Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Torej, elektrifikacija je uspešna, tako da po tej elektrificirani progi sedaj brez problema vozijo domači in tuji prevozniki z skoraj vsemi razpoložjivimi lokomotivami, večina prevoznikov neprestano posodablja svoj vozni park z Elekro Lokomotivami, zato lahko na tej progi vidimo vedno več vlakov z elektro vleko, in pa kot je @Regan 664 napisal, število tovornih vlakov z ELOK je že preseglo dizelaše.
Jurij, ko si iz teh krajev, ali mi lahko poveš s katerimi Elok vozijo tuji prevozniki proti Pragerskem? 1822 sta menda kaput, s čim torej še lahko vozijo? Ali potemtakem menjajo mašine v Pragerskem?

Sicer sem pa jaz napisal, da bo verjetno, oziroma celo zelo verjetno uspešna. Podal sem samo kratko statistiko za zadnjih 8 mesecev objav na forumu. In ta kaže na prevladujočo rabo dizlov v tem obdobju.

LPL
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Ljubitelj napisal/-a:
Sicer sem pa jaz napisal, da bo verjetno, oziroma celo zelo verjetno uspešna. Podal sem samo kratko statistiko za zadnjih 8 mesecev objav na forumu. In ta kaže na prevladujočo rabo dizlov v tem obdobju.

LPL
Ker je ta forum zares tako merodajen, kajne?
Če bi bilo tako kot kaže na forumu, bi imeli tudi Railjet do Ljubljane že vsaj 3 leta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sam sem bil na Hodoški progi nazadnje 1. marca, in od recimo 10 tovornih vlakov, ki sem jih videl (bila je nedelja!), jih je bilo usaj 7 z Brižito. Kar ovrže izjavo o rabi dizlov.
Poglej si še posnetke na Youtube, avtorja brunoh155, na katerih je večina tovora z Brižitami.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Poglej si še posnetke na Youtube, avtorja brunoh155, na katerih je večina tovora z Brižitami.
Podal sem samo kratkjo statistiko objav tega foruma. Načelno me YouTube ne zanima, bom pa vsekakor pogledal! Ampak kdo pa ve, če tale snemalec ni recimo zaljubljen v brižitke in ostali smard izpušča? Ali pa narobe, da avtorji na forumu namerno slikajo dizle, pa ne verjamem, ker je število obeh vlek nekam uravnoteženo.

LPL
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a jurij »

Ljubitelj napisal/-a:
Torej, elektrifikacija je uspešna, tako da po tej elektrificirani progi sedaj brez problema vozijo domači in tuji prevozniki z skoraj vsemi razpoložjivimi lokomotivami, večina prevoznikov neprestano posodablja svoj vozni park z Elekro Lokomotivami, zato lahko na tej progi vidimo vedno več vlakov z elektro vleko, in pa kot je @Regan 664 napisal, število tovornih vlakov z ELOK je že preseglo dizelaše.
Jurij, ko si iz teh krajev, ali mi lahko poveš s katerimi Elok vozijo tuji prevozniki proti Pragerskem? 1822 sta menda kaput, s čim torej še lahko vozijo? Ali potemtakem menjajo mašine v Pragerskem?

Sicer sem pa jaz napisal, da bo verjetno, oziroma celo zelo verjetno uspešna. Podal sem samo kratko statistiko za zadnjih 8 mesecev objav na forumu. In ta kaže na prevladujočo rabo dizlov v tem obdobju.

LPL
@Ljubitelj, Ko je katera Lokomotiva neizpravna, oz. kaput, potem je tudi logično, da taka lokomotiva ne vozi, sicer pa jaz nisem napisal da tuji prevozniki vozijo z Eloki, [-X napisal sem samo, da po tej elektrificirani progi sedaj brez problema vozijo domači in tuji prevozniki z skoraj vsemi razpoložjivimi lokomotivami.

Vleka tovornih vlakov z Eloki pa je že nekaj časa presegla dizelaše tako kot je to bilo že povedano v prejšnjih prispevkih, tako da objave Video posnetkov na katere se ti sklicuješ ne kažejo realne slike, saj večina pravih ljubiteljev ne snema čedalje bolj pogoste vlake z Elektro vleko, ampak raje čaka na trofejo in posname Regana. :thumbupr
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

@Ljubitelj, Ko je katera Lokomotiva neizpravna, oz. kaput, potem je tudi logično, da taka lokomotiva ne vozi, sicer pa jaz nisem napisal da tuji prevozniki vozijo z Eloki, [-X napisal sem samo, da po tej elektrificirani progi sedaj brez problema vozijo domači in tuji prevozniki z skoraj vsemi razpoložjivimi lokomotivami.
....kar so že tudi pred elektrifikacijo.

Sicer me pa veseli, da je vedno več elektro lokomotiv v službi vleke tovornih vlakov. Samo potem se mi pa zdi, da objavljanje reagonov v temi elektrifikacija nekako nima smisla, paše kam drugam.

LPL
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a jurij »

Ljubitelj napisal/-a:
@Ljubitelj, Ko je katera Lokomotiva neizpravna, oz. kaput, potem je tudi logično, da taka lokomotiva ne vozi, sicer pa jaz nisem napisal da tuji prevozniki vozijo z Eloki, [-X napisal sem samo, da po tej elektrificirani progi sedaj brez problema vozijo domači in tuji prevozniki z skoraj vsemi razpoložjivimi lokomotivami.
....kar so že tudi pred elektrifikacijo.
Pred elektrifikacijo zagotovo ne, kajti pred elektrifikacijo nobeden prevoznik ni mogel uporabljati E-Loka, sedaj pa lahko vsi vozijo z skoraj vsemi razpoložjivimi lokomotivami, tako naprimer Metrans vozi z Dizli in E-Loki, včasih tudi z večsistemsko, tako da pelje direktno čez Hodoš brez dodatnega premika z Reganom.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a mkx »

jurij napisal/-a:... tako naprimer Metrans vozi z Dizli in E-Loki, včasih tudi z večsistemsko, tako da pelje direktno čez Hodoš brez dodatnega premika z Reganom.
S katero večsistemsko Elok pa Metrans vozi po Pomurki? Lahko bi kdo sem prilimal kakšno fotografijo ...
LP, Metod
Uporabniški avatar
kozorog
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 382
Pridružen: 12.09.2013, 15:45
Kraj: Celje

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a kozorog »

mkx napisal/-a:
jurij napisal/-a:... tako naprimer Metrans vozi z Dizli in E-Loki, včasih tudi z večsistemsko, tako da pelje direktno čez Hodoš brez dodatnega premika z Reganom.
S katero večsistemsko Elok pa Metrans vozi po Pomurki? Lahko bi kdo sem prilimal kakšno fotografijo ...
Slika
Vir-http://eurocitycard.blogspot.si/

Slika386.003-8, 185.638-5, 664.112, & 664.114 at Hodos, Slovenia, 13-04-16 by Vincent, on Flickr
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Na zadnji sliki je vlakovna prišla na Hodoš serija 185 (nima 3kV), zato premik brez regana ni bil mogoč.

http://eurocitycard.blogspot.si/2017/09 ... v.html?m=1

Več slik premikov v linku.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a mkx »

Pa je kdaj Metrans s svojimi 386 res peljal vlak od Hodoša proti Kopru? Sicer se ne spoznam, ampak zdi se mi da so zgornje fotografije vse s Hodoša... in zame je Hodoš meja Pomurke.
LP, Metod
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

mkx napisal/-a:Pa je kdaj Metrans s svojimi 386 res peljal vlak od Hodoša proti Kopru? Sicer se ne spoznam, ampak zdi se mi da so zgornje fotografije vse s Hodoša... in zame je Hodoš meja Pomurke.
386 ne more do Kopra. Iz istega razloga, kot 541 ne more na Hodoš. Čeprav je za 800 kW šibkejša.

Če pa gledaš drugače. Ko bo omogočen preklop napetosti na Hodošu, potem je ta elektrifikacika dobra stvar. Nič več čakanja in plačevanja za premik. Kakšno hudo povečanje konkurence po nadgradnji pa ni pričakovati. Verjetno se vrača RCA, Adria tudi z 1216, v kolikor ne bo potreba po njih drugje. Morda nekoč Metrans res pride v Koper, ker je naročil še dodatnih 10 MS lokomotiv. ČD Cargo so pa zaenkrat zelo majhne možnosti. Drugi nekako gledano iz moje prespektive, ne verjamem, da bodo prišli. Morda MerciItalia, ki je nekoč že nekaj testirala iz druge smeri :lol: . Ampak oni morejo najprej doma pomesti, ker prihaja na njihov trg še en prevoznik.
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Sini »

Vozni red Pendolinoja MS-LJ-MS od danes

IC 13

07:10Murska Sobota -07:21Ljutomer mesto
07:22Ljutomer mesto-07:34Ormož
07:35Ormož -07:48Ptuj
07:49Ptuj -08:00Pragersko
08:02Pragersko -08:32Celje
08:34Celje -08:52Zidani Most
08:53Zidani Most -09:38Ljubljana

IC 22

17:15Ljubljana -17:59Zidani Most
18:00Zidani Most -18:18Celje
18:20Celje -18:51Pragersko
18:53Pragersko -19:06Ptuj
19:07Ptuj -19:19Ormož
19:21Ormož -19:34Ljutomer mesto
19:35Ljutomer mesto -19:48Murska Sobota
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Sini »

Slikan v Pragerskem

Slika

Slika

Slika

Slikal Zdravko Munda Chato

LP
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a 038 »

In tako na najsodobnejsi progi vozi ICS z 100km/h, potencial potnikov najbrz da morajo stati, vozovnica pa se je najbrž pocenila za ICS dodatek. Po moje je tega sposoben samo Potniski promet...zadetek v polno. #-o
jakaklec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 285
Pridružen: 03.02.2008, 18:00
Kraj: Tolmin

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a jakaklec »

038 napisal/-a:In tako na najsodobnejsi progi vozi ICS z 100km/h, potencial potnikov najbrz da morajo stati, vozovnica pa se je najbrž pocenila za ICS dodatek. Po moje je tega sposoben samo Potniski promet...zadetek v polno. #-o
Ne vem kako si razlagat...
Slika
Odgovori