Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a cokla »

038 napisal/-a:Ropotanja nisi slisal ne vceraj, ne danes ker se se morda zbudil nisi, namerno, ceprav smo ti ropotali :D. V 8 polozaju, kar je se dalec od 6 9.
A nas imas Ti za popolne butece? Pojdi na stran 109 in zacni brati. Glede na to, da imas ze 110 prispevkov v tej temi in niti eden ni pameten, temvec so vsi brezvezno nabijanje, ti vljudno predlagam pojdi na drug forum utrujat. Clovek se @Ljubitelja prenese, tebe pa ne. Ce ti pa kaj ni jasno pa pridi jutri na Ptuju na Citadelo in ti razlozim. Blagor vsem tistim ki imate taksne zivce za taksne primerke....Spominjas me na tistega "Nejca" ki je pred leti utrujal na forumu, a je bil otrok, ti pa zal nisi, skoda. Res skoda vseh tistih forumasev ki so pred leti dali zagon in barvitost temu forumu, zdaj pa je postal vir crpanja "nepravilnosti" in zatezenosti posameznikov, a hkrati hvala Foromu da sem preko njaga spoznal nekaj cudovith ljudi....
:thumbupl
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a bisabre »

038 napisal/-a:Ropotanja nisi slisal ne vceraj, ne danes ker se se morda zbudil nisi, namerno, ceprav smo ti ropotali :D. V 8 polozaju, kar je se dalec od 6 9.
A nas imas Ti za popolne butece? Pojdi na stran 109 in zacni brati. Glede na to, da imas ze 110 prispevkov v tej temi in niti eden ni pameten, temvec so vsi brezvezno nabijanje, ti vljudno predlagam pojdi na drug forum utrujat. Clovek se @Ljubitelja prenese, tebe pa ne. Ce ti pa kaj ni jasno pa pridi jutri na Ptuju na Citadelo in ti razlozim. Blagor vsem tistim ki imate taksne zivce za taksne primerke....Spominjas me na tistega "Nejca" ki je pred leti utrujal na forumu, a je bil otrok, ti pa zal nisi, skoda. Res skoda vseh tistih forumasev ki so pred leti dali zagon in barvitost temu forumu, zdaj pa je postal vir crpanja "nepravilnosti" in zatezenosti posameznikov, a hkrati hvala Foromu da sem preko njaga spoznal nekaj cudovith ljudi....
Bolj nestrpnega in primitivnega odgovora pa še nisem dobil. Sicer pa stanujem dober Km od proge in res nimam prisluhov. Če napišem, da so skoraj celo noč pa tudi podnevi rohneli dizli je to dejstvo, zato me tovstni primitivizmi ne bodo odvračali od pisanja. Če se z menoj v čem ne strinjaš mi je zelo žal, na koncu koncev imaš možnost, da me ne prebiraš pa je, torej je odločitev na tebi in ne na meni.
Kdaj je kateri vlak vozil (rohnel) si pač nisem zapisal, saj mi to ni obsesija pa tudi sicer me tovorna vleka ne zanima prav veliko, razen tehnoloških novitet in prevoznih sredstev ipd.. Glede na to, da naj bi bila štromarija na Prekmurki končno pošlihtana sem pričakoval manj rohnenja, to je pa tudi vse, kar ne pomeni, da sem nenaklonjen dizlom, ali celo sovražno nastrojen do njih. Ti si se odvzal kakor besni sindikalist, ki so mu šefi sporočili, da bodo znižali plače in odpustili par deset ljudi. Skuliraj se, to je edino kar ti bo koristilo, na Citadelo pa ne mislim iti, ker na njej nimam kaj početi pa tudi sicer nima nobenega opravka, da bi moral na vožnjo.
Sicer pa bodo dizli verjetno še vozili kar me sploh ne moti, saj so nujni, kar se je pokazalo že v preteklosti ob različnih naravnih in drugih nesrečah ter tehničnih težavah z napajanjem. Ker imamo po zaslugi jako sposobne politike in infrastrukturnih ministrov ter državnih sekretarjev veliko možnosti, da bomo ponovno zaostali tehnološki infrastrukturni otoček sredi Evrope me sploh ni strah, da se v bodoče občasno še naprej ne bom zbujal ob dizelskih budnicah. :D
Simpl je tanartabul.
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a jurij »

