Kondukter/sprevodnik

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Je že res, da skupina SŽ zaposluje, pa ne sprevodnikov. Razpis je za 20 premikačev, očevidno so tako slabo plačani, da se jih ne splača nadomestiti pri premiku z avtomatskimi spenjačami in daljinsko vodenimi lokomotivami. Se oni dan peljem skozi Zalog in vidim, da sta za premik cistern v Petrol potrebna kar 2(dva) premikača..... V Nemčiji in Avstriji bi to opravil verjetno kar strojevodja sam.

LPL
umilave1
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 12.02.2009, 18:37

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a umilave1 »

http://www.slo-zeleznice.si/media/k2/at ... 5_-_PP.pdf

Malo posodabljam temo, če bo koga zanimalo. Mene sicer tudi, vendar se ne vidim ravno v delu z potniki. Čeprav s tisto SŽ uniformo bi ratal kar samozavesten. :) Sicer zdej ne vem kako je z VIP, vendar če jih rabijo 15 je to vendarle nekaj
janezb
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 21
Pridružen: 18.12.2012, 12:10
Kontakt:

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a janezb »

janezb napisal/-a:
Jembah napisal/-a:Tocno tako, moski se staramo kot vino ali viski, zenske pa kot mleko :lol: :lol: :lol:

Se strinjam s tabo :lol:

________________________________
predstave | vedeževanje | kamnoseštvo | luskavica
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Zatom si marsikateri moški omisli novo flaško (žensko). :wink: :D
Simpl je tanartabul.
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Blaž »

Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Mene pa zanima kakšni so pogoji za sprevodnika (starost, izobrazba itd.) ?
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Luka, tukaj je nekaj osnovnih pogojev.
Za ostalo pa kontaktiraj kontaktno osebo.
Thomas
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 25.03.2019, 13:56

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Thomas »

Tudi jaz se zanimam za delo sprevodnika in za kakršnekoli informacije bom hvaležen. Trenutno sem zaposlen v popolnoma drugi panogi, vendar se v njej dolgoročno ne vidim. Nedolgo nazaj sem po naključju na neki čisto drugi progi, srečal znanca... malo sva poklepetala in povedal mi je, da je študiral drugo področje, nato pa postal sprevodnik. Od tistega trenutka me ta poklic interesira. Sam se namreč že 15 let vozim s kanarčki po dolenjski progi, vsak teden dvakrat. Na pamet vem vrstni red postaj od Ljubljane do Metlike (in obratno), na pamet poznam vozni red, vem kdaj in kje se vlaki križajo, tudi same vlake na tej progi dobro poznam. Večkrat sem se peljal tudi na relaciji Ljubljana - Dobova (dovolj, da vem kako si sledijo postaje in kakšne vlake imajo na tej relaciji), po ostalih progah pa se še nisem toliko vozil. Se pa nasplošno rad vozim z vlakom, delo z ljudmi pa mi tudi ne prestavlja težav, saj imam že zdaj opravka s strankami.

Zanima me več o tem poklicu: kakšen je delavnik, kaj se pričakuje od kandidatov, kako je to delo plačano? Rabim pa tudi informacijo, kako bi sploh začel - so kje objavljeni razpisi ali kar pošljem ponudbo na SŽ? No, hvala za informacije.
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Blaž »

Vozovnice prosim! Je kdo na novo? :lol:
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
MatejP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 308
Pridružen: 10.06.2018, 22:37
Kraj: na Goriškem

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a MatejP »

Blaž napisal/-a:Vozovnice prosim! Je kdo na novo? :lol:
Predvidevam, da ti je uspelo :D . Čestitke! =D>
Pa lep pozdrav
vselic
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 80
Pridružen: 17.08.2009, 22:57

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a vselic »

Blaž napisal/-a:Vozovnice prosim! Je kdo na novo? :lol:
Blaževo zgodbo spremljam skozi vsa leta, ker je tudi mene zanimalo to delo, čeprav sem danes v drugi branži, ki je tudi super in precej bolje plačana :).

Blaž, si prišel do želenega poklica? :) No jaz sem kakšen mesec nazaj prosil za možnost vožnje v kabini, pa so mi zaradi corone zavrnili :)
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Blaž »

Ne. Sem pa vesel, da je 60 ljudem uspelo priti do tega, da bodo opravljali poklic SPREVODNIKA oziroma SPREVODNICE na vlaku. Upam, da situacija, v kateri smo se znašli, ne bo vplivala na opravljanje njihovega dela oziroma da bo potniški promet vseskozi potekal v kolikor toliko normalnih okoliščinah (ob upoštevanju vseh priporočil oziroma zaščitnih ukrepov).

Vse dobro in lep pozdrav.

Blaž
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
Odgovori