Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
zigc0601
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 167
Pridružen: 25.08.2011, 17:48

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a zigc0601 »

Re 4/4 napisal/-a:
zigc0601 napisal/-a: SŽ enostavno priznava, da ni sposobna zagotoviti primernih mednarodnih povezav po tirih, zato je postala cestni prevoznik.
Sploh pa ta opti go, je veliko bolj priljubljen kot, pa mednarodni vlaki. Toliko o vednost.
Ok, da pojasnim, sem ljubitelj železnic in tudi na splošno se trudim uporabljati javni prevoz ali kakšne alternativne oblike. Tudi Goopti poznam, saj sem ga že parkrat koristil.

Tudi glede mednarodnih vlakov mi je vse jasno, da Italjani ne sodelujejo in da ni vse v rokah SŽ.

Vendar me pa res zanima kje je pri vsem tem prednost, da kupim karto preko SŽ za Goopti in nato hitre vlake v tujini? Najverjetneje dobijo provizijo za nič oziroma malo dela. Najbolj smešno mi je, da lahko vse te vozovnice dobim doma preko spleta! Kje pa lahko kupim vozovnico za vlak preko spleta??

Še vedno pa trdim, da je žalostno, da SŽ vedno večji delež prevozov opravljajo z avtobusi in kombiji namesto z vlaki (predvsem s tem mislim primorko in ni kriv samo žled!, v naslednjem letu pa se bo pojavila težava na odseku Pragersko - Hodoš, ker enostavno ne bo garnitur).
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a bisabre »

zigc0601 napisal/-a:
Re 4/4 napisal/-a:
zigc0601 napisal/-a: SŽ enostavno priznava, da ni sposobna zagotoviti primernih mednarodnih povezav po tirih, zato je postala cestni prevoznik.
Sploh pa ta opti go, je veliko bolj priljubljen kot, pa mednarodni vlaki. Toliko o vednost.
Ok, da pojasnim, sem ljubitelj železnic in tudi na splošno se trudim uporabljati javni prevoz ali kakšne alternativne oblike. Tudi Goopti poznam, saj sem ga že parkrat koristil.

Tudi glede mednarodnih vlakov mi je vse jasno, da Italjani ne sodelujejo in da ni vse v rokah SŽ.

Vendar me pa res zanima kje je pri vsem tem prednost, da kupim karto preko SŽ za Goopti in nato hitre vlake v tujini? Najverjetneje dobijo provizijo za nič oziroma malo dela. Najbolj smešno mi je, da lahko vse te vozovnice dobim doma preko spleta! Kje pa lahko kupim vozovnico za vlak preko spleta??

Še vedno pa trdim, da je žalostno, da SŽ vedno večji delež prevozov opravljajo z avtobusi in kombiji namesto z vlaki (predvsem s tem mislim primorko in ni kriv samo žled!, v naslednjem letu pa se bo pojavila težava na odseku Pragersko - Hodoš, ker enostavno ne bo garnitur).



Mislim da ne bo težav, saj avtobusarji že trenirajo polaganje ovinkov na tej relaciji. :lol:
Simpl je tanartabul.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4297
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

zigc0601 napisal/-a:
Še vedno pa trdim, da je žalostno, da SŽ vedno večji delež prevozov opravljajo z avtobusi in kombiji namesto z vlaki (predvsem s tem mislim primorko in ni kriv samo žled!, v naslednjem letu pa se bo pojavila težava na odseku Pragersko - Hodoš, ker enostavno ne bo garnitur).
A misliš, da verjamem pravljicam da je SŽ PP samovoljno ukinil vlake na Primorske? Za mene so to pravljice, enako kot ministrove besede. Žegen, zahteva (kakorkoli) je zagotovo prišla od drugod. In kaj jim je preostalo. Pusti zmaja, dokler spi in izpolni zahteve.

