Istra exspres

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a igor72 »

LEP DAN
Igor
boris
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 293
Pridružen: 10.09.2006, 21:22
Kraj: Obala

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a boris »

kanfanar??
zigc0601
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 167
Pridružen: 25.08.2011, 17:48

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a zigc0601 »

Živjo, 22.4. je bila ponovno vzpostavljena direktna povezava s Pulo (zaenkrat samo vikendi in prazniki). Ker se še nisem peljal me zanima, če morda kdo ve, ali je možen izstop v Buzetu in kako je z nakupom karte (je samo ena do Pule). Hvala za info!
Uporabniški avatar
casio
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 192
Pridružen: 05.01.2016, 15:04
Kraj: Murska Sobota

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a casio »

zigc0601 napisal/-a:Živjo, 22.4. je bila ponovno vzpostavljena direktna povezava s Pulo (zaenkrat samo vikendi in prazniki). Ker se še nisem peljal me zanima, če morda kdo ve, ali je možen izstop v Buzetu in kako je z nakupom karte (je samo ena do Pule). Hvala za info!
MV1274 ki je direkten iz Ljubljane do Pule stoji v Buzetu ker je tudi prva obmejna postaja Hrvaške. Drugi (LP)- lokalni potniški pa je treba prestopit v Buzetu, glede voznega reda, kart in cen pa si lahko preberete tukaj. http://www.slo-zeleznice.si/sl/potniki/ ... vaska/pulj
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Za lepo snežno idili se skriva bolj žalostna zgodba....tudi z novim VR imamo dve povezavi z Buzetom/Pulo dnevno, obe sta ponovno iz Divače, žal tudi obe z Busom :evil:
Že mesec dni ni več na razpolago motornika, tisti ki je bil, je zaprt v garaži, manjka mu 120km do revizije katere so pustili, da se bo lahko odpeljal do Ljubljane...ko/če ga bojo rabili....drugega motornika ni :cry:
Podgorje: 09.12.2017
Slika
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Heisenberg
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 201
Pridružen: 14.07.2014, 3:22
Kraj: Koper

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a Heisenberg »

igor72 napisal/-a:Za lepo snežno idili se skriva bolj žalostna zgodba....tudi z novim VR imamo dve povezavi z Buzetom/Pulo dnevno, obe sta ponovno iz Divače, žal tudi obe z Busom :evil:
Že mesec dni ni več na razpolago motornika, tisti ki je bil, je zaprt v garaži, manjka mu 120km do revizije katere so pustili, da se bo lahko odpeljal do Ljubljane...ko/če ga bojo rabili....drugega motornika ni :cry:
Podgorje: 09.12.2017
Slika

Oooo ke lepo Igor... :oops: :thumbupl

Zaprt v garaži,v Divači? :shock: .. Kje so ostali motorniki?

Lep dan,Dejan
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job.
Dejan
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Opazil sem, da v voznem redu ni več vlaka MV1247 “Istra” proti Puli. Zanima me, zakaj? Ali v Pulo vlak ne vozi več?
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Tonka napisal/-a:Opazil sem, da v voznem redu ni več vlaka MV1247 “Istra” proti Puli. Zanima me, zakaj? Ali v Pulo vlak ne vozi več?
Seveda vozi - ampak le v sezoni.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a igor72 »

En par novih slikc tudi iz Istre...
Slika

Slika

Slika

KONČNO!!! Heki tovorna 8) je izgubila svoji kretnici...žal je počasna še vedno ostala :? :evil:
Slika
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Tirnice med Zazidom in Rakitovcem so primer žive rje. Kaj takega ne pomnim.....
nagibni
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 37
Pridružen: 25.01.2017, 21:33

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a nagibni »

A si imel te v mislih? :D
Slika
Malo naprej se začnejo leseni pragovi, tirnice pa pravkar pripeljane iz tovarne :^o
Slika
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Nekako tako je bilo, res je.
Kar zadeva napovedovanje vlakov po postajnem ozvočenju, me nebi presenetila takšna napoved:
"Potnike obveščamo, da danes na relaciji Divača-Rakitovec namesto avtobusa vozi nadomestna vlakovna garnitura. Potnikom se opravičujemo in prosimo za razumevanje"........
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Dirigent napisal/-a:Tirnice med Zazidom in Rakitovcem so primer žive rje. Kaj takega ne pomnim.....
Za tak obseg prometa, ki se sedaj na tej progi, bodo zdržale še naslednjih 100 let.... :mrgreen:
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Čez en mesec začne vozit sezonski vlak v Pulo; 1272/1273 vozi od 22.04.2023 do 03.09.2023 piše v VR....in to je tudi vse, kar je za enkrat jasno...ne ve se s čim, niti do kje, niti kdo bo vozil...da je aroganca potniške prometa še večja potrjuje podatek da so postanek na meji, iz preklih let, ko je bil 20.min, sedaj podaljšali na neverjetnih 37.min, kjub temu da mejne kontrole ni več....mi smo carji... :thumbupr =D>
LEP DAN
Igor
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a Nejac »

igor72 napisal/-a: 20.03.2023, 15:49 ...da je aroganca potniške prometa še večja potrjuje podatek da so postanek na meji, iz preklih let, ko je bil 20.min, sedaj podaljšali na neverjetnih 37.min, kjub temu da mejne kontrole ni več....mi smo carji... :thumbupr =D>
Mogoče pa zaradi menjave lokomotiv :mrgreen:
Odgovori