokomotiva spet lepa na pogled.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Danes bo vožnja muzejskega vlaka !
Lokomotiva 25-026 pride (predvidoma) ob 12.30 iz N. Gorice, gre na opremo v kurilnico, potem pa okol 14.30 odpelje proti Škofji Loki, odkoder bo potekala vožnja v Lesce (okoli 16.30 odhod), lok tam počaka in se zvečer vrne v Ljubljano, kjer gre v kurilnico. Naslednja redna vožnja je naslednjo soboto 20. maja.

M.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

dodatek: vlak bo v Škofji Loki predvidoma 15.20, odhod nazaj proti Lescam pa je ob 18.13
Uporabniški avatar
janix
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 13.05.2006, 16:25
Kraj: Domzale/Trzin

Material iz Augsbuga o 06-013

Odgovor Napisal/-a janix »

milchy napisal/-a:06-013 je posojena v Augsburg, kjer bo stala v kurilnici. Čas izposoje je 5 let z možnostjo ponovnega podaljšanja.
M.
Pozdrav. Sem novi član, ne toliko zaljubljen v vlake, kot v filatelijo. TOREJ: V Augsburgu bo lokomotiva osrednja gostja na žurki, ki ji bodo rekli Slovenski teden v železniškem parku. Tamkajšnji filatelisti pa so jo izbrali za osrednjo figuro ob 50 letnici društva, pošta bo žigosala pošiljke s posebnim žigom, na kateri bo lokomotiva predstavljena...... vedo kaj se vse lahko vrti okrog lokomotive... Z nekaj truda sem navezal stike s filatelisti in s pošto v Augsburgu. Dobil sem vzorce, ki jih bom obesil na forum (samo še ne znam). Do !četrtka! pa se mi lahko javite tisti, ki bi skupaj z menoj material naročili. (več nas bo, manj stroškov bo odpadlo na enega, banka, poštnina...)
Torej:
A-
Nemška kuverta z našo lepotico, z nemškim tekstom, z znamko (ne vem kakšno) in poštnim žigom s sliko naše lokomotive bo prišla max 880 SIT + poštna storitev odkupnine znotraj Slovenije. Enako ceno bo imel tudi spominski karton (ne vem točno kakšen bo).
Plačate le če material res pride (bom založil denar in poslal po povzetju).

B.
Če pa vas zanima bolj filatelistična plat, pa bodo na voljo dejansko poslana pisma iz Nemčije v Slovenijo na vaš naslov, okrašena s skico lokomotive 06 s slovenskim tekstom in z žigom nemške pošte na katerem je naša lokomotiva. Pismo sem sam izdelal, žig pa je enak kot pod A.
Tu pa moram imeti takoj vaš naslov, kamor bo pismo prišlo in seveda prosil bom za predplačilo (600 SIT za kos)

Če pa je kdo toliko prijazen, da mu lahko pošljem skenirano na mail in on obesi na forum sliko obeh kuvert A in B kuverte in žiga. Moj naslov je objavljen.

lp Janix
PS...no pa mi je uspelo...žig vidite ob mojem imenu ... link za obe kuverti (zoraj A, spodaj B - vidi se slabše, drugače pa je OK) pa je tukaj:
http://community.webshots.com/photo/550 ... 9851VgsyKO
Zadnjič spremenil janix, dne 14.05.2006, 8:45, skupaj popravljeno 4 krat.
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Lahko pošlješ na nejc.svetec@gmail.com
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Do pred približno letom dni je bila pred srednjo šolo v Šiški ozkotirna lokomotiva. Danes je ni več, ostala je le gramozna greda. Ali morda kdo ve kje je končala ta lokomotiva?
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Potem ko smo danes videli odpeljati iz Ljubljane našo in ITA serijo 25, me zanima, če kdo ve, kako napreduje revizija 33-037 v Zrenjaninu?
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Lokomotiva pred srednjo šolo v Šiški

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Naj povem smo to, da je ta povsem zapuščena lokomotiva bila odpeljana in je na varnem. (Videna je v določenem predelu Ljubljane na privatnem dvorišču, se pravi,da ni več predmet izživljanja zaradi šolskih in drugačnih neuspehov...torej na varnem pred nadaljnim vandalizmom.) Sam nimam nekih natančnejših podatkov in verjetno, če bi jih imel ,jih najbrž tudi nebi smel dajati.
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Dirigent, hvala za pojasnilo gede lokomotive iz Šiške. Vsekakor je tako bolje, kot da jo do konca uničijo objestni mladci in mladenke.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

gapi_1 napisal/-a:Danes sem se mimogrede za trenutek ustavil pri 01-074 ob Kakuhovi ulici v Ljubljani. Lokomotiva je še vedno "skrita" za ponjavami. Videti ni bilo prav veliko, par delavcev, ki so se prav počasi sukali okoli lokomotive. Upam pa, da bodo kmalu zaključili z barvanjem, da bo lokomotiva spet lepa na pogled.

lokomotiva je danes še vedno pod ponjavami a je že videti pobarvana s temeljno temno rdečo barvo
Odgovori