Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Signal »

Novi temelji na Pragerskem ob tirih 15 in 16 (lok Lave - Gaj) :shock:
Prijeten preostanek dneva
Signal
Uporabniški avatar
mAli
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 04.09.2011, 13:46
Kraj: Ljutomer

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a mAli »

Jutri pridejo slike napredek proge Ljutomer Mekotnjak. Fantje so bli kar pridni.
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Zdravo!
Baje od Murske Sobote proti Puconcem že postavljajo na temelje stebre za kontaktno mrežo .
LP Peter
klemenčič
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 263
Pridružen: 25.03.2009, 18:12

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a klemenčič »

mAli napisal/-a:Jutri pridejo slike napredek proge Ljutomer Mekotnjak. Fantje so bli kar pridni.
kje so slike ?
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

klemenčič napisal/-a:
mAli napisal/-a:Jutri pridejo slike napredek proge Ljutomer Mekotnjak. Fantje so bli kar pridni.
kje so slike ?
Mogoče je mislil pojutrišnjem. :mrgreen:
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Zdravo!
Nisem prepričan, da slike z nadgradnje prog 40 in 41 Pragersko -Ormož - Hodoš pri Mekotnjaku sodijo v temo o elektrifikaciji ta-istih prog ?
Slike so pa seveda dobrodošle!
LP Peter
Uporabniški avatar
Klemen
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 309
Pridružen: 24.05.2008, 7:41
Kraj: Bližje Murski Soboti kot Mariboru

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Klemen »

Od MS pa skoraj do p. Dankovci že stojijo stebri za "štrom" 8) Prav hecno zgleda, ko nisi navajen hehe :mrgreen:
LP, Klemen
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Sini »

Slik pa od nikoder? :^o
Zgleda da bom mogel it v M.S. da malo poslikamo.

LP
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Ja, očitno so fotografi, ki so do sedaj v to temo limali fotke, ali na dopustu, ali pa so enostavno na nas Prekmurce pozabili, saj smo predaaaaaaaleč... :wink: :mrgreen:
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a cokla »

mmatja napisal/-a:Ja, očitno so fotografi, ki so do sedaj v to temo limali fotke, ali na dopustu, ali pa so enostavno na nas Prekmurce pozabili, saj smo predaaaaaaaleč... :wink: :mrgreen:
Prekmurci ste dovolj blizu. Navsezadnje grem letos tja na dopust.

Je pa tako, da domačini tudi lahko naredite kronološke fotografije. Ste bližje... :wink:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Mogoče bo tale povezava vsaj malo pomagala?
http://www.miniaturna-zeleznica.com/gal ... index.html
Slike je posnel g. Viktor Lednik. Nerodna reč je v tem, da je njegov tekst tako zanimiv kot slike ampak ga ni na netu... Upam, da mi g. Lednik ne bo zameril, če kopiram (vsaj dele) njegove spremne besede k slikam:
Viktor Lednik napisal/-a:..Lahko pa spremljam nekatera druga dela, ki se opravljajo na bolj dostopnem kraju in lažjem terenu. S prijaznim vodjem del Tegrada, ki mi je omogočil z informacijami posneti palično ozemljitev bodočih stebrov za elektrifikacijo sem bil v dogovoru, da bom posnel tudi prvo postavitev stebrov za elektrifikacijo proge Pragersko-Hodoš. Prvih 14 stebrov so postavili v nedeljo 7. julija po 14. uri. Žal me ni bilo zraven, ker vse do 12. ure niso vedeli ali bodo lahko tega dne začeli s postavljanjem ali ne.
Zanesljivo pa je bilo, da bodo postavljali stebre v ponedeljek 8. julija. Z ozirom na kar precejšnjo razdaljo sem se odločil, da grem v Mursko in naprej v Puconce v ponedeljek. V Murski sem od vodje del izvedel, da so uspeli končati pripravljalna dela v nedeljo tako, da so prvih 14 stebrov postavili v nedeljo po 14. uri. Podatek morda pomemben za tiste, ki dogajanja na žleznici spremljate tudi kronološko. V nedeljo so postavili prvi steber v km 41.3 med Mursko in postajališčem Puconci vis a vi naselja Markišavci. Ko sem se peljal iz Murske proti Puconcem in na cestnem prehodu vidim drezino, ki postavlja stebre kako ga šiba proti Murski, sva se hitro obrnila (vozi me namreč soproga) in nazaj na postajo. Tam sem se pogovarjal z vodjem del in prisostvoval nakladanju stebrov, ki jih so postavljali v torek 9. julija.
Viktor Lednik napisal/-a:Marsikaj sem se z leti naučil, da najdem kakšno poljsko pot do proge, ki je v Prekmurju težje dostopna kot kje drugje. Tako sem tudi tukaj skozi naselje Markišavci našel do proge in posnel prve stebre, ki so bili postavljeni že v nedeljo. Iz meni neznanih razlogov pa so tudi pri postavljanju stebrov naredili nekaj lukenj, saj stebrov niso postavljali neprekinjeno on km 41.3 pa naprej do Puconcev in še naprej proti Dankovcem kljub temu, da so temelji postavljeni skozi! Od izvozne kretnice v Murski v smeri Hodoša je opravljen remont vendar pa temeljev za stebre ni vse do omenjenega kilometra. Žal Boga ni bilo na kraju, da bi ga povprašal, če morda on ve zakaj je tako!? :)
Temelje pa so razkladali v Murski in našel sem jih tudi na postajališču Puconci kljub temu, da so vsi temelji na mestu. Domnevam, da zaradi oteženega dostopa k progi, temelje razvažajo z drezino za postavljanje stebrov.
Viktor Lednik napisal/-a:Na teh slikah (t.j. one, kjer se vidi ograja - op. Gorchi) se vidijo omenjane "luknje"kjer ni stebrov kljub temu, da so temelji postavljeni. Na peronu postajališča pa so vjaki na temeljih prekriti z lesenimi škatlami.
Goran
Uporabniški avatar
gradbenikmiha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 88
Pridružen: 08.10.2011, 11:38
Kraj: med Kamniško železnico in industrijskim tirom Kartona Količevo

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a gradbenikmiha »

Nov razpis modernizacijo nivojskih prehodov Pragersko – Hodoš – Sklop C-vzhodna obvoznica Ormoža:
http://www.enarocanje.si/?podrocje=preg ... zec=293509.

Hvala Gorchiju za povezavo do slik postavitve stebrov vozne mreža med Mursko Soboto in Puconci. =D> =D> =D>

Miha
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

Še enepar z moje strani

1.Deponija
Slika

2.Na terenu...
Slika

3.Eden malo od bližje
Slika

4.Priprave na protihrupno ograjo
Slika

5.Tak pa zgleda z dizlom
Slika

6.in še z kontra strani
Slika
LP
Matic
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Lepe Matic, sploh "tandem" Reganov =D>
MMG: izkoristi čimveč časa za slikanje dokler še ni stebrov...potem se boš moral, poleg sonca, prilagajati še njim :?
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Bravo @664-111!

Zanimive slike!


Ob tej pa se sprašujem:
664-111 napisal/-a:Še enepar z moje strani ...
...2.Na terenu...
Slika
a okoljevarstveniki se nič ne pritožujejo, da se bodo ptiči zaletavali v te stebre?!?
Tak' kot so argumentirali pri vetrnicah za proizvodnjo elektrike na krasu?

:twisted: :mrgreen: :twisted:
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Odgovori