Podaljšanje potovalnega časa LJ-KP/KP-LJ

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Podaljšanje potovalnega časa LJ-KP/KP-LJ

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Ravnokar sem na spletnih straneh SŽ opazil, da ICS ne vozi več na relaciji Koper-Ljubljana in obratno. Če se ne motim, so se zaradi tega tudi podaljšali vozni časi, ker namesto ICS vozi navaden IC. Kdaj in zakaj so to spremenili? Kakšna dva tedna nazaj mislim, da je bil ICS še vpisan v voznem redu. Čas vožnje z ICS je bil, če me spomin ne vara, v smeri KP->LJ 2:09, v smeri LJ->KP pa 2:01. Zdaj najhitrejši vlak KP->LJ vozi 2:21, LJ->KP pa 2:16. Zakaj so ukinili ICS do Kopra, a je spet kakšna garnitura na servisu? :? Trije pendolinoti so izgleda res premalo za zagotavljanje rednega prometa, morali bi verjetno imeti vsaj 6 garnitur(2 za LJ<->KP in 4 za LJ<->MB), da bi promet z njimi lahko potekal gladko.

Prav tako je za po dva vlaka v vsako smer med Divačo in Koprom organiziran nadomestni avtobus zaradi del na progi. Kako napredujejo ta dela in kdaj bodo predvidoma zaključena?
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Podaljšanje potovalnega časa LJ-KP/KP-LJ

Odgovor Napisal/-a desiro »

trance0 napisal/-a:Ravnokar sem na spletnih straneh SŽ opazil, da ICS ne vozi več na relaciji Koper-Ljubljana in obratno. Če se ne motim, so se zaradi tega tudi podaljšali vozni časi, ker namesto ICS vozi navaden IC. Kdaj in zakaj so to spremenili? Kakšna dva tedna nazaj mislim, da je bil ICS še vpisan v voznem redu. Čas vožnje z ICS je bil, če me spomin ne vara, v smeri KP->LJ 2:09, v smeri LJ->KP pa 2:01. Zdaj najhitrejši vlak KP->LJ vozi 2:21, LJ->KP pa 2:16. Zakaj so ukinili ICS do Kopra, a je spet kakšna garnitura na servisu? :? Trije pendolinoti so izgleda res premalo za zagotavljanje rednega prometa, morali bi verjetno imeti vsaj 6 garnitur(2 za LJ<->KP in 4 za LJ<->MB), da bi promet z njimi lahko potekal gladko.

Vlaka ICS 34 in 35 sta vozila do začetka prvomajskih počitnic od takrat naprej namesto njiju vozi IC 504, 505 Pohorje, ki bo vozil do 29. 9. potem pa ponovno EMG 310.
Od 22. 6. pa bo v koper zvečer ponovno zahajal pendolino kot vlak 33 in se naslednji dan zjutraj vračal kot vlak 32, vozil bo namesto IC 508, 509 do 31. 8.
Ob vikendih in dela prostih dneh pa bo od 22. 6. do 29. 9. v Koper vozil tudi jutranji pendolino, ki se bo vračal za Pohorcem, in sicer kot vlak ICS 28, 29.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1431
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Podaljšanje potovalnega časa LJ-KP/KP-LJ

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

desiro napisal/-a:
trance0 napisal/-a:Ravnokar sem na spletnih straneh SŽ opazil, da ICS ne vozi več na relaciji Koper-Ljubljana in obratno. Če se ne motim, so se zaradi tega tudi podaljšali vozni časi, ker namesto ICS vozi navaden IC. Kdaj in zakaj so to spremenili? Kakšna dva tedna nazaj mislim, da je bil ICS še vpisan v voznem redu. Čas vožnje z ICS je bil, če me spomin ne vara, v smeri KP->LJ 2:09, v smeri LJ->KP pa 2:01. Zdaj najhitrejši vlak KP->LJ vozi 2:21, LJ->KP pa 2:16. Zakaj so ukinili ICS do Kopra, a je spet kakšna garnitura na servisu? :? Trije pendolinoti so izgleda res premalo za zagotavljanje rednega prometa, morali bi verjetno imeti vsaj 6 garnitur(2 za LJ<->KP in 4 za LJ<->MB), da bi promet z njimi lahko potekal gladko.



Ob vikendih in dela prostih dneh pa bo od 22. 6. do 29. 9. v Koper vozil tudi jutranji pendolino, ki se bo vračal za Pohorcem, in sicer kot vlak ICS 28, 29.
za 28/29 --> 22.6 do 29.8.2013 ! :)
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Podaljšanje potovalnega časa LJ-KP/KP-LJ

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Hecno tole. Škoda, da ne vozi vsaj en pendolino na progi LJ-KP celo leto. Do kdaj se bodo pa še izvajala vzdrževalna dela na progi tam dol?
Tomy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 842
Pridružen: 22.03.2008, 12:06

Re: Podaljšanje potovalnega časa LJ-KP/KP-LJ

Odgovor Napisal/-a Tomy »

trance0 napisal/-a:Ravnokar sem na spletnih straneh SŽ opazil, da ICS ne vozi več na relaciji Koper-Ljubljana in obratno. Če se ne motim, so se zaradi tega tudi podaljšali vozni časi, ker namesto ICS vozi navaden IC. Kdaj in zakaj so to spremenili? Kakšna dva tedna nazaj mislim, da je bil ICS še vpisan v voznem redu. Čas vožnje z ICS je bil, če me spomin ne vara, v smeri KP->LJ 2:09, v smeri LJ->KP pa 2:01. Zdaj najhitrejši vlak KP->LJ vozi 2:21, LJ->KP pa 2:16. Zakaj so ukinili ICS do Kopra, a je spet kakšna garnitura na servisu? :? Trije pendolinoti so izgleda res premalo za zagotavljanje rednega prometa, morali bi verjetno imeti vsaj 6 garnitur(2 za LJ<->KP in 4 za LJ<->MB), da bi promet z njimi lahko potekal gladko.

