ETCS Level1 - GSM-R

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 783
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: ETCS Level1 - GSM-R

Odgovor Napisal/-a trocken »

bronz napisal/-a:Slovenijo bodo pošenkali tujcem, vedno bolj mi prihaja v ospredje tisto o hlapcih................................
No, če si človek zaželi več konkurence in s tem višji nivo potovanj, nikakor ni potrebno govoriti o hlapcih. Še dobro se spomnim, kako smo v imenu nacionalnega interesa pregnali Belgijce, ki so hotel kupiti Union. Takrat je ekonomist Mićo Mrkajić (ki je bil krepko pred časom za druge ekonomiste!) lepo napisal: pa kaj ste vi budale. Vas mora brigat, da je na trgu čim več vrst piva, da je le to dobro in poceni! To je to.
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: ETCS Level1 - GSM-R

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Tako je, če je povsem sprejemljivo, da traja reelektrifikacija dve leti, pa se za to nihče nič ne sekira. Prav tako se na SŽ nihče ne sekira, da se vozi samo do meje, ko bi lahko vozili po Avstriji, Nemčiji, pa še kje... Bo pa zvozil kdo drug.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: ETCS Level1 - GSM-R

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

LJ 363 bom dodal samo to, da je firma, ki približno v 10 letih ni zmožna dobiti varnostnih spričeval za vožnjo po sosednjih progah, kamor sicer prepelje 2/3 tovora, nemilostno obsojena na propad. Sicer pa že tako in tako 2/3 tovora SŽ organizirajo avstrijski špediterji. Torej so neizogibno za prevoz plačani milostno, kot ta zadnji podizvajalec po milosti božji organizatorjev.
Kar se pa tiče hlapcev, bomo hlapci samo toliko, kolikor ne bomo sposobni biti gospodarji. Kakor pa kaže bomo resno postali hlapci, saj se vedno bolj izkazuje, da po 25 letih demokracije ne premoremo neke resne politične in gospodarske elite, ki bi preprečila tonjenje v suženjstvo.

LPL
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: ETCS Level1 - GSM-R

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Ljubitelj napisal/-a:Kar se pa tiče hlapcev, bomo hlapci samo toliko, kolikor ne bomo sposobni biti gospodarji.
:thumbupl
ledeni
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 357
Pridružen: 26.12.2011, 22:19

Re: ETCS Level1 - GSM-R

Odgovor Napisal/-a ledeni »

Ljubitelj napisal/-a:Kakor pa kaže bomo resno postali hlapci, saj se vedno bolj izkazuje, da po 25 letih demokracije ne premoremo neke resne politične in gospodarske elite, ki bi preprečila tonjenje v suženjstvo.
Nihče ni bolj odgovoren za trenutno stanje, kot slovenska elita, katere zapitek plačujem vsi preko sanacije bank. Vsa tuja elita ni naredila toliko škode, kot slovenska. Je pa res, da so si Slovenci to elito v veliki meri kar sami izbrali in zdaj plačujemo kazen, kar je pa tudi prav na nek način. :cry:
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: ETCS Level1 - GSM-R

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Pa menda ni kdo resno mislil, da naqm bo mačeha Evropa dala tiste milijončke za GSMR zato, ker nas ima tako rada. In to v deželo, kjer pri vsakem projektu zraste še kakšen bazenček in jahta za izbrance:?:

Dajte no mir :twisted:
suha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 443
Pridružen: 01.02.2011, 10:16

Re: ETCS Level1 - GSM-R

Odgovor Napisal/-a suha »

SŽ vsaj na papirju kažejo dobiček. Torej neke dobre novice so in ni vse tako črno. Kar se pa tiče tega, da niso sposobni vozit po tujini, sem pa lepo vprašal, če se bo sedaj to samo od sebe rešilo, ko bomo tudi mi dobili sodobnejši sistem nadzora, pa ste zašli v druge debate...
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: ETCS Level1 - GSM-R

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Kolikor sem lahko videl zadnja dva tedna na širšem mariborskem področju, antenski stolpi zelo lepo rastejo. Eden je bil par dni nazaj postavljen v Račah, pa pri Evroparku (na mestu kjer pride Koroška proga in Južna železnica skupaj na most), pa tudi v Košakih, nasproti Porscheja (blizu severnega portala košaškega tunela) stoji eden... Presenetljivo hitro gre tole...

LP

Jože
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: ETCS Level1 - GSM-R

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Če ni birokratskih ovir, in če je zagotovljeno financiranje, se taka reč lahko zgradi zelo hitro. Škoda, da remonti ne potekajo tako hitro. :roll:
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: ETCS Level1 - GSM-R

Odgovor Napisal/-a igor72 »

V glavnem; antene rastejo....ene so še posebej lepe :)
Slika
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4118
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: ETCS Level1 - GSM-R

Odgovor Napisal/-a mkx »

igor72 napisal/-a:V glavnem; antene rastejo....ene so še posebej lepe :)
http://i963.photobucket.com/albums/ae11 ... 19copy.jpg
Stolp je prav lep. Kaj bo šele potlej, ko bodo antene res gori :wink:

Glede na barvitost sklepam, da bo za smetano na torti (ali pa piko na i) na vrhu gorela še rdeča lučka. Njami :mrgreen:
LP, Metod
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1951
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: ETCS Level1 - GSM-R

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Te antene so torej nekaj podobnega, kot antene za splošen "mobi" signal, ki so raztresene pač kjer si bodi. Verjetno njihovo delovanje ni povsod naokoli, temveč so usmerjene na relacijo vzdolž proge?
preglednik
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: ETCS Level1 - GSM-R

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Barbarpapa1 napisal/-a:Pozdrav

Kolikor sem lahko videl zadnja dva tedna na širšem mariborskem področju, antenski stolpi zelo lepo rastejo. Eden je bil par dni nazaj postavljen v Račah, pa pri Evroparku (na mestu kjer pride Koroška proga in Južna železnica skupaj na most), pa tudi v Košakih, nasproti Porscheja (blizu severnega portala košaškega tunela) stoji eden... Presenetljivo hitro gre tole...

LP

Jože
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4118
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: ETCS Level1 - GSM-R

Odgovor Napisal/-a mkx »

preglednik napisal/-a:Te antene so torej nekaj podobnega, kot antene za splošen "mobi" signal, ki so raztresene pač kjer si bodi. Verjetno njihovo delovanje ni povsod naokoli, temveč so usmerjene na relacijo vzdolž proge?
Moj smeško je bil namenjen dejstvu, da je na Igorjevi fotografiji prav ličen stolp brez karšnekoli ostale opreme (antene, kabli, ...). Sicer jaz odlično vem, kako stolpi mobilnih omrežij izgledajo in kaj vse še paše zraven da je signal v zraku.
LP, Metod
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: ETCS Level1 - GSM-R

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Moj smeško je bil namenjen dejstvu, da je na Igorjevi fotografiji prav ličen stolp brez karšnekoli ostale opreme (antene, kabli, ...). Sicer jaz odlično vem, kako stolpi mobilnih omrežij izgledajo in kaj vse še paše zraven da je signal v zraku.
Hudiča, jaz pa sem že pomislil, da se na železnice vračajo radiopostaje in antene iz 30 let, kakršne so bile na sovjetskih tankih BT-5 TU in seveda tudi na ustreznih nemških.
Slika
No mkx me je sedaj pomiril, da gredo stvari naprej tudi na SŽ.
Odgovori