GRAFITARJI

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a cokla »

barabek napisal/-a:
Na drugi strani pa se bo mogoče potrebno vprašat, ali jim z objavami slik na tem forumu ne dajate tistih 5 minut slave, ki jih iščejo........grafit "vlaki.info" meni pravi, da temu je tako.
:wink:
In ti predlagaš, da nekateri opustij(m)o hibi , ki nam lepša proste trenutke zaradi tepcev, ki so s svojimi "umetnijami" dokazali svojo popolno omejenost uma? Ma te prosim....bi rekel en moj prijatelj. :mrgreen:

Ko bi ga moral čistit z zobno ščetko bi naslednjič premislil, verjemi. :evil:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Ne vem, imam pa občutek, da je kot prvo težko pridržati osebo, če za to nimaš pooblastila, če pa je mladoletna, pa nastopijo še druge težave (sploh glede na nedavno sprejet zakon o otrocih). Na splošno pa se mi zdi, da se grafitiranje obravnava kot nekaj ne ravno pomembnega, čeprav prihaja do finančne škode, ki je lahko tudi večja kot pa v primeru fizičnih poškodb.
Izidor

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Izidor »

''Umetnije'' ali umetnije, kakor za koga.

najlažje je pač smetiti po tujem dvorišču :

Slika

Slika

Očitno se je nova sezona začela.

Lp
Izidor
barabek
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 38
Pridružen: 17.07.2009, 6:55

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a barabek »

cokla napisal/-a:
barabek napisal/-a:
Na drugi strani pa se bo mogoče potrebno vprašat, ali jim z objavami slik na tem forumu ne dajate tistih 5 minut slave, ki jih iščejo........grafit "vlaki.info" meni pravi, da temu je tako.
:wink:
In ti predlagaš, da nekateri opustij(m)o hibi , ki nam lepša proste trenutke zaradi tepcev, ki so s svojimi "umetnijami" dokazali svojo popolno omejenost uma? Ma te prosim....bi rekel en moj prijatelj. :mrgreen:

Ko bi ga moral čistit z zobno ščetko bi naslednjič premislil, verjemi. :evil:

Kje že sem jaz predlagal kaj takega?
Dajmo nivo komunikacije držat vsaj toliko visoko, da ne bomo drug drugemu polagali besed v usta.
LJ363 napisal/-a:Ne vem, imam pa občutek, da je kot prvo težko pridržati osebo, če za to nimaš pooblastila, če pa je mladoletna, pa nastopijo še druge težave (sploh glede na nedavno sprejet zakon o otrocih). Na splošno pa se mi zdi, da se grafitiranje obravnava kot nekaj ne ravno pomembnega, čeprav prihaja do finančne škode, ki je lahko tudi večja kot pa v primeru fizičnih poškodb.

Predlagam, da v kolikor se spuščamo v "pravno" debato, da smo malo bolj eksaktni. Zapisano je precej splošno in neprecizno, kar praviloma pripelje do napačnih zaključkov.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Pravno ali ne pravno,gostilniško ali filozofsko.Če bi bile SŽ zainteresirane rešiti ta problem,bi ga zagotovo rešile.Ali bi to rešile v kazenskem postopku za kaznivo dejanje poškodovanja tuje stvari,ali civilno pravnem odškodninskem......sploh ni važno.O pravu nimam blage veze,vem pa,da če je volja se najde tudi pot.Ali je grafitiranje umetnost? Absolutno dokler se umetniško izraža na svoji lastnini,to kar pa počnejo z vlaki je pa čisti neopravičljiv vandalizem.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
barabek
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 38
Pridružen: 17.07.2009, 6:55

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a barabek »

Nurmi za predsednika! :D
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

[-X Nurmić ljubi svojo prostato!
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a totimato »

Izidor napisal/-a:''Umetnije'' ali umetnije, kakor za koga.

najlažje je pač smetiti po tujem dvorišču :

Slika

Očitno se je nova sezona začela.

Lp
Izidor

Samo, ta je pa lep!

...mogoče zato, ker je vagon res grd in ga grafit izboljša :wink:
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Dino S »

totimato napisal/-a:

Samo, ta je pa lep!

...mogoče zato, ker je vagon res grd in ga grafit izboljša :wink:
Se niti malo ne strinjam oz. nimava enak okus.
...
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a poznidan »

SŽ že mora imeti kalkulacijo, da je ceneje vlake farbat in čistit, kot pa plačat varnostnike, ali ne?!
Do vlakov je res preveč enostavno priti, kar ni dobro že iz varnostnih razlogov in že z minimalnimi ukrepi se da stvar drugače postavit. Pa ne mislim, da so grafitarji varnostni problem, pač le nebodigatreba nadloga. Konkretno lahko v Mariboru na Studencih kdorkoli in kadarkoli pride s ceste do lokomotiv. Prepričan sem, da lahko tam Đuro prebarvam v roza pa me nihče ne bo dobil. Pol pa si še ogledam maketo in grem na pir.

Kar se demokracije tiče, pa je treba reči, da je prinesla tudi potrebo po skrbi za svoje premoženje, SŽ pa kot državna firma tega še ni dojela oz. ji očitno ni dovolj mar, saj bo že proračun poflikal, pa jasno, da so ti grafiti kaplja v morje finančno gledano, ampak odnos pa je tisti, ki je problematičen.
Uporabniški avatar
Aleš664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 536
Pridružen: 27.11.2006, 20:38

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Aleš664 »

Po fb-ju krožijo slike verjetno najhujšega grafita na SŽ-ju.
Mislim, če to zdaj nebo sodu dokončno izbilo dna ga nebo nikoli.
Še slike:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
LP

Slika
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Nejac »

Garniture bi morali pustiti pofarbane. Tudi čez okna potnikov. Potem pa naj potniki ugibajo katera postaja je naslednja in naj se dlje peljejo. Na DMG-jih in 311/315 bi to delovalo. Na 312 žal ne bi, saj ti "gospodična" po zvočniku pove naslednjo postajo. Amapk grafitarjev to verjetno ne bi ustavilo, saj se verjetno da redko vozijo z vlaki. Ali pa ni se naveličali farbat te packe, saj bi se jih po garniturah že toliko nabralo, da bi se preklrivali...
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Dino S »

...
...
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Tono »

To pa je en res hudi grafit - mega SŽ kibla :) :) :) Kje pa so hudodelci usekali? v Mariboru?
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

Noro.. sprva sem mislil da sanjam, a se je žal pokazalo da ne. :mad1
Odgovori