bisabre napisal/-a: Bolj nestrpnega in primitivnega odgovora pa še nisem dobil. Sicer pa stanujem dober Km od proge in res nimam prisluhov. Če napišem, da so skoraj celo noč pa tudi podnevi rohneli dizli je to dejstvo, zato me tovstni primitivizmi ne bodo odvračali od pisanja. Če se z menoj v čem ne strinjaš mi je zelo žal, na koncu koncev imaš možnost, da me ne prebiraš pa je, torej je odločitev na tebi in ne na meni.
Kdaj je kateri vlak vozil (rohnel) si pač nisem zapisal, saj mi to ni obsesija pa tudi sicer me tovorna vleka ne zanima prav veliko, razen tehnoloških novitet in prevoznih sredstev ipd.. Glede na to, da naj bi bila štromarija na Prekmurki končno pošlihtana sem pričakoval manj rohnenja, to je pa tudi vse, kar ne pomeni, da sem nenaklonjen dizlom, ali celo sovražno nastrojen do njih. Ti si se odvzal kakor besni sindikalist, ki so mu šefi sporočili, da bodo znižali plače in odpustili par deset ljudi. Skuliraj se, to je edino kar ti bo koristilo, na Citadelo pa ne mislim iti, ker na njej nimam kaj početi pa tudi sicer nima nobenega opravka, da bi moral na vožnjo.
Sicer pa bodo dizli verjetno še vozili kar me sploh ne moti, saj so nujni, kar se je pokazalo že v preteklosti ob različnih naravnih in drugih nesrečah ter tehničnih težavah z napajanjem. Ker imamo po zaslugi jako sposobne politike in infrastrukturnih ministrov ter državnih sekretarjev veliko možnosti, da bomo ponovno zaostali tehnološki infrastrukturni otoček sredi Evrope me sploh ni strah, da se v bodoče občasno še naprej ne bom zbujal ob dizelskih budnicah. :D
Odgovor, katerega si dobil od @038 sploh ni nestrpen, pa tudi primitiven ni. [-X

Če ti kaj ni jasno, pa te je @038 med drugim v svojem odgovoru povabil da prideš na Ptuju na Citadelo, kjer bi ti lahko vse razložil. :pamet

Glede na tvoj nespoštljiv in primitiven odnos do njega in pa do ostalih Stojevodij, te jaz na njegovem mestu sigurno ne bi povabil na svoj vlak, ampak bi te brez kakršnega koli pojasnila vrgel iz vlaka. :mrgreen:
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Mam občutek, da bomo spet moral deliti rumene in rdeče kartone...
Goran
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Gorchi napisal/-a:Mam občutek, da bomo spet moral deliti rumene in rdeče kartone...
Prebiram članke in in moram priznati, da bi v tej temi lahko dodali drugo rubriko oziroma debato v zvezi obremenjevanja voznega omrežja z sunkovitimi in većkimi tokovi pri vleki. Zato bom dal ta iziv zaradi očitnega napačnega tolmačenja, da lahko vsako omrežje obremenjuješ z velikimi tokovi, ki se hitro povečujejo. ( Delovanje zaščit, katere drugače reagirajo, kot v preteklosti).

Zato predlagam, da se naj posamezniki vzdržijo prizkušanja kako aktivirajo zaščite in pospešujejo z avtomatsko speljavo na max tokovih. Normalno potem ne deluje nič.
Deflektor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 164
Pridružen: 20.02.2008, 21:06

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Deflektor »

