Novi potniški vagoni

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a Mičo »

Se kaj dela na tem? Do kdaj se bomo morali voziti v teh muzejskih primerkih na regionalnih in IC vlakih? Je kar žalostno ko moderna 541 vleče te vagone... :D Nekako ne paše skupaj...
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

6MW mašina ne paše na potniške vagone.Ima da gara polno obremenjena na klancih iz Kopra.Nov potniški vagon relativno olupljen stane okoli 2.5 MIO Eur!
Si še optimist? :wink:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Tabolši
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 144
Pridružen: 19.07.2011, 14:49
Kraj: Savinjska dolina

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a Tabolši »

V sestavi mednarodnih vlakov so v glavnem tako tuji vagoni.Ko jih primerjam s Pohorcem in drugimi IC vlaki v notranjem prometu,niti ni bistvene razlike,če so vagoni redno vzdrževani in očiščeni.
Simensovi motorniki so tudi 0K,le gomulk bi se bilo treba rešiti in nabaviti dizlove motornike za neeliktrificirane proge,kajti ti so trenutno najšibkejša točka v potniškem prometu.
Pa kaj bi brez domišljije;svet in ljudje bi bili dolgočasni.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

6MW mašina ne paše na potniške vagone.Ima da gara polno obremenjena na klancih iz Kopra.Nov potniški vagon relativno olupljen stane okoli 2.5 MIO Eur!
Si še optimist?
Ampak lokomotiva za 200 km/h tudi ne paše na tovorni vlak z Vmax=75 km/h. Za tovorno službo bi bile primerneše malo skromnejše lokomotive, kakor so bile nekoč v najemu DISPOLOKOVE, da ne govorimo o kakšnih 6 osnih. Ampak, to je samo moje skromno mnenje, politiki pa mislijo svoje.

LPL
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a cokla »

Ljubitelj napisal/-a:
Ampak lokomotiva za 200 km/h tudi ne paše na tovorni vlak z Vmax=75 km/h. Za tovorno službo bi bile primerneše malo skromnejše lokomotive, kakor so bile nekoč v najemu DISPOLOKOVE, da ne govorimo o kakšnih 6 osnih. Ampak, to je samo moje skromno mnenje, politiki pa mislijo svoje.

LPL
Le zakaj ne ? Bolje kot, da lokomotiva 75 km / H ( 363 ) ne paše na vlak za 100km / h...Cena pa ista...skoraj...

Lokomotive , ki so bile v najemu pa so prava drvarnica proti našim 541. In to vem,ker sem vozil obe...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Cokla, drvarnica gor, drvarnica dol, važna je le cena za opravljeno delo. Sicer pa proti 541 nimam prav nič, še luštno Slovensko ime imajo. Samo škoda da tam kamor se največkrat peljem še nekaj let ne bodo vozile. Kakor pa kaže, bodo več in več tovornih vlakov na Štajersko tako in tako vozili Herkulesi.

LPL
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Delovni čas strojevodje

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Jaz ne vem kako logiko imate vi ampak meni 541 na potniku ki ima 2 pulmana,ki sta na pol prazna,ne zgleda.Fantje brusijo pa s Kopra na polno z Brizitami.In ko se odpre štajerska adijo Žive.Tko je in tko tudi bo.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Delovni čas strojevodje

Odgovor Napisal/-a cokla »

Nurmi napisal/-a:Jaz ne vem kako logiko imate vi ampak meni 541 na potniku ki ima 2 pulmana,ki sta na pol prazna,ne zgleda.Fantje brusijo pa s Kopra na polno z Brizitami.In ko se odpre štajerska adijo Žive.Tko je in tko tudi bo.
Ti dobro veš kdo odreja katera lokomotiva bo kam peljala....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Delovni čas strojevodje

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

cokla napisal/-a:
Nurmi napisal/-a:Jaz ne vem kako logiko imate vi ampak meni 541 na potniku ki ima 2 pulmana,ki sta na pol prazna,ne zgleda.Fantje brusijo pa s Kopra na polno z Brizitami.In ko se odpre štajerska adijo Žive.Tko je in tko tudi bo.
Ti dobro veš kdo odreja katera lokomotiva bo kam peljala....
Nurmiju še veliko fali, da bo zaštekal turnusno izmenjavo lokomotiv. Če sploh kdaj bo, glede na to, da se hajka le po vukojebini. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
kristko1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 93
Pridružen: 21.10.2008, 16:44

