Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

desiro napisal/-a:Sistem lokalcev brez sprevodnikov ima veliko +, a tudi kar nekaj -, eden je ta da so informacije v zvezi z voznim redom, voznorednimi zvezami težje dosegljive... Pa tudi za strojevodjo je tak način lahko težji, predstavljajte si kako zgleda nočni S bahn iz petka na soboto nekje na Dunaju...
V Nemčiji imajo to sila preprosto rešeno, ob vsaki napovedi postaje, se napove tudi vsaka zveza na dotični postaji, če sploh je. In to imajo celo na S-Bahnih zelo dobro poštimano, na vlakih, kjer je vlakospremno osebje, pa sploh ni dileme, da se zveza ne napove. :wink: Je pa res, kot trdiš, da so neposredne informacije, ki jih išče potnik, nedosegljive.

Tistega z Dunajskim S-Bahnom pa ne razumem, kaj želiš povedati :?:
Uporabniški avatar
Tabolši
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 144
Pridružen: 19.07.2011, 14:49
Kraj: Savinjska dolina

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Tabolši »

Blaž napisal/-a:
Ljubitelj napisal/-a:Vprašanje pa je, kaj je star sprevodnik, kakor se razvijajo razmere, bodo kar lepo delali do 65 leta starosti, oziroma 40 let delovne dobe, verjetno pa kmalu še kakšno leto ali dve več, kar sicer ni noben problem, ker sem sam istih let. Sicer pa delodajalec nima kar tako pravice poslati nekoga v penzijon, mora oseba prej izpolniti pogoje glede let in starosti in je še vedno pravno vprašljivo in pravzaprav družbeno nezaželjeno!
LPL
V kolikor "stari" sprevodniki še ne izpolnjujejo pogojev za v penzijo, jih naj dajo pa lepo na čakanje pa je, ker roko na srce, dosti je takšnih sprevodnikov, ko se še komaj premikajo, djmo si nalit čistega vina in priznati, da bi bilo dobro imeti zaposlen mlad sprevodniški kader, že zaradi same promocije železnic, pa nikakor nočem biti kakorkoli nespoštljiv do starejše generacije. Pač ne smemo si zatiskati oči pred dejstvom, da je povprečna starost zaposlenih na ajzponu 55+, nekje je pač treba začet. Če so kolčkaj pametni bodo slej kot prej dali zunanji razpis ven, ta starejše pa na čakanje al pa prerazporedit...
Pa daj že no nehaj klatit neumnosti okrog starosti zaposlenih.Ravno take junake rabimo,da bodo odločali kdo bo šel na čakanje in zakaj.Sit sem filozofije,da je treba starejše delavce odrivat nekam v kot.Dober delodajalec bo upoševal strokovnost in delovne izkušnje,pa tudi odnos do dela,tega mladi v večini ne premorete kaj dosti,si dovolim pripomnit iz lastnih izkušenj in pripadnost firmi.
Kdo pa bo promoviral železnico?Malinovci ki komajda vedo,zakaj so med dvema postajama tirnice speljane.
Veš kaj,če boš imel srečo boš tudi ti enkrat 50+,pa te naj pošiljajo na čakanje in prerazporejajo,nam boš takrat kaj povedal o svojih občutkih.
Pa kaj bi brez domišljije;svet in ljudje bi bili dolgočasni.
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Blaž »

Tabolši napisal/-a:Pa daj že no nehaj klatit neumnosti okrog starosti zaposlenih.Ravno take junake rabimo,da bodo odločali kdo bo šel na čakanje in zakaj.Sit sem filozofije,da je treba starejše delavce odrivat nekam v kot.Dober delodajalec bo upoševal strokovnost in delovne izkušnje,pa tudi odnos do dela,tega mladi v večini ne premorete kaj dosti,si dovolim pripomnit iz lastnih izkušenj in pripadnost firmi.
Kdo pa bo promoviral železnico?Malinovci ki komajda vedo,zakaj so med dvema postajama tirnice speljane.
Veš kaj,če boš imel srečo boš tudi ti enkrat 50+,pa te naj pošiljajo na čakanje in prerazporejajo,nam boš takrat kaj povedal o svojih občutkih.
Jaz sem pa sit tega, da tastari tja do 80. leta stolčke po pisarnah grejejo al pa na drugih delovnih mestih tahanirajo, afne guncajo in luft mešajo, zraven pa na koledar gledajo kdaj bo 15., tamladi pa ne vedo kam bi se dali, žalostno, žalostno. Recimo en tak banalen primer, zakaj mora bit kava v enem izmed barov na Lj železniški postaji za zaposlene na ajznponu 1 eur, recimo študent bo plačal pa 1,50 eur... V tej državi ni več nobene logike.
Kakšne lastne izkušnje in pripadnost, lepo vas prosim, en blef je tole vse skup, sj zato pa je stanje v državi takšno, ker en drugmu v rt lezete...

