Nakup vozovnic prek interneta

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

casio napisal/-a:

Koda: Izberi vse

 , samo k sosedom naprimer v Avstrijo lahko pogledamo in vidimo kako se tem stvarem streže.
Yes, samo čakal sem prvega, ki se bo oglasil s tem... Dragi fantek. 50 milijonov evrov so dali Avstrijci za svoj informacijski sistem...ampak kljub temu so imeli v letu 2017 toliko hroščev, da so se razpisali mediji.... V bodoče, ne se delat norca iz sebe, če ne veste, kako je v tujini.
50 proti 1 milijon...neka razlika mora biti.
Neverjetno koliko pripomb. Pa moram priznat, da večina potnikov, ki se vozi na nekih S-bahnih, državno ali deželno subvencioniranih ne uporablja spletnega nakupa... Se pa zadeva pridoma uporablja na nesubvencioniranem daljinskem servisu, ki ga v Sloveniji skorajda NI. Tako bo spletni nakup postal zanimiv, vsaj večini, šele ko bo možnost kupovanja čezmejnih kart. Dandanes lahko kupiš karte na kavču doma verjetno po vsej Evropi, pri nas pa zabiješ kakšno uro na blagajni razlagajoč uradnici kaj potrebuješ, ko sam že vse veš, vsaj glede voznega reda. In ko ji glasno poveš in pokažeš, da potrebuješ dve karti, ti napiše eno in jovo na novo vaja, seveda z ločenimi sedeži.... če bi vedel za takšno torturo, bi raje plačal 2x20€ več s kavča OBB in ZSSK, pa bi bilo vse v redu.

Zanimiva je pa ta prigoda, lani sem v Peruggi hotel kupiti karte za povratek in ni vrag da sploh nimajo več blagajn... In sem lepo v hotelu (sem poslednji mohikanec z butastim tulifonom) z receptorko kupoval na italijanski spletni strani. In seveda lepo povedal e-mail naslov, seveda v Ljubljani......
Na povratku iz Assisija pa sprevodnik na vlaku: Kje so kode?,... Ja verjetno v Ljubljani kamor potujeva. No pa se je po začetnem dvomu, verjetno je še kje preveril, vse uredilo in naslednji sprevodniki so se samo nasmejali, ko sem povedal da grem iskat kode....
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Bravo @Ljubitelj. =D> Se vidi, kdo potuje. :thumbupl

In ravno to je problem. Dela se primerjava z lokalci pri nas, z regio in vlaki višjega ranga v tujini. Cvetk o rezervacijah pa lahko v tujini doživiš nešteto. Ena bolj zanimiva mi je bila, da od Celovca do Firenc, mi je poslalo na mail PDF vozovnico. Od Milana do Berna pa samo kodo za avtomat na postaji. In, ker so italijanski avtomati neprebavljivi...pa še tista gospa na blagajni je kazala, pojdi na avtomat, ki ga ne znajo uporabljati niti domačini... Za interail rezervacije sedežev, pa je večkrat blagajna nuja.
Pa še ena cvetka. Ravno šel gledat v google trgovino. OeBB app, ki ima oceno 2,9 ni združljiva z mojo napravo. :shock: Kaj naj sedaj :?:
Uporabniški avatar
casio
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 192
Pridružen: 05.01.2016, 15:04
Kraj: Murska Sobota

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a casio »

Re 4/4 napisal/-a:
Yes, samo čakal sem prvega, ki se bo oglasil s tem... Dragi fantek. 50 milijonov evrov so dali Avstrijci za svoj informacijski sistem...ampak kljub temu so imeli v letu 2017 toliko hroščev, da so se razpisali mediji.... V bodoče, ne se delat norca iz sebe, če ne veste, kako je v tujini.

50 proti 1 milijon...neka razlika mora biti.
Saj razumem da se ob tako vrtljivih vsotah tudi take stvari dogajajo v uvajanju sistemov in se je uredilo, tako se bodo tudi pri nas.
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 10.05.2015, 19:05

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a urban120 »

casio napisal/-a:
Re 4/4 napisal/-a:
Yes, samo čakal sem prvega, ki se bo oglasil s tem... Dragi fantek. 50 milijonov evrov so dali Avstrijci za svoj informacijski sistem...ampak kljub temu so imeli v letu 2017 toliko hroščev, da so se razpisali mediji.... V bodoče, ne se delat norca iz sebe, če ne veste, kako je v tujini.

