prevoz mopeda

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
cuk
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 24
Pridružen: 22.02.2008, 9:03

prevoz mopeda

Odgovor Napisal/-a cuk »

Zdravo,
mene pa zanima, če je možen prevoz kolesa z motorjem (avtomatik) na vlaku, ki pelje za Reko. Na klicnem centru so rekli da je možen prevoz samo v notranjem prometu ni pa vedel povedati zakaj.
Pred leti sem peljal kolo iz Matuljev, sam sem ga naložil in razložil v vagon prirejen za kolesa, tudi v kupeju sem ga že peljal. Ne vem zakaj je problem pri mopedu.
Ima kdo s tem že kakšne izkušnje.

Hvala

LP/Cuk
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: prevoz mopeda

Odgovor Napisal/-a 541 »

Prevoz koles z motorjem je dovoljen le na vlaku 503/502 od 1.4.2011 do 18.11.2011 in še to le na relaciji Ljubljana - Koper in nazaj.
BRUS
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 77
Pridružen: 23.11.2006, 16:55

Re: prevoz mopeda

Odgovor Napisal/-a BRUS »

cuk napisal/-a: mene pa zanima, če je možen prevoz kolesa z motorjem (avtomatik) na vlaku
Ima kdo s tem že kakšne izkušnje.
Maščobolovilec... :D
Verjetno kaj v zvezi z predpisi o varnosti - gorivo. Tudi kanto bencina ali kaj podobnega verjetno ne moreš nest na vlak.
Lep večer T
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: prevoz mopeda

Odgovor Napisal/-a dare20 »

BRUS napisal/-a:
cuk napisal/-a: mene pa zanima, če je možen prevoz kolesa z motorjem (avtomatik) na vlaku
Ima kdo s tem že kakšne izkušnje.
Maščobolovilec... :D
Verjetno kaj v zvezi z predpisi o varnosti - gorivo. Tudi kanto bencina ali kaj podobnega verjetno ne moreš nest na vlak.
Lep večer T
Ali ne piše, da na vlak ni dovoljeno prenašati vnetljivih tekočin to tudi velja za avtobuse avione in ladje. Ali ni v rezervoarju motorja bencin, kateri se lahko vname??????????????
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: prevoz mopeda

Odgovor Napisal/-a desiro »

dare20 napisal/-a:
Ali ne piše, da na vlak ni dovoljeno prenašati vnetljivih tekočin to tudi velja za avtobuse avione in ladje. Ali ni v rezervoarju motorja bencin, kateri se lahko vname??????????????
@dare20, ali si že slišal, da se rezervar lahko tudi namerno izprazne, ter na destinacji ponovno napolni :D
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: prevoz mopeda

Odgovor Napisal/-a dare20 »

desiro napisal/-a:
dare20 napisal/-a:
Ali ne piše, da na vlak ni dovoljeno prenašati vnetljivih tekočin to tudi velja za avtobuse avione in ladje. Ali ni v rezervoarju motorja bencin, kateri se lahko vname??????????????
@dare20, ali si že slišal, da se rezervar lahko tudi namerno izprazne, ter na destinacji ponovno napolni :D

Čestitam. Vprašam pa te kdo bo kontroliral rezervoar pred vkrcanjem na vlak????????????????????
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: prevoz mopeda

Odgovor Napisal/-a Tono »

To pa mora opraviti posebno usposobljena komisija, sestavljena iz vsaj teh članov, kaj ne?
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: prevoz mopeda

Odgovor Napisal/-a 541 »

Vlak mora imeti službeno prtljažni vagon in manipulanta. Ta pogoj pa izpolnjuje le Pohorc med Ljubljano in Koprom, kot sem že napisal v drugem postu.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: prevoz mopeda

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ko smo že pri vagonu za prevoz prtljage. To je vagon Dls; svojčas je bilo teh vagonov več, sedaj sta morebiti le še en ali dva. Kako to, da so jih skasirali? Ali se res tako malo blaga, koles itd. vozi v njih? Glede na to, da imamo 3-4 vagone ABl, katerim sta dva oddelka spremenjena za prevoz koles, bi morebiti prav prišli še na vlakih, kjer se sicer vagoni "biciklisti" vozijo?
Goran
Jake
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 44
Pridružen: 09.10.2010, 23:38