Sicer pa, da lahko naročiš preko neta. Ja nekje se mora začeti, čeprav se strinjam, da bi morali biti tudi za navadne vozovnice možnost.

Sicer pa je že Miro povedal. Avstrijci vsako leto podaljšajo dovoljenje. Torej kaj lahko se zgodi, da bodo po letu 2017 ukinili emono in croatio, ker bodo želeli, da bi vozil RJ. In kaj bodo pri nas rekli? To ne bo šlo. In spet bo se spljuvalo PP, infrastruktura, se bo pa spet rešila teh pljuvačev. Dobro bi bilo počakati tudi Hrvaške volitve, da se pokaže realno stanje, ko bo treba stisnit pas, in kaj kmalu se lahko zgodi, da še kakšen mednarodni vlak gre v zgodovino. SŽ PP pa ni sposobna nadomestit. No ok, do Beljaka bi še šlo.

Sicer pa bo treba narediti preskok v glavah. Časov, da so železniške družbe samo za na železnico bo počasi konec. Bo treba ponuditi več, za povečanje števila ljudi z uporabo javnega prevoza.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a cokla »

Re 4/4 napisal/-a:
zigc0601 napisal/-a:
Še vedno pa trdim, da je žalostno, da SŽ vedno večji delež prevozov opravljajo z avtobusi in kombiji namesto z vlaki (predvsem s tem mislim primorko in ni kriv samo žled!, v naslednjem letu pa se bo pojavila težava na odseku Pragersko - Hodoš, ker enostavno ne bo garnitur).
A misliš, da verjamem pravljicam da je SŽ PP samovoljno ukinil vlake na Primorske? Za mene so to pravljice, enako kot ministrove besede. Žegen, zahteva (kakorkoli) je zagotovo prišla od drugod. In kaj jim je preostalo. Pusti zmaja, dokler spi in izpolni zahteve.

Sicer pa, da lahko naročiš preko neta. Ja nekje se mora začeti, čeprav se strinjam, da bi morali biti tudi za navadne vozovnice možnost.

Sicer pa je že Miro povedal. Avstrijci vsako leto podaljšajo dovoljenje. Torej kaj lahko se zgodi, da bodo po letu 2017 ukinili emono in croatio, ker bodo želeli, da bi vozil RJ. In kaj bodo pri nas rekli? To ne bo šlo. In spet bo se spljuvalo PP, infrastruktura, se bo pa spet rešila teh pljuvačev. Dobro bi bilo počakati tudi Hrvaške volitve, da se pokaže realno stanje, ko bo treba stisnit pas, in kaj kmalu se lahko zgodi, da še kakšen mednarodni vlak gre v zgodovino. SŽ PP pa ni sposobna nadomestit. No ok, do Beljaka bi še šlo.

Sicer pa bo treba narediti preskok v glavah. Časov, da so železniške družbe samo za na železnico bo počasi konec. Bo treba ponuditi več, za povečanje števila ljudi z uporabo javnega prevoza.
Me pa res zanima ZAKAJ NE BI ŠLO ? :?:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4297
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

cokla napisal/-a: Me pa res zanima ZAKAJ NE BI ŠLO ? :?:
Mislil sem, da bi emona na stari trasi postala RJ.
torej;
Ok, čez Jesenice ne bo problem. Niti ne bi bilo slabo ex IC 311/312? trasa. Čez Špilje pa ne. Namreč močno dvomim, da bodo Avstrijci pustili, da se lokomotiva odklopi od garniture. Tudi garniture, ki vozijo na Češko, če slučajno ni na RJ serija 1216, ampak 1116; Je ne odklopijo, ampak na prvi postaji taurus 1116 postane hladen, na čelo pa njihova 363. Zaradi tega sem v dvomih.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a cokla »

