Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Tono »

Pozdravljeni,

naj povem še eno anekdoto v zvezi z jeseniško postajo in jeseniškim javnim prevozom:

bilo je 27. maja letos. Z večernim vlakom MV 498 sem se iz Zidanega Mosta peljal na Jesenice v kurilnico. Nekje okoli Kranja se je razbesnela huda nevihta, deževalo je kot za stavo. Malo kasneje začnem tuhtati, kako pri hudiču bom v tej nevihti prišel s postaje do kurilnice. Marele nisem imel, regnmantla tudi ne :) Torej kličem informacije, naj mi dajo cifro od taksija. Dobim cifro, kličem taksista, pravi ni problema, pridem čez 20 minut. V redu, malo bo potrebno počakati. Tik predno je vlak na Jesenicah ustavil, me taksist kliče nazaj, da ne more priti, ker ima potnika za Ljubljano. Ura je malo pred eno ponoči, stopim dol, grem do prometnika, vprašam, če ima še kakšno cifro od taksistov. Pravi, ja, cifre so, tam na šalterjih za nakup vozovnic so nalimane. Grem v tisto razsulo, preberem dve cifri, kličem. Prva nedosegljiva, druga zvoni. Odzvoni do konca, odziva ni. Kličem še enkrat, me "skensla". Kličem še enkrat, številka nedosegljiva. Torej, prevoza zame ni, na glavo si poveznem "šapko", kombinezon sem itak oblekel že na vlaku, in pot pod noge do kurilnice. Hodil sem nekako na zaveterni strani vagonov, ker je dež neslo skoraj horizontalno. Mislim, da ne rabim opisovati, kako premočen sem prišel v kurilnico, ki je od postaje oddaljena kakšnih 15 minut hoda.

Krona moje težnje po prevozu pa je prišla naslednje jutro: priletel je SMS taksista, ki sem ga klical nazadnje. V SMS-u mi je napisal, da "zvečer ne vozi, ker itak kličejo same barabe". Torej možakar se je potrudil in me obvestil o razlogih, zakaj ni dvignil telefona oz. ga je kasneje izključil. Dober SMS, ni kaj. Žal mi je, da ga nisem shranil.

Če povzamem: kulture manjka, kulture. Postaja in njeno zidovje ni nič krivo. Ljudje so problem.

Lp,

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
mateja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 268
Pridružen: 03.12.2008, 18:42

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a mateja »

Tono napisal/-a:
Če povzamem: kulture manjka, kulture. Postaja in njeno zidovje ni nič krivo. Ljudje so problem.
Postaja in njeno zidovje oz. tisti, ki s tem upravljajo, so še kako krivi. So ljudje krivi za to, da Jesenice ne premorejo ene velike informacijske table, kjer bi potnik takoj videl informacijo, kam mora it? Je potnik kriv za to, da je postaja razbita in da ne more niti na WC?
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

mateja napisal/-a:
So ljudje krivi za to, da Jesenice ne premorejo ene velike informacijske table, kjer bi potnik takoj videl informacijo, kam mora it?
Če bojo table le glej da ne bodo takšne kot so v MB-ju. Če ma vlak zamudo v prihodu/odhodu na displeju ne piše več tisti vlak ki stoji, ampak naslednji ki bo stal na tistem tiru #-o na koncu si še v hujši zmedi kot si prej bil :|
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

mateja napisal/-a:........So ljudje krivi za to, da Jesenice ne premorejo ene velike informacijske table, kjer bi potnik takoj videl informacijo, kam mora it? ....
Sorry @mateja, s tole informacijsko tablo pa že krepko pretiravaš. Postaja nima niti za selotejp, da bi z njim polepili razbito šipo na blagajni, ti bi pa imela neko digitalno informacijsko tablo. Kot da je jeseniška postaja tolikšna, kot kakšen Münchenski hauptbahnhof.

Pa ja de. Jesenice imajo vsega le dva perona in tri tire namenjene potniškemu prometu. In nikoli več kot dva vlaka v pripravi na odhod. Je to tako težko najti?

Na jeseniški postaji obstajajo table, ki jih sicer fizično ažurirajo. Le pogledati in prebrati jih je treba, kaj na njih piše. Za tistega ki se ne znajde in hoče informacijo v pisni obliki, je povsem vseeno, kakšnega tipa je ta informacijska tabla. Ta je pač lahko iz pločevine ali pa blinka kot krisban in črkofilu bo to zagotovo dovolj.
Sicer pa so tu še sprevodniki in ostalo postajno osebje, ki so vedno pripravljeni podati željeno informacijo.