Malinovci gor ali dol, treba je dat vsakomur priložnost, še posebej tistemu, kateri je za določeno delo še posebej zagret. Sem prepričan, da si bo en malinovc prej določene stvari zapomnu kot pa en prileten sprevodnik. Glede promocije pa takole: pomoje, da bi potnikom bilo bolj prijetno, če bi do njih pristopila kakšna mlada sprevodnica ali sprevodnik kot pa kakšen star betežen sprevodnik s preveč kg, ki se komaj premika in gre samemu sebi na živce.
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a OBB »

desiro napisal/-a:Sistem lokalcev brez sprevodnikov ima veliko +, a tudi kar nekaj -, eden je ta da so informacije v zvezi z voznim redom, voznorednimi zvezami težje dosegljive... Pa tudi za strojevodjo je tak način lahko težji, predstavljajte si kako zgleda nočni S bahn iz petka na soboto nekje na Dunaju...


Dragi ljubitelj, svoj stavek si pa lahko ene parkrat prebereš, ti ne bo škodil...
Ljubitelj napisal/-a: Od samega filozofiranja sicer ni nobene škode, res pa tudi ne koristi.
L
-Kot prvo s-Bahni voziji na dunaju od 0-24 in imajo 2-10 min med sabo.
-kot drugo je strojevodja zaklenjen v svoji kabini in ga nič ne briga kaj se dogaja drugod.
-Kot tretje postaji vse piše na katerem tiru stoji določen vlak, smer vlaka, vmesne postaje, čas odhoda,...
-Kot četrto pa se na vsakem vlaku v avstriji na poveduje nasledna postaja in dodatne linije. Npr.
Nächster Halt - Next Stop Wien Praterstern U1 U2.
Prosim da negovori kako je na dunaju z S-Bahni neurejeno in nekaj negativno saj imajo vse pošlihtano z vlaki, tramvaji, avtobusi, podzemno.
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a sikos »

Blaž napisal/-a:Prav je tako, da potniki vstopajo z validiranimi kartami, ampak vseeno pa mora biti na vlaku sprevodnik, da preveri oz. "preluknja" karto. Lahko postavijo ne vem kolk avtomatov, ampak narod bo še vedno goljufal, sprevodnikov se pa ne da preslepiti.
Matr si tečen s tem preluknjavanjem, prebadanjem karte... #-o Sprevodnika ne moreš preslepiti... A ti misliš da je sprevodnik robot oz. nepreslepljiv? Je navaden človek, tako kot ti, tudi on se lahko zmoti, ali spregleda... Me prav zanima, kako temeljito bi ti opravljal delo sprevodnika. Še jaz bi te preslepil!! :mrgreen: :mrgreen:
Blaž napisal/-a:Jaz sem pa sit tega, da tastari tja do 80. leta stolčke po pisarnah grejejo al pa na drugih delovnih mestih tahanirajo, afne guncajo in luft mešajo, zraven pa na koledar gledajo kdaj bo 15., tamladi pa ne vedo kam bi se dali, žalostno, žalostno. malinovc prej določene stvari zapomnu kot pa en prileten sprevodnik. Glede promocije pa takole: pomoje, da bi potnikom bilo bolj prijetno, če bi do njih pristopila kakšna mlada sprevodnica ali sprevodnik kot pa kakšen star betežen sprevodnik s preveč kg, ki se komaj premika in gre samemu sebi na živce.
Ajde ne filozofiri... Meni, kot potniku Slovenskih Železnic je popolnoma vseeno, ali mi bo preluknjal, prebodel karto sprevodnik, ki je debel, suh, star, plešast, ženska, moški... Samo da opravlja delo korektno, kot se šika. Mladina že sedaj nima pojma kaj je tir in vlak, tudi zanimanja za ta posel je zelo malo... Važno da je v roki iPhone/iPad, in to je to.