50 proti 1 milijon...neka razlika mora biti.
Saj razumem da se ob tako vrtljivih vsotah tudi take stvari dogajajo v uvajanju sistemov in se je uredilo, tako se bodo tudi pri nas.
Lahko bi sistem kupili tudi od Hrvatov... ki je že stestiran in verjetno ne presega vrednosti lastne implementacije.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a desiro »

suha napisal/-a:Kako pa berejo qr kode? Z laserskim čitalcom dodanim na strani na obstoječem (prevelikim) mobilnem terminalu, ki ga SŽ uporabljajo zadnjih 10 let (videl v Nemčiji), ali imajo kaj novega kot je npr. tablica s fotoaparatom in aplikacijo (videl v Italiji).

V obeh državah je bila karta berljiva. Resda v Italiji sem imel natisnjeno uradno vozovnico iz kartomata, V Nemčiji pa na ekranu mobitela.
Tako da so jih oborožili z dodatnim terminalom...ps sprevodnik je tisti v zeleni uniformi pri vlaku ki bi ga lahko zamenjal z vojakom...imajo ravno nekaj takega opreme.... #-o #-o #-o
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a cokla »

desiro napisal/-a:
Tako da so jih oborožili z dodatnim terminalom...ps sprevodnik je tisti v zeleni uniformi pri vlaku ki bi ga lahko zamenjal z vojakom...imajo ravno nekaj takega opreme.... #-o #-o #-o

Nimajo dodatnega terminala...ampak so enega zamenjali. ;)
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a desiro »

cokla napisal/-a:
desiro napisal/-a:
Tako da so jih oborožili z dodatnim terminalom...ps sprevodnik je tisti v zeleni uniformi pri vlaku ki bi ga lahko zamenjal z vojakom...imajo ravno nekaj takega opreme.... #-o #-o #-o

Nimajo dodatnega terminala...ampak so enega zamenjali. ;)
No ja opreme imajo še vedno preveč... mislim da bi lahko usposobili da bi šlo samo z novim (belim)
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
kitak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 30.08.2017, 11:32
Kraj: celje

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a kitak »

Nimajo se vsi bele, majo tudi še one črne so pa beli kr nobel ko se lahko zram skenirajo ono kodo :D
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Kot vidim je sedaj na osnovni strani SZ pri iskalniku voznih redov prva izbira "nakup", kar instinktivno kliknes ko hoces poiskati vnose, dobis pa "vmesn" stran z navodili. Ah. Ne vem no.. meni ni ok :)
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Anzee napisal/-a:Kot vidim je sedaj na osnovni strani SZ pri iskalniku voznih redov prva izbira "nakup", kar instinktivno kliknes ko hoces poiskati vnose, dobis pa "vmesn" stran z navodili. Ah. Ne vem no.. meni ni ok :)
Ocitno so videli da so falili in umaknili izbiro nakup spet nizje =D> kar pa se vedno ne pomeni da je vse super :roll:
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
LukaSLO
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 57
Pridružen: 13.07.2012, 11:59

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a LukaSLO »

A niso na SŽ-ju v začetku decembra rekli, da bo v roku 1 tedna na voljo tudi aplikacija za mobilne telefone (iOS, Android), ki bo omogočala nakup vozovnic?

Smo sredi januarja, aplikacije pa še vedno ni. #-o

SŽ je res nategunska družba težke kategorije. :mrgreen:
Martink
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 20.05.2017, 12:31

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Martink »

LukaSLO napisal/-a:A niso na SŽ-ju v začetku decembra rekli, da bo v roku 1 tedna na voljo tudi aplikacija za mobilne telefone (iOS, Android), ki bo omogočala nakup vozovnic?

Smo sredi januarja, aplikacije pa še vedno ni. #-o

SŽ je res nategunska družba težke kategorije. :mrgreen:
Mislim da so vmes rok premaknili, ker aplikacije niso imele vseh varnostnih sistemov in jih google in apple nisza odobrila.
Martink
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 20.05.2017, 12:31

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Martink »

Android aplikacija je že na voljo, apple pa naj bi bila v kratkem. Tokrat SŽ celo niso zamudili :) prav tako je prenovljena spletna prodajalna.
Aplikacija izgleda super in kolikor sem preizkusil je user friendly. Nakup je možen s karticami ali moneto (sam bi si želel še npr. Mbills).


http://www.blog.uporabnastran.si/2019/0 ... -telefone/
smok1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 81
Pridružen: 21.12.2017, 15:56

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a smok1 »

Paypal bi tudi bil dobrodosel..
suha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 443
Pridružen: 01.02.2011, 10:16

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a suha »

Kaj pa mednarodne vozovnice? A te mislijo tudi dodat kdaj?
Odgovori