Re: Delovni čas strojevodje

Odgovor Napisal/-a kristko1 »

Nurmi napisal/-a:Jaz ne vem kako logiko imate vi ampak meni 541 na potniku ki ima 2 pulmana,ki sta na pol prazna,ne zgleda.Fantje brusijo pa s Kopra na polno z Brizitami.In ko se odpre štajerska adijo Žive.Tko je in tko tudi bo.
Prijatu, če bi lok 342 bila več sistemska, potem temu nebi bilo tako. Kot drugo, si mogoče pristaš italijanskega razmišljanja?
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a dare20 »

kristko1 napisal/-a:
Nurmi napisal/-a:Jaz ne vem kako logiko imate vi ampak meni 541 na potniku ki ima 2 pulmana,ki sta na pol prazna,ne zgleda.Fantje brusijo pa s Kopra na polno z Brizitami.In ko se odpre štajerska adijo Žive.Tko je in tko tudi bo.
Prijatu, če bi lok 342 bila več sistemska, potem temu nebi bilo tako. Kot drugo, si mogoče pristaš italijanskega razmišljanja?
Kristko1 Nurmi je prav napisal in logika tukaj ne pomeni nič.
LOkomotive 541 je fijakajo in nabijajo kilometre. Produktivnosti pa ni, saj tako ne bodo povrnile niti obrokov za kredit. Stroški za preglede pa nastanejo. Prav tako za popravila.
Zadnjič spremenil dare20, dne 24.07.2011, 13:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Delovni čas strojevodje

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

dare20 napisal/-a: Kristko1 Nurmi je prav napisal in logika tukaj ne pomeni nič.
LOkomotive 541 je fijakajo in nabijajo kilometre. Produktivnosti pa ni, saj tako ne bodo povrnile niti obrokov za kredit. Stroški za preglede pa nastanejo. Prav tako za popravila.

Hehe, tole bo še hudo zanimivo.Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Delovni čas strojevodje

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Dolfe napisal/-a:
dare20 napisal/-a: Kristko1 Nurmi je prav napisal in logika tukaj ne pomeni nič.
LOkomotive 541 je fijakajo in nabijajo kilometre. Produktivnosti pa ni, saj tako ne bodo povrnile niti obrokov za kredit. Stroški za preglede pa nastanejo. Prav tako za popravila.

Hehe, tole bo še hudo zanimivo.Slika

A misliš? :mrgreen:

Tko govorite, kot da vse kar cela flota 32 lokomotiv vozi so brziji, pa če samo malo preštejete ni treba ponucat prstov obeh rok za to.

Jaz bi se sicer nekej drugega vprašal :roll:
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Dolfe napisal/-a:
dare20 napisal/-a: Kristko1 Nurmi je prav napisal in logika tukaj ne pomeni nič.
LOkomotive 541 je fijakajo in nabijajo kilometre. Produktivnosti pa ni, saj tako ne bodo povrnile niti obrokov za kredit. Stroški za preglede pa nastanejo. Prav tako za popravila.

Hehe, tole bo še hudo zanimivo.Slika
Dolfe se strinjam to bo še zeeeloo zanimivo, ko bomo imeli prve revizije in dohodkov iz prevoženih kilometrov pa bolj malo.
Zadnjič spremenil dare20, dne 24.07.2011, 13:51, skupaj popravljeno 1 krat.
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Mojster_Strojevodja napisal/-a:
Dolfe napisal/-a:
dare20 napisal/-a: Kristko1 Nurmi je prav napisal in logika tukaj ne pomeni nič.
LOkomotive 541 je fijakajo in nabijajo kilometre. Produktivnosti pa ni, saj tako ne bodo povrnile niti obrokov za kredit. Stroški za preglede pa nastanejo. Prav tako za popravila.

Hehe, tole bo še hudo zanimivo.Slika

A misliš? :mrgreen:

Tko govorite, kot da vse kar cela flota 32 lokomotiv vozi so brziji, pa če samo malo preštejete ni treba ponucat prstov obeh rok za to.

Jaz bi se sicer nekej drugega vprašal :roll:
Nekorektno je dodajat število vseh lokomotiv. Jaz sem navedel naslednje: LOkomotive 541 je fijakajo in nabijajo kilometre. Tukaj se vidi, da sem navedel v množini. ZAgotovo pa vsak dan vozi najmanj 5 lokomotiv potniške vlake z tremi vagoni.

Popravil sem naslov teme na prvotno.
Zaklenjeno