Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Ne bi vedli,če ne bi povedal.Ker si že omenil Jesenice,bi ob tej priliki še malo "nakladal" in pohvalil prometnike in vso drugo osebje.So zgled lahko vsem kako mora šibati delo.Ter kako bi morala zgledati simbioza med vsemi službami.Da o korektnem odnosu niti ne govorim.Fantje samo tako naprej. =D>
Človek z užitkom pelje vlak na Jesenice,ker je zaradi ljudi vse tako enostavno.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Nurmi:
Človek z užitkom pelje vlak na Jesenice,ker je zaradi ljudi vse tako enostavno.
To je verjetno res za zaposlene. S strani potnika pa je postaja zanemarjena grozljivka!

LPL
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Nurmi napisal/-a:Ne bi vedli,če ne bi povedal.Ker si že omenil Jesenice,bi ob tej priliki še malo "nakladal" in pohvalil prometnike in vso drugo osebje.So zgled lahko vsem kako mora šibati delo.Ter kako bi morala zgledati simbioza med vsemi službami.Da o korektnem odnosu niti ne govorim.Fantje samo tako naprej. =D>
Človek z užitkom pelje vlak na Jesenice,ker je zaradi ljudi vse tako enostavno.
Takšno je lahko mnenje le vas, goricjanerjev, ko imate skorajda neomejen cajt, da pričnete z izvozom, po načelu: bo, ko bo. Torej, signal stoji, papirji pridejo - enkrat, in ko je vse prečekirano in toplat preverjeno, pade: "adijo", in počasi krenete.

No, za v elektrificirano dolino je stvar diametralno drugačna. Signal zagori, v istem hipu se po RDZ zadere prometnik iz CP-ja: "Iz tira X vožnja dovoljena, pa potegni, vsak čas bo brzi!!"
Nagibaš se skozi okno, iščeš znan obraz, nakar ga zagledaš za tremi vlaki, ko nese paket papirjev. Seveda se že od daleč dere: "Majstr potegni, da ne zabiješ brzega ...!" On, s papirji vred, pa še vsaj 50 metrov od lokomotive. Bog ne daj, da pogledaš, če vse štima. Če so na broju vsi nalogi, podpisi, vozni red, ..... In ko rečeš: "Trenutek, da grem v zadnjo kabino na RDZ odtipkat številko vlaka", prometnik zabriše po tleh svojo kapo ter prične skakati po njej. Takrat postaneš vse, samo človek ne.

Težko verjamem, da je dan današnji dan drugače. :roll:

P.S.
Vse opisamo pa ne velja za avstrijce in za RCA menda tudi ne. Takrat je vse tako osladno, da je že kar nagravžno. Dvojni tretmani. press
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Pejdi u Sežano,pa da vidiš! :lol:
Ko imaš papirje ga pokličeš in gas!
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Sežana je v teh ozirih čist OK. Škripati pa je znala kje drugje. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
mateja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 268
Pridružen: 03.12.2008, 18:42

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a mateja »

Ljubitelj napisal/-a:Ko takole nakladate o "sramoti" potniškega prometa. Poglejete 30 km proti severu od B. Bistrice. Tam je prava sramota "potniškega prometa", kolodvor na Jesenicah. Žalost za umret^2. Verjetno najbolj zapuščena postaja srednje velikosti na omrežju SŽ. Pa tako lepa zgradba je to bila nekoč.

LPL
Zapuščeno zgradbo bi kot vsega hudega navajena uporabnica potniškega prometa še preživela. Nisem zahtevna. Ne morem pa dojeti, da v 21. stoletju prispe potnik na Jesenice in se kot mesečnik začne ozirati okoli ... Nobene table, miniaturni vozni redi skriti, potnik pa ima 1 minuto časa za prestop.
Postaja Jesenice je res največja sramota.
bronz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 435
Pridružen: 03.09.2009, 6:35

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a bronz »