Re 4/4 napisal/-a:
cokla napisal/-a: Me pa res zanima ZAKAJ NE BI ŠLO ? :?:
Mislil sem, da bi emona na stari trasi postala RJ.
torej;
Ok, čez Jesenice ne bo problem. Niti ne bi bilo slabo ex IC 311/312? trasa. Čez Špilje pa ne. Namreč močno dvomim, da bodo Avstrijci pustili, da se lokomotiva odklopi od garniture. Tudi garniture, ki vozijo na Češko, če slučajno ni na RJ serija 1216, ampak 1116; Je ne odklopijo, ampak na prvi postaji taurus 1116 postane hladen, na čelo pa njihova 363. Zaradi tega sem v dvomih.
No...in zakaj bi tu bilo drugače?. Večja težava je to, ker pri našem potniškem prometu nimajo niti vizije...niti volje...niti znanja, da bi kaj takega speljali. In pa seveda....recipročnost nas "baše". Ker bi morali najeti garnituro RJ in jo "dati" v naše barve; kot je to pri Čehih. Kar pa se tehnike tiče...ni ovir. :wink:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4297
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Sej za podkrepljen del, tudi pri nas ne bi bilo problema. Pa sej veš, da osni pritisk še ne dovoljuje. Da bi se pa z railjetom vozili 15-30 km/h pa ne vem no. Še para je hitrejša :-D

Pa sej bo. Naj bi po letu 2022. Če...

Si je pa treba priznati. Da je veliko vprašanje ali bo tak resna firma kot je ÖBB pustila tako socialno odpeljati samo vagone, lok pa pustiti.

Se pa bojim, da tudi z Jesenicami ne bo kaj. :-(

Saj siemens omenja uporabo v Italijo in zahod..
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1951
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Prej bo Rail-Jet v Gorici kot v Ljubljani. Dunaj-Trst preko Trbiža....
preglednik
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a cokla »

preglednik napisal/-a:Prej bo Rail-Jet v Gorici kot v Ljubljani. Dunaj-Trst preko Trbiža....
Saj to vem...samo govoril sem izključno o tehnični zmožnosti.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Čišo »

