Nakup vozovnic prek interneta

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Anzee »

preglednik napisal/-a: Ko pridem v Ljubljano, se ne morem z avtobusom potegniti do centra, ker nimam urbane.
Ne rabis urbane, placas lahko s telefonom.
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1947
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Mi ravno takrat zmanjka baterije...
preglednik
defy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 89
Pridružen: 25.04.2010, 16:39

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a defy »

Za moj telefon te aplikacije ni.
Uporabniški avatar
casio
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 192
Pridružen: 05.01.2016, 15:04
Kraj: Murska Sobota

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a casio »

V spletni prodaji vozovnic sta samo dve izbiri :?: redna cena in otroci od 6 do 12 leta, ob vikendih so pa pozabili na vozovnico IZLETKA , in še bi se našle pomanjkljivosti. Verjetno je še vse v probi.
ledeni
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 357
Pridružen: 26.12.2011, 22:19

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a ledeni »

V resnici precej katastrofalna uvedba spletnega nakupa vozovnic. Tole je kvečjemu beta verzija končne verzije in na voljo so imeli ogromno časa. Poleg tega ne vidijo v novem sistemu možnosti za novo cenovno politiko. Pa kaj drugega od te "tvrtke" niti nisem pričakoval.
kmzzp
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 19
Pridružen: 03.11.2013, 22:41

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a kmzzp »

ledeni napisal/-a:V resnici precej katastrofalna uvedba spletnega nakupa vozovnic. Tole je kvečjemu beta verzija končne verzije in na voljo so imeli ogromno časa. Poleg tega ne vidijo v novem sistemu možnosti za novo cenovno politiko. Pa kaj drugega od te "tvrtke" niti nisem pričakoval.
Se strinjam. Res katastrofalen produkt, ki je le delen in še slabo integriran v spletno stran.
Martink
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 20.05.2017, 12:31

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Martink »

Me zanima ali je slabo integriran v spletno stran zarai tega ker že nekaj časa napovedujejo tudi novo spletno stran in je zadeva narejena za to (upam, da ne v taki obliki). Sicer pa sem danes preizkusil sistem -s sprevodnikom nisva mogla prepričati terminala da prebere QR kodo, verjetno zaradi nemirne vožnje (torej bomo za popolno uporabnost sistema potrebovali še obnovo vseh prog :). Je pa res da sem imel potrdilo na telefonu in ne sprintano na papirju.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a cokla »

Martink napisal/-a:Me zanima ali je slabo integriran v spletno stran zarai tega ker že nekaj časa napovedujejo tudi novo spletno stran in je zadeva narejena za to (upam, da ne v taki obliki). Sicer pa sem danes preizkusil sistem -s sprevodnikom nisva mogla prepričati terminala da prebere QR kodo, verjetno zaradi nemirne vožnje (torej bomo za popolno uporabnost sistema potrebovali še obnovo vseh prog :). Je pa res da sem imel potrdilo na telefonu in ne sprintano na papirju.

Se mi je zdelo, da bo tole težava....z branjem QR kode.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
9479911
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 43
Pridružen: 24.06.2018, 9:56

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a 9479911 »

cokla napisal/-a:
Martink napisal/-a:Me zanima ali je slabo integriran v spletno stran zarai tega ker že nekaj časa napovedujejo tudi novo spletno stran in je zadeva narejena za to (upam, da ne v taki obliki). Sicer pa sem danes preizkusil sistem -s sprevodnikom nisva mogla prepričati terminala da prebere QR kodo, verjetno zaradi nemirne vožnje (torej bomo za popolno uporabnost sistema potrebovali še obnovo vseh prog :). Je pa res da sem imel potrdilo na telefonu in ne sprintano na papirju.

Se mi je zdelo, da bo tole težava....z branjem QR kode.
No QR koda je tako zelo neobčutljiva in berljiva. Če se greš recimo FURSovo igrico vzemi račun boš vedel o čem govorim. Katastrofalen tisk pa prebere. Edino če je račun zmečkan ima težave. Tako da QR koda ni nič kriva pri tej nanotehnologiji SŽja. :lol:
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a cokla »

9479911 napisal/-a:
No QR koda je tako zelo neobčutljiva in berljiva. Če se greš recimo FURSovo igrico vzemi račun boš vedel o čem govorim. Katastrofalen tisk pa prebere. Edino če je račun zmečkan ima težave. Tako da QR koda ni nič kriva pri tej nanotehnologiji SŽja. :lol:

FURS-ove igrice se ne igram. Nisem pa napisal, da je QR koda kriva za težave z branjem...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
zigc0601
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 167
Pridružen: 25.08.2011, 17:48

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a zigc0601 »

Veliko plačujem z MBills in opažam težavo, da če je pretemno, da ne zazna QR kode. Pa sploh ni tako zelo temno. Ko račun obrnem proti svetlobi takoj prime. Tako da tudi ta zadeva ni zveličavna. Bi kar verjel, da tresenje ne vpliva ravno blagodejno.
suha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 443
Pridružen: 01.02.2011, 10:16

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a suha »

Kako pa berejo qr kode? Z laserskim čitalcom dodanim na strani na obstoječem (prevelikim) mobilnem terminalu, ki ga SŽ uporabljajo zadnjih 10 let (videl v Nemčiji), ali imajo kaj novega kot je npr. tablica s fotoaparatom in aplikacijo (videl v Italiji).

V obeh državah je bila karta berljiva. Resda v Italiji sem imel natisnjeno uradno vozovnico iz kartomata, V Nemčiji pa na ekranu mobitela.
suha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 443
Pridružen: 01.02.2011, 10:16

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a suha »

Zdej če je tak problem s QR kodami potem obstaja možnost, da se tako kot pri Urbani naredi aplikacijo ki karto pošlje mobilnemu terminalu sprevodnika preko NFC senzorja od mobitela... Sprejemnik NFC senzorja je isti kot tisti s katerim sprevodnik pregleduje IJPP abonentske vozovnice študentov in dijakov. Edini problem je ker NFC senzorja še danes nimajo vsi novi pametni telefoni sploh tisti pod 100 €...
Uporabniški avatar
casio
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 192
Pridružen: 05.01.2016, 15:04
Kraj: Murska Sobota

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a casio »

ledeni napisal/-a:V resnici precej katastrofalna uvedba spletnega nakupa vozovnic. Tole je kvečjemu beta verzija končne verzije in na voljo so imeli ogromno časa. Poleg tega ne vidijo v novem sistemu možnosti za novo cenovno politiko. Pa kaj drugega od te "tvrtke" niti nisem pričakoval.

Skratka vržen denar, katastrofalna pomanjkljivost v sistemu saj to nemoreš verjet #-o , samo k sosedom naprimer v Avstrijo lahko pogledamo in vidimo kako se tem stvarem streže.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

casio napisal/-a: , samo k sosedom naprimer v Avstrijo lahko pogledamo in vidimo kako se tem stvarem streže.
Yes, samo čakal sem prvega, ki se bo oglasil s tem... Dragi fantek. 50 milijonov evrov so dali Avstrijci za svoj informacijski sistem...ampak kljub temu so imeli v letu 2017 toliko hroščev, da so se razpisali mediji.... V bodoče, ne se delat norca iz sebe, če ne veste, kako je v tujini.

50 proti 1 milijon...neka razlika mora biti.
Odgovori