Vtičnice na potniških vlakih

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
AleksanderH
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 25.12.2009, 21:01

Vtičnice na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a AleksanderH »

Zanima me, če so na potniških vlakih (Siemens) na voljo vtičnice 220 V, npr. za uporabo prenosnika, polnjenje mobitela...? Kaj pa na IC-jih?

Hvala!
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Vtičnice na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Pri nas imajo vtičnice samo ICS vlaki v notranjem prometu in tuji potniški vagoni v sestavi mednarodnih vlakov.

MMG: Kolikokrat na leto se pelješ z vlakom?

LP Cepi
AleksanderH
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 25.12.2009, 21:01

Re: Vtičnice na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a AleksanderH »

Od zdaj se bom veliko več, kot prej. Zanima me čisto tako, ker vsi govorijo, da jih Siemensi imajo, nihče jih pa čisto zares še ni videl :p

Hvala za odgovor :wink:
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Vtičnice na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Bi jih tudi jaz z veseljem uporabljal, če bi na Siemensih bile....pa jih ni... :(

LP

Jože
AleksanderH
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 25.12.2009, 21:01

Re: Vtičnice na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a AleksanderH »

Glede na to, kako megalomanska firma Siemens je (pa še vodilna v svetu elektrotehnike in podobnih reči), me prav čudi, da jih niso ugradil. Mogoče so pa tako želele SŽ.
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Vtičnice na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Si raj ne predstavljam 230 vtičnic na Siemensu, ker če že nobenga nebi pošlatal, bi ble vse tkoaltko neuporabne. Pač vestni pa kulturni uporabniki železniških storitev.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Božiček
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 672
Pridružen: 14.08.2009, 14:26
Kraj: Krško

Re: Vtičnice na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a Božiček »

AleksanderH napisal/-a:Glede na to, kako megalomanska firma Siemens je (pa še vodilna v svetu elektrotehnike in podobnih reči), me prav čudi, da jih niso ugradil. Mogoče so pa tako želele SŽ.
Če sem kaj seznanjem z zadevami družba, ki kupuje garniture se pravi v tem primeru SŽ postavlja pogoje kaj želi imeti. Med drugim je bil pogoj pri naročilu serije 312/317 (Desiro) tudi to, da se vse garniture sestavijo v Sloveniji oz. v TVT Maribor.
http://www.pribozic.com" onclick="window.open(this.href);return false;
AleksanderH
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 25.12.2009, 21:01

Re: Vtičnice na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a AleksanderH »

Mojster_Strojevodja napisal/-a:Si raj ne predstavljam 230 vtičnic na Siemensu, ker če že nobenga nebi pošlatal, bi ble vse tkoaltko neuporabne. Pač vestni pa kulturni uporabniki železniških storitev.
Načeloma se strinjam. Samo, to mene kot dejansko vestnega pa kulturnega uporabnika ne zamina preveč. Sicer pa obstajajo varne vtičnice, ki so namenjene ravno takšnim "otrokom".
Božiček napisal/-a:Če sem kaj seznanjem z zadevami družba, ki kupuje garniture se pravi v tem primeru SŽ postavlja pogoje kaj želi imeti. Med drugim je bil pogoj pri naročilu serije 312/317 (Desiro) tudi to, da se vse garniture sestavijo v Sloveniji oz. v TVT Maribor.
Je garnitura v vlaku povezana z napeljavo?
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Vtičnice na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

AleksanderH napisal/-a: Načeloma se strinjam. Samo, to mene kot dejansko vestnega pa kulturnega uporabnika ne zamina preveč. Sicer pa obstajajo varne vtičnice, ki so namenjene ravno takšnim "otrokom".
Dejstvo je da na enega kulturnega potnika pride 10 tistih, ki morjo odpult, zažgat, zabasat, če je lepš od njih oz če jaz ne ne nucam tud naslednji ne bo. In pol je ekonomska računica preprosta, kot je veselo pravla poslovna direktorica Magda Velepič :wink:

Čisto iz tehničnega vidika; pa je tko, da trifazni 380V štrom je že na Siemensu, ker zagotavlja napajanje pomožnim strojem. Vse ostalo pa.... :wink:
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Božiček
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 672
Pridružen: 14.08.2009, 14:26
Kraj: Krško

Re: Vtičnice na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a Božiček »

AleksanderH napisal/-a:
Božiček napisal/-a:Če sem kaj seznanjem z zadevami družba, ki kupuje garniture se pravi v tem primeru SŽ postavlja pogoje kaj želi imeti. Med drugim je bil pogoj pri naročilu serije 312/317 (Desiro) tudi to, da se vse garniture sestavijo v Sloveniji oz. v TVT Maribor.
Je garnitura v vlaku povezana z napeljavo?
#-o #-o #-o

Garnitura je potniški vlak, ki je sestavljen iz več enakih členov z kabino na obeh straneh. Več enakih garnitur se lahko združi toda še vedno se celotno kompozicijo lahko upravlja iz samo ene kabine. Garniture se delijo na DMG (dizel motorna garnitura) kar je naprimer Fiat, Kanarček, Šinobus, Mercedes in EMG (elektro motorna garnitura) kar je Pendolino, Gomulka ter Desiro.
http://www.pribozic.com" onclick="window.open(this.href);return false;
space
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 407
Pridružen: 06.01.2009, 20:39

Re: Vtičnice na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a space »

ko bi se železničarji ,k so tak bistri še za kaj druga tolkli po glavi ne pa samo takrat ko en laik želi kakšno informacijo.
pa glih zdaj bo on vedel kateri vlak je mercedes,lokomotiva moped itd.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Vtičnice na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Cepi napisal/-a:Pri nas imajo vtičnice samo ICS vlaki v notranjem prometu in tuji potniški vagoni v sestavi mednarodnih vlakov.
LP Cepi
ICS Pendolino ima vtičnice le v 1. razredu.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Vtičnice na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Dolfe napisal/-a:
Cepi napisal/-a:Pri nas imajo vtičnice samo ICS vlaki v notranjem prometu in tuji potniški vagoni v sestavi mednarodnih vlakov.
LP Cepi
ICS Pendolino ima vtičnice le v 1. razredu.
Hvala za dopolnilo.
space
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 407
Pridružen: 06.01.2009, 20:39

Re: Vtičnice na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a space »

Torej v Sloveniji ,ne obtaja potniški vlak z vtičnicami ali pa vagon,ker dvomim ,da se bo aleks. peljal v prvem razredu,
da bo lahko štekal svoj prenosnik :?
Mogoče bojo imeli novi vagoni kateri pridejo drugo leto.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Vtičnice na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

space napisal/-a:ko bi se železničarji ,k so tak bistri še za kaj druga tolkli po glavi ne pa samo takrat ko en laik želi kakšno informacijo.
pa glih zdaj bo on vedel kateri vlak je mercedes,lokomotiva moped itd.

Božiček ni železničar in še kar nekaj časa ne bo. :wink:
Železničarji smo itak carji, saj kolikor toliko obvladamo pravopis. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori