Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a jurij »

bisabre napisal/-a:In ti si usposobljen ter pooblaščen, da odločaš o tem, kdo in kaj ni za sem gor, a ane? :twisted:
Tukaj niso potrebna nobena usposabljanja, kakor tudi ne pooblastila, kajti vsak normalen človek, kateri ima količkaj malo razuma in zdrave pameti lahko vidi da tvoje nakladanje in pa neprestano norčevanje iz forumašev ni primerno za na javni forum. [-X
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a bisabre »

jurij napisal/-a:
bisabre napisal/-a:In ti si usposobljen ter pooblaščen, da odločaš o tem, kdo in kaj ni za sem gor, a ane? :twisted:
Tukaj niso potrebna nobena usposabljanja, kakor tudi ne pooblastila, kajti vsak normalen človek, kateri ima količkaj malo razuma in zdrave pameti lahko vidi da tvoje nakladanje in pa neprestano norčevanje iz forumašev ni primerno za na javni forum. [-X
In kdo si ti, da boš sodil v imenu drugih? Sam sem bil deležen obilice žaljivih, posmehljivih ter podcenjujočih odzivov, le redki so se odzivali normalno ter razumsko.
Svetujem ti, da se poglobiš vase in manj v druge pa bo dan zate precej lepši, ne govori in ne piši pa v imenu drugih, sploh pa se ne pojdi ljubiteljskega psihologa. Ta forum je namenjen ljubiteljem železnic, torej ne zgolj tistim, ki so neposredno ali kako drugače povezani z njimi. Če ti kaj pri tem kaj ni jasno, mi je zelo žal, a nikogar od vas nisem prvi žalil, ali ga zasmehoval. Torej so bili moji odzivi zgolj posledica tvojega in še kakšnega neprimernega pisanja na moj račun.
Bom pa še naprej rade volje polemiziral s komer koli, če bo strpen in me ne bo obravnaval "z viška".
Simpl je tanartabul.
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 420
Pridružen: 10.05.2015, 19:05

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a urban120 »

jurij napisal/-a:
bisabre napisal/-a:In ti si usposobljen ter pooblaščen, da odločaš o tem, kdo in kaj ni za sem gor, a ane? :twisted:
Tukaj niso potrebna nobena usposabljanja, kakor tudi ne pooblastila, kajti vsak normalen človek, kateri ima količkaj malo razuma in zdrave pameti lahko vidi da tvoje nakladanje in pa neprestano norčevanje iz forumašev ni primerno za na javni forum. [-X
x2
Uporabniški avatar
Klemen
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 309
Pridružen: 24.05.2008, 7:41
Kraj: Bližje Murski Soboti kot Mariboru

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Klemen »

Kak se vam da sploh? :wink:
LP, Klemen
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a cokla »

Klemen napisal/-a:Kak se vam da sploh? :wink:
Nimajo drugega dela...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Sini »

preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1951
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Zakaj dizli na elektrificiranih progah? Mar ni elektrifikacija "zelooo" draga investicija?
preglednik
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a igor72 »

preglednik napisal/-a:Zakaj dizli na elektrificiranih progah? Mar ni elektrifikacija "zelooo" draga investicija?
Sem bil prepričan da se bo spet oglasu en pacient....Miljonkrat je že bilo povedano...to niti sarkazem ni več #-o
LEP DAN
Igor
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1951
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Se opravičujem, mi je kapnilo - brez tablet: Žive ne smejo na Prekmurko, drugih pa ni.
preglednik
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

preglednik napisal/-a:Zakaj dizli na elektrificiranih progah? Mar ni elektrifikacija "zelooo" draga investicija?
Elektrifikacija sploh ni draga reč, je npr. veliko ceneješe od tirov ali celo SVN....
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

preglednik napisal/-a:Se opravičujem, mi je kapnilo - brez tablet: Žive ne smejo na Prekmurko, drugih pa ni.
To ni res. Žive lahko vozijo po Prekmurki, problem je Zidani most - Celje in en del pri Slovenski Bistrici.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4118
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a mkx »

Ali ni bilo tudi Pragersko problematično?
LP, Metod
suha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 443
Pridružen: 01.02.2011, 10:16

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a suha »

igor72 napisal/-a:
preglednik napisal/-a:Zakaj dizli na elektrificiranih progah? Mar ni elektrifikacija "zelooo" draga investicija?
Sem bil prepričan da se bo spet oglasu en pacient....Miljonkrat je že bilo povedano...to niti sarkazem ni več #-o
Vprašanje Preglednika je povsem vredu.