bisabre napisal/-a:Kot nestrokovnjak bi vam želel predstaviti svoj pogled na problematiko potniškega prometa. Kot uporabnik železniških tirov me predvsem motijo vozni redi. Če bi na SŽ uvedli taktni vozni red bi bil interes za prevoze večji. V špicah bi bili vlaki natrpani, vmes pa nekoliko manj, pa tudi skoraj prazni, a suma sumarum se zadeva na koncu vseeno pogliha, saj bi zaradi pogostosti vlakov zanimanje za prevoze zagotovo porastlo. Pogostost je tista, ki vabi potnike, ne 3x do 5x dnevo cijazenje, največkrat brez klime. Seveda se zavedam, da takšen ritem zahteva dodatna vozila, a to naj bo skrb najemnikov prog oz. zainteresiranih prevoznikov, SŽ so tiste, ki postavljajo pogoje za najem, ne koncesionarji. Meni je vseeno kdo me pelje, pomembno je, da to počne čim pogosteje in ob kolikor toliko vzdržnem udobju. Nihče na med-mestnih relacijah (sploh pri nas kjer so razdalje v primerjavi s tujimi progami resnično smešne) ne zahteva tv, masažne tuše in brezplačen kofe, gre zgolj za zagotovitev udobne mobilnosti. Spomnim se kako nenavadno se mi je zdelo, da med Kamnikom ter LJ ob sobotah, nedeljah ter praznikih vlaki sploh ne vozijo. Kamnik zagotovo ni končna destinacija vseh potnikov. Velika Planina in druge bližnje izlketniške točke vabijo poleti kot pozimi. Zadostovala bi recimo dva vlaka zjutraj oz. dopoldan, eden opolda in dva popoldan oz. zvečer za nazaj. Prav tovrstni "izletniški" vlaki nam manjkajo, Švicarji so to že zdavnaj spedenali v nulo, pa na mnogih progah cugi vozijo kot za časa Franca Jozefa, torej bolj kot ne po fijakersko.
Kaj hočem povedati, pri nas se z voznimi redi oz. organizacijo prevozov, še manj pa s potniki nihče resneje ne ukvarja, vozne rede pa očitno sestavljajo ljudje, ki so naročeni na vse mogoče avto magazine ter moto revije, vlake pa vidijo zgolj skozi okno svoje pisarne, ali pa še tega ne. Mislim, da je ravno to eden najpoglavitnejših problemov.
Bom izpostavil en tak idiotski primer, ki se ne tiče zgolj SŽ temveč tudi avtobusarjev. Na relaciji Ptuj- Pragersko vlak ne vozi med 8,00 (po VR ob 7,46) in 11,30 (po VR ob 11,12)uro dopoldan ter med 13,30 (po VR ob 12,56) ter 16,45 (po VR ob 16,13) uro , avtobus pa med Ptujem in Pragerskim ali Sl. Bistrico sploh nikoli, čeprav je v Pragerskem neke vrste železniško križišče in bi marsikdo prestopil na vlak ter se odpeljal v smeri Lj. ali MB oz. Avstrije. Vozi zgolj fabriški avtobus do Kidričevega (Boxmark, Talum). Je našteto normalno? Skratka ni konkutrence in vsak se lahklo preserava po mili volji. Če torej želim z avtobusom s Ptuja v Lj. moram najprej na avtobus za MB, od tam na vlak ali BUS. Vse našeto zagotovo sodi v rubriko "saj ni res pa je".
Tole je tako dobro napisano, da bom kar citiral, naj se kar čimvečkrat prebere! Bistvo je pa v temle stavku: "Pri nas se z voznimi redi oz. organizacijo prevozov, še manj pa s potniki nihče resneje ne ukvarja, vozne rede pa očitno sestavljajo ljudje, ki so naročeni na vse mogoče avto magazine ter moto revije, vlake pa vidijo zgolj skozi okno svoje pisarne, ali pa še tega ne."

MMG, je že kdo slišal za obratovalni koncept proge ali omrežja ...?
Tako počasi se prebujamo ...
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 783
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a trocken »

Danes pa spet občutno skrajšan avtovlak. Kot da bi to nekdo namensko počel. Celotno poletje vozi praktično poln, danes na sončni vikend pa zopet brez dveh vagonov. Banda!
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

trocken napisal/-a:Danes pa spet občutno skrajšan avtovlak. Kot da bi to nekdo namensko počel. Celotno poletje vozi praktično poln, danes na sončni vikend pa zopet brez dveh vagonov. Banda!
Še več. Zaradi nekega akrobatskega nastopa na Solkanskem mostu danes v sestavi avtovlaka samo 3 vagoni. Na FB strani Grem z vlakom pa bahanje, da danes "premikajo meje mogočega". O ja, nižje je že težko...
(Komentarje pod svojo novico pa seveda veselo brišejo!)
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a SIMY »

Jah verjetno so ponudli malo večje šolde,ker tak pač to gre.....kir da več tja pa gremo ...
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

SIMY napisal/-a:Jah verjetno so ponudli malo večje šolde,ker tak pač to gre.....kir da več tja pa gremo ...
Ponudili? Pozabil sem povedati, da gre za popolnoma nepotrebno prireditev ob 110. obletnici Bohinjske proge. Ta prireditev bo z muzejcem vred požrla kup denarja, ki bi se lahko namenil za izboljšanje prometnih razmer na Bohinjki. Ampak ne. Raje naredijo še dodatno bedarijo in s tem, ko AV znižajo kapaciteto, še antireklamo za Bohinjsko progo. In to kar na prireditvi ob njeni obletnici. Bravo! =D> =D> #-o #-o ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Pri nas je vse po pravilnikih in izračunano, prosom lepo. Slika
Simpl je tanartabul.
Odgovori