Komaj čakam, da uvedejo avtomate za karte, ker se mi ne da vsakič vleči listek/kartico iz žepa in ga kazat sprevodniku.
Zunanjega razpisa še nekaj časa ne bo. Že od zadnjega je minilo več kot 5 let. Rajši vidim da prerazporejajo notranje zaposlene. Ko pa se uredijo vsi drugi in finančni problemi, potem pa naj vzamejo kogarkoli, če hočejo. Če ti pa kaj ne paše oz. če se ti ne da čakat, pa pojdi prosit v Avstrijo, Nemčijo, Švico, mogoče boš tam že jutri delal :mrgreen: Potem pa mi javi kako je tam. Do takrat pa prosim mir s tem filozofiranjem kdaj bodo razpisi in kdo bo delal kot sprevodnik.

Lp, Sikos
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a desiro »

petindvajsetka napisal/-a:


Tistega z Dunajskim S-Bahnom pa ne razumem, kaj želiš povedati :?:
Mislil sem na celo gručo mladih, ki so slučajno preveč opiti, se prerivajo se uname pretep ali kaj hujšega, sprevodnik bo videl probal ustavit, spravil ljudi na razen, poklical policijo...
Strojevodja pa kot je @ÖBB napisal sedi v kabini zaklenjen in ga ne briga kaj se dogaja...
Res da ima talent povsod kamere, ampak kolikor jaz poznam avstrijske strojevodje jih redko kateri gleda.

@ÖBB Kaj pa ko pride do zamud in nimaš komu reč, da naj obvesti prometnika da želiš, da veza čaka?
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a cokla »

desiro napisal/-a:
petindvajsetka napisal/-a:


Tistega z Dunajskim S-Bahnom pa ne razumem, kaj želiš povedati :?:
Mislil sem na celo gručo mladih, ki so slučajno preveč opiti, se prerivajo se uname pretep ali kaj hujšega,1. sprevodnik bo videl probal ustavit, spravil ljudi na razen, poklical policijo...
Strojevodja pa kot je @ÖBB napisal sedi v kabini zaklenjen in ga ne briga kaj se dogaja...
Res da ima talent povsod kamere, ampak kolikor jaz poznam avstrijske strojevodje jih redko kateri gleda.

2.@ÖBB Kaj pa ko pride do zamud in nimaš komu reč, da naj obvesti prometnika da želiš, da veza čaka?
1. A misliš, da je na glavo padel?

2.A misliš, da progovni prometnik ni pravi sogovornik?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Tabolši
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 144
Pridružen: 19.07.2011, 14:49
Kraj: Savinjska dolina

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Tabolši »

"Jaz sem pa sit tega, da tastari tja do 80. leta stolčke po pisarnah grejejo al pa na drugih delovnih mestih tahanirajo, afne guncajo in luft mešajo, zraven pa na koledar gledajo kdaj bo 15., tamladi pa ne vedo kam bi se dali, žalostno, žalostno. Recimo en tak banalen primer, zakaj mora bit kava v enem izmed barov na Lj železniški postaji za zaposlene na ajznponu 1 eur, recimo študent bo plačal pa 1,50 eur... V tej državi ni več nobene logike.
Kakšne lastne izkušnje in pripadnost, lepo vas prosim, en blef je tole vse skup, sj zato pa je stanje v državi takšno, ker en drugmu v rt lezete...

Malinovci gor ali dol, treba je dat vsakomur priložnost, še posebej tistemu, kateri je za določeno delo še posebej zagret. Sem prepričan, da si bo en malinovc prej določene stvari zapomnu kot pa en prileten sprevodnik. Glede promocije pa takole: pomoje, da bi potnikom bilo bolj prijetno, če bi do njih pristopila kakšna mlada sprevodnica ali sprevodnik kot pa kakšen star betežen sprevodnik s preveč kg, ki se komaj premika in gre samemu sebi na živce.
"

Blaž,tvoj odnos do starejših je žaljiv,tvoje izjave pa kažejo na veliko nestrpnost do drugih in drugače mislečih.Kot tak si za sprevodnika,oziroma kakršno koli delo s strankami (potniki) neprimeren!Konec debate na to temo z moje strani.
Pa kaj bi brez domišljije;svet in ljudje bi bili dolgočasni.
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Blaž »

Tabolši napisal/-a:Blaž,tvoj odnos do starejših je žaljiv,tvoje izjave pa kažejo na veliko nestrpnost do drugih in drugače mislečih.Kot tak si za sprevodnika,oziroma kakršno koli delo s strankami (potniki) neprimeren!Konec debate na to temo z moje strani.
A tole pa mogoče ni nestrpna izjava s tvoje strani (najprej pred svojim pragom pometi):

Dober delodajalec bo upoševal strokovnost in delovne izkušnje,pa tudi odnos do dela,tega mladi v večini ne premorete kaj dosti,si dovolim pripomnit iz lastnih izkušenj in pripadnost firmi.
Kdo pa bo promoviral železnico?Malinovci ki komajda vedo,zakaj so med dvema postajama tirnice speljane.

