Nova organizacijska struktura SŽ

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Kaj pa, ce je strojevodja medtem slikal okoli :?: #-o
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a cokla »

Vsi odgovori so možni...in verjetni....sem pa povedal, da sem bil v neposredni bližini in da imamo vsi nekaj masla na glavi...nekateri več nekateri manj..in je tudi res, da sem moral taistega preglednika čakal, da mi pride opravit zavorni preiskus.... #-o kljub večji zasedbi na postaji Sežana.. :mrgreen:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a holding »

P.S.: @holding: še zmerej se trudim dobit eno razumno razlago glede 'vozi po' pa zakaj smo nucal barvo za tiste vzorce k se nahajajo v OVR. In tukaj bi se lahko tudi kdo v prometni službi še kej naučil, vsaj moje mnenje.


....to je tema za "Predpise".....dej,Direktor, odpri to temo tam, OK?....pa jo bomo skušal mal obdelat.... 8) ...
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

@holding: zrihtano :wink:
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a dare20 »

cokla napisal/-a:Vsi odgovori so možni...in verjetni....sem pa povedal, da sem bil v neposredni bližini in da imamo vsi nekaj masla na glavi...nekateri več nekateri manj..in je tudi res, da sem moral taistega preglednika čakal, da mi pride opravit zavorni preiskus.... #-o kljub večji zasedbi na postaji Sežana.. :mrgreen:
Ne razumem, zakaj se mora na forumu razlagati kdo je koliko časa koga čakal. Bodimo pošteni do ostalih in se ne vtikajmo v njihovo delo. Vsak odgovarja za svoje. Menim, da je neprimerno, da se tako obravnava v konkretnem primeru vozovnega preglednika.
Vsi vemo, da slabo stanje voznega parka podaljšuje preglede, saj je potrebno preveriti vsa kritična mesta in tukaj menim, da vozovni preglednik mora podaljšati čas prav zaradi tega. ZAto bodimo strpni do teh ljudi in jih ne obsojamo z lenuhi, kar je razbrati iz zgornjega prispevka.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a cokla »

dare20 napisal/-a: ZAto bodimo strpni do teh ljudi in jih ne obsojamo z lenuhi, kar je razbrati iz zgornjega prispevka.
Ok Darko...zdaj si pa preteral ! Koga in kje sem kdaj obtožil, da je lenuh !? In če že hočeš nekaj pove-povej, zaboga !

MMG - preberi še enkrat - poleg vsega napisanega sem napisal :
cokla napisal/-a: ...in da imamo vsi nekaj masla na glavi...nekateri več nekateri manj...
In nenazadnje tolikokrat "opevaš" človekove pravice in podobno....ali te za tole izjavo ne bi lahko tožil in celo zmagal? Eh ... nima smisla.... [-X
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

cokla napisal/-a:Vsi odgovori so možni...in verjetni....sem pa povedal, da sem bil v neposredni bližini in da imamo vsi nekaj masla na glavi...nekateri več nekateri manj..in je tudi res, da sem moral taistega preglednika čakal, da mi pride opravit zavorni preiskus.... #-o kljub večji zasedbi na postaji Sežana.. :mrgreen:
Saj o Sežani sem tudi jaz govoril v neki drugi temi. :wink:
Na Jesenicah je pa to tako enostavno vse skupaj.Prav rad vozim na Jesenice,imajo odnos,vse se da dogovoriti,vse ti povejo,vse lahko vprašaš.Kar se Nurmiča tiče,svaka jim čast fantom.VSEM!!!!

PS:Cokla glede na to,da sem ob 21h v Sežani in čakam do treh zjutraj,da priflosate vlak iz Zaloga.Mi kdaj tudi ogluši rit na stolu,korenine zrastejo do tal in miže premišljujem o lepih mulatkah na Baliju. :wink:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a cokla »

Nurmi napisal/-a:
PS:Cokla glede na to,da sem ob 21h v Sežani in čakam do treh zjutraj,da priflosate vlak iz Zaloga.Mi kdaj tudi ogluši rit na stolu,korenine zrastejo do tal in miže premišljujem o lepih mulatkah na Baliju. :wink:
Jbg Nurmič...zdaj vidiš kako je na drugi strani... :lol:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Nova organizacijska struktura SŽ

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Ah Cokla,z istimi "specijalci" so problemi,samo pisarno sem zamenjal. :wink:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

Nurmi napisal/-a:
cokla napisal/-a:Vsi odgovori so možni...in verjetni....sem pa povedal, da sem bil v neposredni bližini in da imamo vsi nekaj masla na glavi...nekateri več nekateri manj..in je tudi res, da sem moral taistega preglednika čakal, da mi pride opravit zavorni preiskus.... #-o kljub večji zasedbi na postaji Sežana.. :mrgreen:
Saj o Sežani sem tudi jaz govoril v neki drugi temi. :wink:
Na Jesenicah je pa to tako enostavno vse skupaj.Prav rad vozim na Jesenice,imajo odnos,vse se da dogovoriti,vse ti povejo,vse lahko vprašaš.Kar se Nurmiča tiče,svaka jim čast fantom.VSEM!!!!

