Redne zamude zaradi počasnih voženj

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

"Ne henja" (ponekod na Štajerskem tudi "ne heja") po meni "ne neha".... Kar se pa patentov tiče, kolikor jaz vem, nobeden patent ne prepoveduje končnemu kupcu brskanja po kupljeni stvari, za takšno omejitev mora od zadaj biti kakšna specifična pogodba....

LP

Jože
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a trance0 »

No, ne neham zato, ker je tukaj nekaj zelo smrdi... Sicer pa, naj javnost ve, kaj se je nabavilo in zakaj je stanje stvari tako, kot je.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a cokla »

541 napisal/-a:
cokla napisal/-a: Ne henja...ne henja. #-o
Ja ampak verjetno se ti ne zdi, da so EMG312 ravno neka kvaliteta? [-o< Poleg tega se pa 14 let že pojavljajo bolj ali manj iste težave, ki jih lahko odpravi le Siemens kot proizvajalec, saj CD menda ne smejo posegati v posamezne sklope, ker so patentsko zaščiteni.
Sem kdaj trdil, da je kvaliteta ? Me pa "živcira" nabijanje z glavo v ena in isto "steno". Saj bom utihnil. Me že počasi vse skupaj utruja...kake bedarije pišejo eni.
#-o

MMG - dobro veš kako "teče" vse skupaj pri nas. Pogodbe so sestavljene in podpisane take kot so. Ljudje, ki so jih podpisali so šli drugam...mi se pa jebemo naprej. In nas jebejo na teh straneh vsi, ki so povohali katran na pragovih in sedaj mislijo, da vejo vse. Brez veze...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Ja, res, ljudje na položajih podpišejo, kar podpišejo, potem pobegnejo drugam, ostali se pa jebejo naslednjih 50 let, kolikor traja, da se zamenjajo vozna sredstva pri nas. :twisted: Glede bedarij pa... najbrž niso v celoti bedarije, če zaradi defektnih vlakov prihaja redno do zamud že 14 let... :roll:
space
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 407
Pridružen: 06.01.2009, 20:39

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a space »

trance ... heh,verjetno tukaj to pisati ,..........kaj crkuje že 14 let......... in posledično prinaša zamude....
ne bo prineslo novih vlakov...niti obnovilo slabih prog....... z 50 max km/h ......že z veliko let..obratovanja.....
pišite odgovornim ,ki so to spravljali pretekla leta skupaj.......... če jih boste našli... lahko probaš vložiti odškodninske tožbe haha:D

problem je bil večkrat že po tv ,
vendar brez izboljšanja..vse je v denarju...in le deljenju tega komu in za kakšne namene...
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Dobro, no, pretiravati pa ni treba. 50 km/h na glavnih progah ni splošna omejitev, je samo na posameznih krajših odsekih.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a 541 »

@cokla, samo zaradi železnice se ne sekirat, sploh v prostem času ne, pa zaradi ljubiteljev in "ljubiteljev", med temi so šele eni težki pacienti. :mrgreen: :wink:
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Hm, upam, da to ni letelo name. Znam biti tečen, kadar me kaj moti. Vem pa, da je tu precej ljudi tudi zaposlenih na SŽ in verjamem, da kdaj s svojimi izjavami koga prizadenem. Nimam nobenih pripomb nad osebjem SŽ, ki upravlja z voznimi sredstvi in infrastrukturo, jezim se na vodstvo SŽ in državo kot lastnico. Se tudi zavzemam za to, da se bistveno povečajo in pospešijo vlaganja v JŽI in izboljšave v potniškem prometu pri nas. Na tem forumu občasno kaj javno kritiziram zato, ker vem, da ga vsaj občasno spremlja tudi kakšna 'mrcina' s SŽ in zato nič ne škodi, če tudi vodilni kdaj dobijo povratne informacije od uporabnikov železnice pri nas. S pomočjo foruma oz. slabe reklame na njem sem že tudi kdaj dosegel kakšno pozitivno spremembo...
fiat310
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 101
Pridružen: 18.10.2013, 13:42

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a fiat310 »

Ali popravljeni/zamenjani pogonski sklopi crkujejo kaj redkeje kot originalni?
fiat310
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 101
Pridružen: 18.10.2013, 13:42

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a fiat310 »

129 je isto polovička.
fiat310
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 101
Pridružen: 18.10.2013, 13:42

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a fiat310 »

115/116 prav tako.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a cokla »

In 133...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Torej še naprej crkujejo kot za stavo. :roll:
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Čez 30 let, ob koncu življenjske dobe, bodo desiroji podobno kot zdaj gomulke najbolje delali.
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 351
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a Mičo »

135 je tudi 1/2 :s
Odgovori