Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

sikos napisal/-a:
Kaj pravite o tem :?:
Se je že marsikaj drugega zgodilo: Mlada mamica na peronu zmrzuje 40 minut ker pač ni nadomestne garniture, čakalnice ni in ko že pride nadomestna je pa dvočlenik gužva pa taka, da bi zapolnil tričlensko garnituro in potem aroganca potnikov, ki mamice ne spustijo prve. Sploh pa najboljše je, da te zadnji vlak ne čaka, tak kot mene. :roll:
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a OBB »

ZmAY napisal/-a:Jest sm jim ze veckrat pisov glede "napovedovalke" vlakov v Ljubljani, kar se tice anglescine. Tistih par stavkov bi se lahko na pamet naucile, ce ze tko niso sposobne pravilno povedat, da ne govorim o pravilni uporabi casov (tenses). Podn, ne mors druzga rect. Se vid, da se odgovorni (na polozajih) ne vozjo z vlaki.
Zgled: http://www.youtube.com/watch?v=JUo6jYTwI0M" onclick="window.open(this.href);return false;
- glasno
- razločno
- ...
V Ljubljani je narobe ker "napovedovalke" govorijo prepotiho " lblblblblhgk" nič jih ne razumeš. Zaradi hrupa od vlakov se še bolj nič ne sliši. Ne samo v Ljubljani temčet tudi na Jesenicah, itd. V Avstriji, Nemčiji imajo že v naprej posnto in se napoveduje avtomatsko in se napoveduje na vsaki potsaji.
Kar se pa v tej državi počne je pa SRAMOTA! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a desiro »

edino kar mene zmoti na Ljubljanski železniški postaji je....
"Lokalni potniški vlak iz DobEve"...
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

desiro napisal/-a:edino kar mene zmoti na Ljubljanski železniški postaji je....
Da je zaostala v posodobitvi.

@OBB Dunaj je le Dunaj. :wink:
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Mičo »

desiro napisal/-a:edino kar mene zmoti na Ljubljanski železniški postaji je....
"Lokalni potniški vlak iz DobEve"...

"Potnike obveščamo, da vlaka še ni na prostoru." Ta zmaga. :mrgreen:
Uporabniški avatar
ICE
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 308
Pridružen: 02.01.2013, 10:36

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a ICE »

Mene pa predvsem moti to, da ni možnosti nakupa vozovnice prek spleta, kot ponuja večina evropski železnic (DB,OBB,FS,ŽS,SBB,...). Moti me tudi, da SŽ potnikom 1. razreda ne ponuja salona, kot OBB,DB,SBB,FS,... ter brezplačne gostinske ponudbe na krovu (npr. pijača dobrodošlice).
By InterCity Express
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Vsaj na vse IC in ICS vlake bi lahko dali gostinsko ponudbo. Marsikdo bi naročil prigrizek in pijačo na poti z vlakom. :wink: Tako pa še na ICS nazadnje, ko sem se peljal, nisem mogel dobiti niti kave.
Uporabniški avatar
ZmAY
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 23.09.2013, 20:05
Kraj: Kranj

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a ZmAY »

ICE napisal/-a:... Moti me tudi, da SŽ potnikom 1. razreda ne ponuja salona, kot OBB,DB,SBB,FS,... ter brezplačne gostinske ponudbe na krovu (npr. pijača dobrodošlice).
Mi 1. razreda sploh nimamo, razen na karti k ti zaracuna dodatek. Kaj je pa razlika, tist blago cez vzglavnik, nekje se to ne, pa mogoce to, da ti ni treba stat, ce je 2. razred poln.. umazan pa vse tko da ni za nikamor. (razen ÖBB vagonov, mislm da je en tak vlak EC212)
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a sikos »

Kaj se to dogaja?

Danes sem šel na vlak 3235 za Novo mesto, in kar naenkrat spikerka napove, da je med Ljubljano in Škofljico organiziran nadomestni avtobusni prevoz. Ok, grem pač v nabito poln avtobus, in se lepo peljem do Škofljice. Tam še dobro uro čakamo neko žensko, ki je v Ljubljano prišla s "Pohorcem", le ta pa je zamujal kake pol ure. Pogledam na spletno stran SŽ in obvestila o kakršnem koli nadomestnem prevozu NI. Sprevodnik mi pove da v Novem mestu nič ne vedo o tem, prometnik Škofljice pa pove, da so včeraj popoldan dobili obvestilo o delih na progi. Tako naj bi bilo še jutri, ter okoli 21. ta mesec. Moramo res vse spremembe potniki zvedeti zadnji?
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
space
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 407
Pridružen: 06.01.2009, 20:39

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a space »

trance0 napisal/-a:Vsaj na vse IC in ICS vlake bi lahko dali gostinsko ponudbo. Marsikdo bi naročil prigrizek in pijačo na poti z vlakom. :wink: Tako pa še na ICS nazadnje, ko sem se peljal, nisem mogel dobiti niti kave.
A ni na ICS v prvem klasu leder sedeži pa zastonj pijača več?
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Na ICS ni gostinske ponudbe sploh.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Na ICS ni gostinske ponudbe sploh.
Če ne veš ne piši, 27.5.2014 je BILA na 2. jutranjem vlaku v Mb. V 2. jutranjem vlaku iz Mb v Lj pa ni bila. ne vem pa, zakaj ne bi mogel vodja vlaka ob vsem silnem delu (reševanje križank) postreči redke potnike.

LPL
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Včasih je bila vedno, zdaj pa samo še občasno, bi rekel bolj izjemoma, ker še nisem naletel nanjo. Srečen?
celan
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 19
Pridružen: 06.10.2013, 19:33

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a celan »

Vozim se 2x tedensko z ICS iz MB ob 7.45 in vračam ob 20.12 iz LJ. Že kar nekaj mesecev je bila vsakič postrežba na vlaku. Tudi danes ... Je pa res, da je pred tem nekaj časa ni bilo.
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a trance0 »

No, to je pa lepo brati.
Odgovori