Lej @Dolfe,verjetno je včasih tudi kakšna naglica.Ampak ne spomnim se kakšnih resnih nesoglasij,pa ne da bi koga hvalil :D !Seveda je za druge prevoznike malo drugače,pa ne samo na Jesenicah.......
Ni ga junaka...............................................................................................................
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Lepo je brati, da gre kakšna stvar tudi na bolje. :D
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
barabek
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 38
Pridružen: 17.07.2009, 6:55

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a barabek »

Še moja zgodba.
Odpravljamo se na družinski izlet z muzejskim vlakom.
Malo me je presenetilo, da je možno karte kupit samo v Ljubljani, če imajo SŽ blagajne po vsej Sloveniji. :roll:
Ampak dobro, pokličem in se dogovorim za rezervacijo oziroma nakup kart.
Pazi šok. Karte mi bodo tokom tega tedna poslali v Maribor kjer bom zadevo moral plačat v gotovini. Zadeva sama po sebi zgleda nedolžna ampak prejel sem pojasnilo, da bodo potem denar v kuverti poslali v Ljubljano. #-o
Prvi trnutek sem bil malo zmeden in sem čez minuto ponovno poklical in stricu razložil, naj mi da št. računa in sklic pa bom opravil plačilo preko elektronskega bančništva, oni pa naj neposredno meni pošljejo karte, ko prejmejo plačilo. Stric se je zahvalil za predlog poenostavljenega poslovanja a po njegovih besedah oni funcionirajo enako kot v 60tih prejšnjega stoletja in takšen način poslovanja/nakupa kart žal ni mogoč. (Muzejsko poslovanje za muzejski vlak!?)
Sicer me ne moti, da se bom sprehodil do kolodvora ampak zgodba je malo banalna. Sploh glede na dejstvo, da je je prodaja ostalih kart kr informatizirana.....
Dobra plat zgodbe je, da je stric, ki mi je karte "prodal" bil zelo prijazen in razumevajoč. Posledično mi pulz in pritisk nista narasla, sem pa se že večkrat pozabaval ob pripovedovanju zgodbice znancem.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Ravno ko teče debata o prometnikih....še komentar o Koprski ekipi.
In sicer, odkar so prišle prometnice in prometnik iz potniške je zadeva bistveno boljša, kot je bila do sedaj.

....ni kaj, je videt da so delali z ljudmi =D>
LEP DAN
Igor
bronz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 435
Pridružen: 03.09.2009, 6:35

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a bronz »

igor72 napisal/-a:Ravno ko teče debata o prometnikih....še komentar o Koprski ekipi.
In sicer, odkar so prišle prometnice in prometnik iz potniške je zadeva bistveno boljša, kot je bila do sedaj.

....ni kaj, je videt da so delali z ljudmi =D>
No ,to je pa lepo brat!Je pa sedaj polom na potniški,premik pohorca je nerazumno dolg,sploh če ima priprego........Kot da bi šle komande iz tovorne prek Ljubljane na potniško :(
Ni ga junaka...............................................................................................................
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a kvak »

Jeseniška želežniška postaja je dokaz kje se začne balkan.
negec69
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 13.02.2011, 15:30

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a negec69 »

kvak napisal/-a:Jeseniška želežniška postaja je dokaz kje se začne balkan.
=D> =D> =D>
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a miloš »

Nurmi,bral sem pri Šeki,da imaš jutri avtovlak.Zanima me ali v Boh.Bistrici vedno ustavi vlak tako,da je baat stran od rampe.Je kar težko izstopit s kolesom,če si sam.Kako je s tem v sezoni,če je še več vagonov.Včeraj so bili štirje plus baat.
LP Miloš
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Vlak ustavi tako,da se da razkladati avtomobile.Koliko vagonov bo nikoli ne veš.TVD tu vleče špago vsem.Škartira vagone glede na lunine mene.Ok kot potnika te ta interna jebnga verjetno ne zanima.Za bicikle se Baata posebej ne dostavlja.Je sprevodnik,ki naj bi pomagal pri vstopu in izstopu potnikov,potem še premikač.Samoiniciative ne pričakuj,da ti bodo pomagali so ti pa dolžni in jih pocukaj za rokav.Na žalost je tako.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Odgovori