Prav tako je za po dva vlaka v vsako smer med Divačo in Koprom organiziran nadomestni avtobus zaradi del na progi. Kako napredujejo ta dela in kdaj bodo predvidoma zaključena?
Mene pa nekaj čisto iskreno zanima: ali sploh kdo kaj prebere na tem forumu #-o

Lep dan
Tomaž
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Podaljšanje potovalnega časa LJ-KP/KP-LJ

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Tomy napisal/-a: Mene pa nekaj čisto iskreno zanima: ali sploh kdo kaj prebere na tem forumu #-o

Lep dan
Tomaž
tudi mene...po moje je to zrelo za smeti, saj ponavljamo eno in isto!
LEP DAN
Igor
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Podaljšanje potovalnega časa LJ-KP/KP-LJ

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Ja, pol pa naj moderator pobriše to temo, nimam nič proti, če vse tako moti. :lol: Se bom že znašel drugje.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Podaljšanje potovalnega časa LJ-KP/KP-LJ

Odgovor Napisal/-a desiro »

RitterVonGhega napisal/-a:
desiro napisal/-a:
trance0 napisal/-a:Ravnokar sem na spletnih straneh SŽ opazil, da ICS ne vozi več na relaciji Koper-Ljubljana in obratno. Če se ne motim, so se zaradi tega tudi podaljšali vozni časi, ker namesto ICS vozi navaden IC. Kdaj in zakaj so to spremenili? Kakšna dva tedna nazaj mislim, da je bil ICS še vpisan v voznem redu. Čas vožnje z ICS je bil, če me spomin ne vara, v smeri KP->LJ 2:09, v smeri LJ->KP pa 2:01. Zdaj najhitrejši vlak KP->LJ vozi 2:21, LJ->KP pa 2:16. Zakaj so ukinili ICS do Kopra, a je spet kakšna garnitura na servisu? :? Trije pendolinoti so izgleda res premalo za zagotavljanje rednega prometa, morali bi verjetno imeti vsaj 6 garnitur(2 za LJ<->KP in 4 za LJ<->MB), da bi promet z njimi lahko potekal gladko.



Ob vikendih in dela prostih dneh pa bo od 22. 6. do 29. 9. v Koper vozil tudi jutranji pendolino, ki se bo vračal za Pohorcem, in sicer kot vlak ICS 28, 29.
za 28/29 --> 22.6 do 29.8.2013 ! :)
Miro v voznem redu piše da do 29. 9. tako da se najbrš motiš ti.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1431
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Podaljšanje potovalnega časa LJ-KP/KP-LJ

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

[/quote]
Miro v voznem redu piše da do 29. 9. tako da se najbrš motiš ti.[/quote]

prav , sem zmotil. lani vedno do konec mesec avgust (redko) , novo podaljše do konec mesec september....
Slika

lp
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Podaljšanje potovalnega časa LJ-KP/KP-LJ

Odgovor Napisal/-a 541 »

igor72 napisal/-a:
Tomy napisal/-a: Mene pa nekaj čisto iskreno zanima: ali sploh kdo kaj prebere na tem forumu #-o

Lep dan
Tomaž
tudi mene...po moje je to zrelo za smeti, saj ponavljamo eno in isto!
Očitno niti foruma niti voznega reda. Saj v voznem redu piše, kdaj vozi kateri vlak. To je tako kot prvo nedeljo po 25.6. je tudi vedno polna postaja študentov in se čudijo, da ne vozijo nedeljski študentski vlaki (češ da so ukinjeni). :lol: Temu se pač reče funkcionalna nepismenost.
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Podaljšanje potovalnega časa LJ-KP/KP-LJ

Odgovor Napisal/-a Čišo »

541 napisal/-a:
igor72 napisal/-a:
Tomy napisal/-a: Mene pa nekaj čisto iskreno zanima: ali sploh kdo kaj prebere na tem forumu #-o

Lep dan
Tomaž
tudi mene...po moje je to zrelo za smeti, saj ponavljamo eno in isto!
Očitno niti foruma niti voznega reda. Saj v voznem redu piše, kdaj vozi kateri vlak. To je tako kot prvo nedeljo po 25.6. je tudi vedno polna postaja študentov in se čudijo, da ne vozijo nedeljski študentski vlaki (češ da so ukinjeni). :lol: Temu se pač reče funkcionalna nepismenost.
To je sicer vse popolnoma res, ampak če bi se železnica z enostavnimi in preglednimi voznimi redi, torej s taktnim prometom in čim manj opombami glede koledarja voženj, znala prilagoditi "neumnim" (nepismenim itd.) potnikom, bi se z vlaki vozilo mnogo več ljudi. Neumnih je namreč velika večina ... :D
Tako počasi se prebujamo ...
Odgovori