Če je kdo tu pacient, je pacient država in SŽ, predvsem pa tisti, ki opravičujejo in trepljajo ti dve instituticiji za dejanja, ko se po milijonskih investicijah, ki vsekakor niso POCENI še vedno vozijo s predpotopnim 40+ let starim voznim parkom in s tem neodgovorno zabijajo davkoplačevalski denar, da smo se potem potniki prisiljeni, zaradi slabšega finančnega stanja firme vozit v za današnji čas, povsem neiprimernih Gomulkah. S hrupom in okoljskim onesnaženjem (motorji brez filtrov in iztekanje motornega olja v podtalnico) se še naprej tudi uničuje zdravje prebivalcev ob progi.

V resnih privat firmah se takih investicij vsekakor nebi šli, preden nebi imeli poštimanih zadev od Ljubljane do Pragerskega, hkrati pa bi z odprtjem na novo elektrificirane Prekmurske proge istočasno v uporabo prišel novi vozni park, sicer vse skupaj nima smisla.

V resni državi bi nekdo zaradi take poteze moral v arest. Pri nas pa se jih še hvali. #-o

Sicer pa kolikor sem slišal bo sedaj EU uvedla posebno preiskovalno sodišče za zlorabo EU sredstev. Jaz žal v tem, da nekdo naredi progo za Ferrarije, po njej pa se še vedno XY let vozi s Fičoti ne vidim nič drugega kot zlorabo EU sredstev in rihtanje poslov požegnanim gradbincem in zato bi moral nekdo odgovarjat. S takimi potezami se tudi močno maje ugled celotne EU, saj bo tako kot je Angležem, tudi Nizozemcem , Dancem itd., nekoč dvignilo pokrov nad vsemi temi finančnimi malverzacijami južnega dela EU in bodo izstopili, subvencije pa bodo usahnile in nasvidenje potem nadaljnjim projektom. Tako kot smo mi odšli iz juge ker so se nam ljudje južno od Kolpe dobesedno režali v ksihte, ker smo dejansko nekaj naredili, bodo prej ali slej ob takem načinu delovanja odšli iz EU tudi prej našteti. Govorite kar hočete samo ta projekt ni bil izpeljan tako kot bi moral bit in tu ni opravičil. Podobno bo z drugim tirom, kjer se 1. ne dela proge za ljudi, 2. podobno kot tu bomo imeli progo za Ferrarije, od Divače naprej pa kolovoz, ker niti ni postavljene strategije kako sploh graditi od Divače naprej.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 812
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Anzee »

suha napisal/-a: Jaz žal v tem, da nekdo naredi progo za Ferrarije, po njej pa se še vedno XY let vozi s Fičoti ne vidim nič drugega kot zlorabo EU sredstev in rihtanje poslov požegnanim gradbincem in zato bi moral nekdo odgovarjat.
Kaj je s tabo? Proga je super da je dobra, vozijo lahko tudi drugi prevozniki, ce pa se ne strinjas da SZ vozijo s starimi dizel jajci se pa pac ne vozi z njimi... sej men tudi ni vsec da se ima samo stare vlake, nabijam tkole pa tut ne.. si pa vedno vabljen da kupis vlake in vozis s sodobnimi vlaki po prekmurki..
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Elektrifikacija proge Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Regan 664 napisal/-a:
preglednik napisal/-a:Zakaj dizli na elektrificiranih progah? Mar ni elektrifikacija "zelooo" draga investicija?
Elektrifikacija sploh ni draga reč, je npr. veliko ceneješe od tirov ali celo SVN....
Zanimivo! V eni drugi temi me je nekdo in še par somišljenikov zasmehovalo s podatkom, da je elektrifikacija zelo draga, ko sem se spraševal, zakaj Dolnjeke in še nekatrerih drugih prog raje ne elektrificirajo, pa ne bi bilo težav z nabavo dizlov.
Simpl je tanartabul.
Odgovori