Kot tak si za sprevodnika,oziroma kakršno koli delo s strankami (potniki) neprimeren!
To bo pa kdo drug presodil, ne ti... [-X
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 783
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a trocken »

Mene čisto nič ne moti, ali je sprevodnik mlad, star, suh ali debel... je pa res, da veliko raje vidim sprevodnice, ki jih je na srečo v zadnjem času vse več. Sem pa alergičen, če ne zna slovensko, pa me imate lahko za nacionalista ali kar koli hočete. In bilo jih je veliko, preveliko, ki niso znali slovensko dovolj za normalno delo javnega uslužbenca, kar sprevodnik sicer je.
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

Blaž napisal/-a:
Kot tak si za sprevodnika,oziroma kakršno koli delo s strankami (potniki) neprimeren!
To bo pa kdo drug presodil, ne ti... [-X
Blaž, tudi jaz sem spremenil mnenje o tebi. Sprva sem te imel za zagnanega fantiča, ki si zelo želi postati sprevodnik, toda tole tvoje zadnje pisanje je pri meni ustvarilo drugačno sliko o tvojem hrepenenju po delu na železnici :idea:

In kar je napisal @Tabolši, je čista resnica, čeprav boli.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a cokla »

petindvajsetka napisal/-a:
Blaž napisal/-a:
Kot tak si za sprevodnika,oziroma kakršno koli delo s strankami (potniki) neprimeren!
To bo pa kdo drug presodil, ne ti... [-X
Blaž, tudi jaz sem spremenil mnenje o tebi. Sprva sem te imel za zagnanega fantiča, ki si zelo želi postati sprevodnik, toda tole tvoje zadnje pisanje je pri meni ustvarilo drugačno sliko o tvojem hrepenenju po delu na železnici :idea:

In kar je napisal @Tabolši, je čista resnica, čeprav boli.


Jaz sem že od vsega začetka vedel, da je fant ( če to sploh je ) rahlo....nestrpen.

Pa....čedaje več , na tem forumu, je takšnih članov, ki z užitkom provocirajo in se naslajajo na nekaterih stvareh. Zato sedaj popolnoma razumem @Dolfe - ta, ki ja tole pustil "za sabo"....mislim, da nekateri tudi že razmišljamo v tej smeri. V določenih temah je vse skupaj že - "bolano".
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a desiro »

cokla napisal/-a:
1. A misliš, da je na glavo padel?

2.A misliš, da progovni prometnik ni pravi sogovornik?

1. Okej tega res nisem dobro premislil...

2. Samo kako priti do progovnega prometnika, strojevodji ne moreš rečt, ker ima vrata zaklenjena. Tipka za nujni pogovor se mi pa ne zdi primerna za informacije o zvezi.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
ledeni
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 357
Pridružen: 26.12.2011, 22:19

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a ledeni »

Ni ga čez dobro grafiko! Potem je potrebno še nekaj funkcionalne pismenosti in pa spletni portal, kjer na hitro pogledaš zveze. Se pa da to tudi s prikazovalniki lepo rešiti.
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

desiro napisal/-a: 1. Okej tega res nisem dobro premislil...

2. Samo kako priti do progovnega prometnika, strojevodji ne moreš rečt, ker ima vrata zaklenjena. Tipka za nujni pogovor se mi pa ne zdi primerna za informacije o zvezi.
Eno vprašanje še imam na krepko označen citat. Vseskozi zadnjih nekaj postov vztrajno ponavljaš, da ima strojevodja (v bistvu nisem ugotovil za katero državo govoriš) vrata strojevodjske kabine zaklenjena. Od kod ti ta podatek? Ali si na lastni koži poskusil vstopiti v kabino? Ker dvomim, da se strojevodje zaklepajo, ker si ne predstavljam kako bi se končalo v primeru, ko bi bilo potrebno v nepredvidljivi situaciji zbežati iz kabine, vrata pa zaklenjena.
Odgovori