Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
prometnik 54
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 41
Pridružen: 10.01.2016, 10:13

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a prometnik 54 »

Jurij to sem videl,da vzdrževalna dela,ampak kakšne vrste(vozne mreže,zgornjega ustroja)?
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a jurij »

prometnik 54 napisal/-a:Jurij to sem videl,da vzdrževalna dela,ampak kakšne vrste(vozne mreže,zgornjega ustroja)?
Zaradi moje odsotnosti nisem videl, kakšna dela so se v času zapore proge na tem odseku odvijala, po današnjem ogledu pa sem med drugim ugotovil, da je nov Daljnovod v celoti končan.

LP Jurij
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Yipiyuuuu! A ga pride Cmera osebno dati v pogon? :mrgreen:
Simpl je tanartabul.
gorican
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.02.2013, 19:48

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a gorican »

Torej daljnovod Murska Sobota - Mačkovci je le pod streho =D>
Je morda že priklopljen na omrežje?

p.s. čudno, da ni nič pisalo o nadaljevanju del, ko je bilo toliko polemik okrog tega po končanem projektu nadgradnje železniške proge Pragersko - Hodoš :kufe1
Uporabniški avatar
Klemen
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 309
Pridružen: 24.05.2008, 7:41
Kraj: Bližje Murski Soboti kot Mariboru

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Klemen »

Z novim voznim redom je predvidena samo še vleka z E-loki (95%), 1 par vlakov bi naj vozil tudi Regan, ker je predviden za premik na postaji Hodoš :thumbupl

Kar nekaj krat se je zgodilo, da smo mi in Madžari pripeljali vlak, pol pa smo čakali 2 uri vsak na svoji strani postaje, da je kakšen dizel prišel in nas "porihtal" vsakega pod svoj "štrom" :roll:
LP, Klemen
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a SIMY »

Klemen napisal/-a:Z novim voznim redom je predvidena samo še vleka z E-loki (95%), 1 par vlakov bi naj vozil tudi Regan, ker je predviden za premik na postaji Hodoš :thumbupl

Kar nekaj krat se je zgodilo, da smo mi in Madžari pripeljali vlak, pol pa smo čakali 2 uri vsak na svoji strani postaje, da je kakšen dizel prišel in nas "porihtal" vsakega pod svoj "štrom" :roll:
hm,ja nerodna situacija,bo treba čimprej usposobit preklop napetosti na postaji.
suha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 443
Pridružen: 01.02.2011, 10:16

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a suha »

Kaj pa nov vozni red za prihodnje leto. Je prilagojen vožnji pod štromom?
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a holding »

..... :shock: ....
Zadnjič spremenil holding, dne 19.11.2016, 18:48, skupaj popravljeno 1 krat.
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a holding »

..... :shock: .... #-o ....
suha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 443
Pridružen: 01.02.2011, 10:16

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a suha »

Nekaj se je namreč govorilo, da EC vozi še po voznem redu, ki je prilagojen hitrostim in speljevanju dizelskim lokomotivam, pa nisem potem spremljal ali so to uredili....
Zadnjič spremenil suha, dne 19.11.2016, 18:52, skupaj popravljeno 1 krat.
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Mene pa zanima, katere mašince bodo vozole na štrom? Imamo dovolj voznih sredstev (lokomotiv, vagonov, garnitur), ali bodo vozni red prilagodili številu razpoložljivega voznega parka in bo na tem najsodobnejšem odseku našega dela koridorja vozilo samo še par potniških vakov dnevno, drugače se bo pa gumaše treba zdrenjat?
Imam pa spravljene vozne rede za nekaj let nazaj in bom z vseljem primerjal vozne čase med postajami oz. končnimi destinacijami. Da ne bo vse skupaj skrajšano zgolj in samo za tistih 10 do 15 minut, kolikor so do sedaj potrebovali za zamenjavo elokov z dizli?
Simpl je tanartabul.
Uporabniški avatar
Klemen
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 309
Pridružen: 24.05.2008, 7:41
Kraj: Bližje Murski Soboti kot Mariboru

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Klemen »

suha napisal/-a:Nekaj se je namreč govorilo, da EC vozi še po voznem redu, ki je prilagojen hitrostim in speljevanju dizelskim lokomotivam, pa nisem potem spremljal ali so to uredili....
Zdaj še vozimo takšne vozne čase, kot smo jih z dizli prej...z novim voznim redom pa upam,da bojo porihtali to...še posebej ko v Pragerskem stojiš 13 min (prej je ta čas bil mišljen za menjavo lokomotiv)
LP, Klemen
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2562
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Klemen napisal/-a: Kar nekaj krat se je zgodilo, da smo mi in Madžari pripeljali vlak, pol pa smo čakali 2 uri vsak na svoji strani postaje, da je kakšen dizel prišel in nas "porihtal" vsakega pod svoj "štrom" :roll:
Zakaj pa se ne odbija kar z električno lokomotivo, kot npr. v Špiljah?
bisabre napisal/-a:Mene pa zanima, katere mašince bodo vozole na štrom? Imamo dovolj voznih sredstev (lokomotiv, vagonov, garnitur)
Odgovor je NE! :D
Potniške vlake bodo še naprej vozili Fiati, do nakupa novih garnitur. Pa bodite srečni, saj bi sicer pristali na Desirojih...
Pa tudi obljubljenega ICS do Hodoša še ne bo, ker gredo vse tri garniture vsaj za pol leta iz prometa.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Potniške vlake bodo še naprej vozili Fiati, do nakupa novih garnitur. Pa bodite srečni, saj bi sicer pristali na Desirojih...
Takoj glasujem za zamenjavo Fiatov z Desiroji!!

LPL
Matevz96
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 197
Pridružen: 17.01.2016, 19:33

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Matevz96 »

Ljubitelj napisal/-a:
Potniške vlake bodo še naprej vozili Fiati, do nakupa novih garnitur. Pa bodite srečni, saj bi sicer pristali na Desirojih...
Takoj glasujem za zamenjavo Fiatov z Desiroji!!

LPL
Me prav zanima kaj imajo ljudje proti Desirojem, seveda sprejemam samo argumente iz vidika potnika.
Odgovori