PS:Cokla glede na to,da sem ob 21h v Sežani in čakam do treh zjutraj,da priflosate vlak iz Zaloga.Mi kdaj tudi ogluši rit na stolu,korenine zrastejo do tal in miže premišljujem o lepih mulatkah na Baliju. :wink:
Bravo Nurmi odlično registriraš. Od Divače naprej je druga država Koper je pa tako ali tako na drugem kontinentu.

Jesenice in jeseniška proga so zakon. =D> =D> :applause :applause
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Nova organizacijska struktura SŽ

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Samo še nemško se moram naučiti,kaj se dere oni švaba "kommen" v RDZ na Jesenicah.Saj kommen poznam iz nekih filmov,ki pa niti malo niso otroški.Pa mi ne gre v kontekst,kaj njemu "kommen". :-k
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a dare20 »

cokla napisal/-a:
dare20 napisal/-a: ZAto bodimo strpni do teh ljudi in jih ne obsojamo z lenuhi, kar je razbrati iz zgornjega prispevka.
Ok Darko...zdaj si pa preteral ! Koga in kje sem kdaj obtožil, da je lenuh !? In če že hočeš nekaj pove-povej, zaboga !

MMG - preberi še enkrat - poleg vsega napisanega sem napisal :
cokla napisal/-a: ...in da imamo vsi nekaj masla na glavi...nekateri več nekateri manj...
In nenazadnje tolikokrat "opevaš" človekove pravice in podobno....ali te za tole izjavo ne bi lahko tožil in celo zmagal? Eh ... nima smisla.... [-X
Glej Cokla tako je razumeti tvoj prispevek med vrsticami. Žal.
Ker se je tako razumel celoten kontekst.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a cokla »

dare20 napisal/-a:
Glej Cokla tako je razumeti tvoj prispevek med vrsticami. Žal.
Ker se je tako razumel celoten kontekst.
Itq razumeš kaj hočeš. In kontekst obrneš kot ti paše.... =D>
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Nova organizacijska struktura SŽ

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Cokla je uglajen človek jaz pa nisem.Tisto kar se dogaja šiht na šiht,....ja so lenuhi!!!!!
Ne briga jih,da ima prometnik polno postajo in da rabi tir,ne briga jih,da strojevodji poteče služba,ne briga jih da tovarna čaka tovor,.... samo za svojo rit!

Pritožijo-te se lahko tukaj:
http://www.varuh-rs.si/

Ali pa pojamrate tukaj:
http://www.sindikat-svps.si/

In če kdo misli,da lahko ima cel ajzenpon za norca,minira in podira vozne rede,minira turnuse vlakovnega osebja in kvari zasedbe postaj se hudičevo moti.Tudi eden od zaposlenih jih ne podpira več.Ali se spravijo skupaj,pa začnejo delat kakor je treba,v interesu da vlake zvozimo redno,ali pa lahko tudi grejo.Na Jesenicah so to fantje "uštekali" in delajo kot urca,drugje pa še bodo.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Nova organizacijska struktura SŽ

Odgovor Napisal/-a holding »

Nurmi napisal/-a:Samo še nemško se moram naučiti,kaj se dere oni švaba "kommen" v RDZ na Jesenicah.Saj kommen poznam iz nekih filmov,ki pa niti malo niso otroški.Pa mi ne gre v kontekst,kaj njemu "kommen". :-k
...po slovensko to pomeni "sprejem",.....(RDZ ali UKV je namreč enosmeren......)...
...zadeva (sporazumevanje) je pač "mal ajsi" zaradi jezika (nemščina/slovenščina) in zato komuniciranje poteka kar se le da po predpisih.... :D ...

...čas pa je pokazal, da odločitev, da se na Jesenicah kljub jezikovnim razlikam ( nemščina/slovenščina) z vsemi prevozniki komunicira na istem "C" kanalu sploh ni bila slaba... [-X .....saj se fer odnos, red, itd..... počasi prijemlje tudi med našimi domačimi...(npr., da se strojevodja javi, da je pripravljen za premik, da je pripravljen za vožnjo, da vpraša (obvesti) za dovoljenje zapustiti lok na glavnem tiru, itd...
Odgovori