Glej, če se policaji (v vicih) na sindikalnem izletu brez težav presedajo naprimer v Zidanem Mostu, kjer je vsako uro poštena zmešnjava, ni hudir, da ne bi uspelo tudi vam prestopati iz enega vlaka na drugi. :lol:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a andrazon »

No no, ne žalt polcajev [-X

Drugače, pa ljudje raje gledajo na moderne naprave, kot pa "nazadnjaške" analogne naprave. Smo pač v digitalni dobi in vsak, pa še tako povpračen bo rad vrgel uč na kakšno tehnološko čudo.
Upam, da nisem koga užalil.

LP Andraž
LP Andraž
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a desiro »

Dolfe napisal/-a: Na jeseniški postaji obstajajo table, ki jih sicer fizično ažurirajo. Le pogledati in prebrati jih je treba, kaj na njih piše. Za tistega ki se ne znajde in hoče informacijo v pisni obliki, je povsem vseeno, kakšnega tipa je ta informacijska tabla. Ta je pač lahko iz pločevine ali pa blinka kot krisban in črkofilu bo to zagotovo dovolj.
Dolfe, tiste table že dolgo ni več tam. #-o

Lp Nejc
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4118
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a mkx »

andrazon napisal/-a:Drugače, pa ljudje raje gledajo na moderne naprave, kot pa "nazadnjaške" analogne naprave. Smo pač v digitalni dobi ...
Ja pajade [-X Ljudje s(m)o cepljeni na novosti. Še paroljubci bi imeli kaj za povedat, če bi se vsak dan na šiht (ali pa v šolo) vozili po starem.
Če bi bili res digitalni, bi znali mimogrede prebrati 01110100 01101111 01101100 01100101 .
LP, Metod
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a desiro »

andrazon napisal/-a:01110100 01101111 01101100 01100101
Piše "tole" :D
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4118
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a mkx »

desiro napisal/-a:
mkx napisal/-a:01110100 01101111 01101100 01100101
Piše "tole" :D
=D>
Očitno sem podcenjeval digitaliziranost današnje mladine :D
LP, Metod
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

desiro napisal/-a: Dolfe, tiste table že dolgo ni več tam. #-o
Lp Nejc
Kako dolgo?
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 783
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a trocken »

Dolfe napisal/-a:
desiro napisal/-a: Dolfe, tiste table že dolgo ni več tam. #-o
Lp Nejc
Kako dolgo?
Kar nekaj časa. Kot tudi bifeja, kioska,WC-ja, zadnje dni tudi potniške blagajne...
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a desiro »

Dolfe napisal/-a:
desiro napisal/-a: Dolfe, tiste table že dolgo ni več tam. #-o
Lp Nejc
Kako dolgo?
Jaz se samo spomnim da ko si me ti s siemensom peljal na Jesenice, je še bila, potem pa tudi mene dolgo ni bilo na Jesenicah, morda bo @Nejac vedel :D
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a desiro »

mkx napisal/-a:
desiro napisal/-a:
mkx napisal/-a:01110100 01101111 01101100 01100101
Piše "tole" :D
=D>
Očitno sem podcenjeval digitaliziranost današnje mladine :D
Glede na to, da sem dijak ERSŠG Ljubljana (Vegova 4 :D ) Program Tehnik računalništva (Koder algoritmov in urejevalec spletnih strani) bom pa menda ja vedel. :D
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

desiro napisal/-a:
Jaz se samo spomnim da ko si me ti s siemensom peljal na Jesenice, je še bila, potem pa tudi mene dolgo ni bilo na Jesenicah, morda bo @Nejac vedel :D
To je bilo včeraj. No ja, skoraj. :wink:

MMG, malo naj pogledajo, kdo ima s temi tablami pokrita drva. Table nazaj in to je to za naslednjih 20 let. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4118
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a mkx »

desiro napisal/-a:Glede na to, da sem dijak ERSŠG Ljubljana (Vegova 4 :D ) Program Tehnik računalništva (Koder algoritmov in urejevalec spletnih strani) bom pa menda ja vedel. :D
Aha, se pravi za pozitivno oceno ASCII v vseh sodobnih (binarni, šestnajstiški, html) številčnih sistemih naprej in nazaj. Kaj pa za petice, a UTF-16 zadošča? :mrgreen:
LP, Metod
Odgovori