GRAFITARJI

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Fotografijo EMG ali DMG v Sloveniji brez grafita je skoraj nemogoče objavit.
Predlagam, da se tema GRAFITARJI zaklene (odgovarjanje ni več možno), slike v temah Fotografije in Fotopisi pa naj bodo brez kakšnih komentarjev o grafitih, grafitarjih ipd.
Aljaž
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Tin€ napisal/-a:
Največja kazen za te kretene bi bila, da se v bodoče poskušamo izogniti objavljanju takih fotografij, bojkotirajmo jih, Jaz se trudim tudi na svoji strani objaviti le "čiste" posnetke, žal pa to ni v vseh primerih mogoče.
Verjetno je to za sedaj edina rešitev...
Od sedaj dalje ne bom več fotografiral grafitov na lokomotivah kot detajl.
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Nejc

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Nejc »

leteči vlak napisal/-a:Fotografijo EMG ali DMG v Sloveniji brez grafita je skoraj nemogoče objavit.
Predlagam, da se tema GRAFITARJI zaklene (odgovarjanje ni več možno), slike v temah Fotografije in Fotopisi pa naj bodo brez kakšnih komentarjev o grafitih, grafitarjih ipd.
Žal to ni izvedljivo v nobenem primeru. Ne spremlja té teme vsak forumaš, in ravno tisti, ki ne spremljajo, bodo nevedoč objavljali takšne slike. :?
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

grega napisal/-a: Probolem bi nastal v tem, da bi se število fotk drastično zmanjšalo, saj skoraj ni nepopisane garniture #-o
Tega se zavedam tudi sam. Morda je rešitev v tem, da se izogibamo motivom v sliki, kjer bi bil neposredno in v prvem planu prikazan grafit.
Se pravi tako, da bi fotografirali bolj od strani in od daleč. Pač tako, da grafiti ne bi bili detajlno prikazani.


MMG, tole besedilo je bilo napisano že sinoči, pa so me ljubljančani vrgli iz wireless-neta par sekund pred "pošlji". Kaže, da smo s Tinetom in z ŽC-jem kar na isti valovni dolžini. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a cokla »

Pa fotkaj Gomulko ...in se izogni grafitu. [-X #-o

Vse skupaj je sedaj izpadlo , da s(m)o člani "krivi" za situacijo. Nismo...pa pika. :D

Kaj pa vidik opozarjanja na problem grafitiranja vlakov? Po moje je le ta nezanemarljiv. Mogoče pa se le "prime" kakšne " glave " , ki bo poskrbela , da bo naša "varnostno - manekenska " služba postala prava varnostna služba , ki bo tudi dejansko uspešna , ne pa sama sebi namen.

Tako : žolč je izlit. Sem pač iz nočne.... O:)
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a grega »

V prologi Večera objavljen sledeči članek:

Dve strani skupaj.

Pa še vsaka posebej, da si ne bote pokvarl oči kot bi reku ŽC.

Druga stran.

MMG slikano s fotoaparatom.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a grega »

O časopisu?? Časopis je Večer, kateri je imel neko brezvezno prilogo (V soboto) v kateri je bil tale članek.



MMG časopis kupujemo enkrat na teden, ker ma noter spored. :twisted:

MMG2 sem pogledal po internetu in našel to prilogo, vendar še ni dostopna : http://www.vecer.com/vsoboto/
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a 541 »

Glede na to da sta "novinarja" barvala grafite in sta podpisana z imenom in priimkom, upam, da jima bo policija z "nežnimi" meotodami izbila iz glave to "umetnost" ter s še bolj "nežnimi" metodami dosegla, da izpljuneta, kdo je bil "veliki vodja misije", da še njega malo izšolajo, kaj se sme in kaj ne. Zakaj pa niso tega na fasade svojih hiš oziroma hiš njihovih staršev risali!?

Če pa že ne bo policija sama ukrepala, pa ima SŽ "Službo za obrambne zadeve" in bodo zanesljivo podali kazensko ovadbo proti omenjenima "novinarjema". Članek imajo pa dostopen na intranetu "mediji o SŽ".
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a dingo »

V članku sem odkril možnost kako se borit proti grafitarjem. Tam piše da do največjih zamer prihaja če nekdo nariše grafit čez že obstoječega. Dobit folk pa nalašč nekaj čez porista. To jih bi pomoje čist razkurl. Ker samo čiščenje očitno ne pomaga.
Uporabniški avatar
Aleš664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 536
Pridružen: 27.11.2006, 20:38

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Aleš664 »

Tudi Španka 012 je dobila grafit :mad1
Sliko mi je poslav kolega @664-111.

Slika

Ampak res to je pa že preveč. Točno se ve kdo je ta joke42, vlačili so ga že po TV in vsepovsod in ni več garniture z njegovim podpisom naredi se pa ne čisto nič on pa še naprej veselo kraclja okoli.
Kaj vse bo še mogo poštrihat, da ga bojo naši plavčki že enkrat zaprli in mu zaračunali kazen za novo štrihanje vseh lokomotiv in garnitur, ki jih je poštrihal.
LP

Slika
Izidor

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Tudi tujce motijo grafitarji.
Danes se je na znanem nemškem forumu pojavila naslednja tema :
http://www.drehscheibe-foren.de/foren/r ... 30,4526654

Kot pravi eden izmed dopisovalcev :''In Ljubljana gibt es eine starke Sprüher-Szene.''
Pa verjetno še kje drugje.
Lp
Izidor
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Na nemškogovorečih forumih se že dalj časa pritožujejo nad našimi pošmiranimi vlaki!

Poznavalci priporočajo raznorazne zanimive lokacija za dobre fotografije, istčasno pa opozarjajo da veselje do uspešnih fotografij pokvarijo grafiti!!!
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a dingo »

V takih primerih bi si pa človek želel juge nazaj. Me zanima če bi ga tovariši miličniki pustil da takole uničuje tujo lastnino (naj riše po svoji bajti pa svojem avtu).
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

dingo napisal/-a:V takih primerih bi si pa človek želel juge nazaj. Me zanima če bi ga tovariši miličniki pustil da takole uničuje tujo lastnino (naj riše po svoji bajti pa svojem avtu).
Tole takoj podpišem!
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
Aleš664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 536
Pridružen: 27.11.2006, 20:38

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Aleš664 »

http://www.knjiznica-celje.si/raziskova ... 704517.pdf

To sem našel na google. Je omenjenih nekaj grafitarjev, ki čečkajo po garniturah. Res sramota, da se čisto nič ne naredi pa se točno ve kateri se skrivajo za vzdevki. Za nameček jih še hvalijo okrog.
Oni kriminalist pod vzdevkom Connan, ki se pojavlja okrog po forumih in bi naj lovil grafitarje pa kaže, da z njimi drži saj točno ve vse in ima celo goro dokazov pa ni nič.
Nevem a bojo prej dopustili, da celo Slovenijo počečkajo, da jih bojo spravili kamor spadajo.
LP

Slika
Odgovori