Re: prevoz mopeda

Odgovor Napisal/-a Jake »

Na kopalnem vlaku je po mojih izkušnjah dosti kolesarjev. Za ostale vlake nevem. Sem se pa enkrat pogovarjal z nekom na SŽ in naj bi bil trend prevoza koles z vlaki v porastu.
cuk
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 24
Pridružen: 22.02.2008, 9:03

Re: prevoz mopeda

Odgovor Napisal/-a cuk »

BRUS napisal/-a:
cuk napisal/-a: mene pa zanima, če je možen prevoz kolesa z motorjem (avtomatik) na vlaku
Ima kdo s tem že kakšne izkušnje.
Maščobolovilec... :D
Verjetno kaj v zvezi z predpisi o varnosti - gorivo. Tudi kanto bencina ali kaj podobnega verjetno ne moreš nest na vlak.
Lep večer T
potem bi ga po tvoje lahko prevažal samo v Petrolovi cisterni v tekočem stanju.
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: prevoz mopeda

Odgovor Napisal/-a dare20 »

cuk napisal/-a: potem bi ga po tvoje lahko prevažal samo v Petrolovi cisterni v tekočem stanju.
VArnost potnikov je na prvem mestu. Vse vnetljive snovi in ekplozivne je strogo prepovedano vnašati na vlak med potnike. Kolikor jaz poznam mopede imajo rezervoar, kateri se izprazni tako, da se posesa gorivo. Prosim, da me popravite. Ko pride takšen motorist na železniško postajo ga mra iztočit. KAm kje in kako pa je druga pesem.

Vsi pa vemo kakšni so predpisi iz varnosti pri delu v zvezi prečrpavanja goriva in odlaganja.

ŽAl je,da mopede se nebo moglo prevažati kar med potniki na garnituri 312. Tisti. ki imajo poseben in fizično ločen prtljažni prostor pa je že drugo poglavje.
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 421
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: prevoz mopeda

Odgovor Napisal/-a duro »

cuk napisal/-a:Zdravo,
mene pa zanima, če je možen prevoz kolesa z motorjem (avtomatik) na vlaku, ki pelje za Reko. Na klicnem centru so rekli da je možen prevoz samo v notranjem prometu ni pa vedel povedati zakaj.
Pred leti sem peljal kolo iz Matuljev, sam sem ga naložil in razložil v vagon prirejen za kolesa, tudi v kupeju sem ga že peljal. Ne vem zakaj je problem pri mopedu.
Ima kdo s tem že kakšne izkušnje.
prevoz koles do Reke je možen, mislim da peljeta dva vlaka na dan. Eden pride z Dunaja, pri tem je potrebno kolo preložit v LJ z vagona ÖBB na našega za smer Reka. Ko sma se peljala lani, tega vagona ta dan ta vlak za Reko ni imel, zato sta sma kolesa zbasala v zadnji vagon ob vhodu.... tudi sicer se je odnos SŽ do kolesarjev bistveno spremenil, na boljše, do samoumevnega prostorja rezerviranega za kolesa na skoraj vseh vlakih, kot je to v Avstriji, smo pa še zelooo daleč
Uporabniški avatar
Tabolši
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 144
Pridružen: 19.07.2011, 14:49
Kraj: Savinjska dolina

Re: prevoz mopeda

Odgovor Napisal/-a Tabolši »

Res je takole določeno:prevoz koles z motorjem,(mopedov)je možen le v notranjem prometu in še to le v vlaku 502 in 503(torej Pohorc)
Pogoj je le eno motorno kolo na potnika in delovna prostornina največ 50ccm.
V mednarodnem prometu prevoz motornih koles ni dovoljen.Najbrž zato,ker je treba upoštevati,da je motorno kolo carinska roba in velja zanj carinski postopek.
Pa kaj bi brez domišljije;svet in ljudje bi bili dolgočasni.
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: prevoz mopeda

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Tono napisal/-a:To pa mora opraviti posebno usposobljena komisija, sestavljena iz vsaj teh članov, kaj ne?
KAj se zgodi, če pride do nesreče pa na spodnji povezavi
http://24ur.com/novice/svet/v-avtobusu- ... nosti.html
Zaklenjeno