038 napisal/-a:Ropotanja nisi slisal ne vceraj, ne danes ker se se morda zbudil nisi, namerno, ceprav smo ti ropotali :D. V 8 polozaju, kar je se dalec od 6 9.
A nas imas Ti za popolne butece? Pojdi na stran 109 in zacni brati. Glede na to, da imas ze 110 prispevkov v tej temi in niti eden ni pameten, temvec so vsi brezvezno nabijanje, ti vljudno predlagam pojdi na drug forum utrujat. Clovek se @Ljubitelja prenese, tebe pa ne. Ce ti pa kaj ni jasno pa pridi jutri na Ptuju na Citadelo in ti razlozim. Blagor vsem tistim ki imate taksne zivce za taksne primerke....Spominjas me na tistega "Nejca" ki je pred leti utrujal na forumu, a je bil otrok, ti pa zal nisi, skoda. Res skoda vseh tistih forumasev ki so pred leti dali zagon in barvitost temu forumu, zdaj pa je postal vir crpanja "nepravilnosti" in zatezenosti posameznikov, a hkrati hvala Foromu da sem preko njaga spoznal nekaj cudovith ljudi....
Zadnjič je sicer Citadela čakala v Ormožu, da pripelje potnik - avtobus iz Središča. Je bilo nekaj čakanja. Morda si bil ti, ali pa tudi ne :)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/531 ... 135922.jpg
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 10.05.2015, 19:05

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a urban120 »

038 napisal/-a:Ropotanja nisi slisal ne vceraj, ne danes ker se se morda zbudil nisi, namerno, ceprav smo ti ropotali :D. V 8 polozaju, kar je se dalec od 6 9.
A nas imas Ti za popolne butece? Pojdi na stran 109 in zacni brati. Glede na to, da imas ze 110 prispevkov v tej temi in niti eden ni pameten, temvec so vsi brezvezno nabijanje, ti vljudno predlagam pojdi na drug forum utrujat. Clovek se @Ljubitelja prenese, tebe pa ne. Ce ti pa kaj ni jasno pa pridi jutri na Ptuju na Citadelo in ti razlozim. Blagor vsem tistim ki imate taksne zivce za taksne primerke....Spominjas me na tistega "Nejca" ki je pred leti utrujal na forumu, a je bil otrok, ti pa zal nisi, skoda. Res skoda vseh tistih forumasev ki so pred leti dali zagon in barvitost temu forumu, zdaj pa je postal vir crpanja "nepravilnosti" in zatezenosti posameznikov, a hkrati hvala Foromu da sem preko njaga spoznal nekaj cudovith ljudi....
+1
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a 038 »

@dare20, daj pojasni mi kdo so tisti posamezniki ki so preizkusali kako delujojo zascite? Strojevodje? Ce te prav razumem ti se enkrat pojasnim. Na odseku MS-Hodos je lahko vozil samo en vlak z omejitvijo toka 900 ampetov. Torej ti je lahko jasno da pospesena speljava ne pride v upostev ker prideva preko 1100 amperov, prav tako pa strojevodja ne daje dovoljenj za voznjo. Ne vem kaj po tvoje ni delovalo.
Uporabniški avatar
Klemen
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 309
Pridružen: 24.05.2008, 7:41
Kraj: Bližje Murski Soboti kot Mariboru

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Klemen »

Dokler ne bo možnosti preklopa štroma na postaji Hodoš, tako dolgo bo še hrumel 664 na tej progi, ker je predviden premik na tej postaji z to lok.... :wink:
LP, Klemen
Ri Majstor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 131
Pridružen: 26.01.2016, 22:50
Kraj: Rijeka

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Ri Majstor »

Ne razumijem zašto se ne uvede kolodvorska manevra u Hodošu? Ipak je riječ o većem broju vlakova.. Valjda bi se našao koji Đuran?
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Majstor ne smisla, da se pitaš. Kod nas je sve normalno blesavo i obrnuto. :mrgreen: Ako razmišljaš drugačije si amater, laik i spamer.
Simpl je tanartabul.
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Sini »

Uporabniški avatar
Klemen
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 309
Pridružen: 24.05.2008, 7:41
Kraj: Bližje Murski Soboti kot Mariboru

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Klemen »

lepo si me zadel na reganu v MS :) :thumbupl
LP, Klemen
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Koga je zadel pa na Brižitki? :mrgreen:
Simpl je tanartabul.
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Sini »

Klemen napisal/-a:lepo si me zadel na reganu v MS :) :thumbupl
He,he drugič pa barem pomahaj :thumbupl

LP
Odgovori