Obnova Celje-Zidani Most

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
ledeni
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 357
Pridružen: 26.12.2011, 22:19

Re: Obnova Celje-Zidani Most

Odgovor Napisal/-a ledeni »

Regan 664 napisal/-a:Dvigal za dostop na perone v Celju naj ne bi bilo, bodo pa v Laškem in Rimskih :P
To bi bila pa katastrofa, v kolikor ne postavijo tekočih stopnic in posebnega dvigala za invalide.
anzovc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 314
Pridružen: 08.03.2010, 21:26

Re: Obnova Celje-Zidani Most

Odgovor Napisal/-a anzovc »

Podpiram dvigalo za invalide. Stopnice pa kar klasične, malo je pa treba migat :) Lahko se pa doda položno klančino...
ledeni
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 357
Pridružen: 26.12.2011, 22:19

Re: Obnova Celje-Zidani Most

Odgovor Napisal/-a ledeni »

In ljudje s kovčki, mamice z vozički, tetke z vrečkami? Tekoče stopnice so danes minimum verjetno tudi v večjem delu Afrike. Največja strmina rampe je lahko 15% in to je zelo strmo. Za invalide mora biti 6%. Pri višinski razlike 6-7m to pomeni minimalno 40m rampe (15%).
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 419
Pridružen: 10.05.2015, 19:05

Re: Obnova Celje-Zidani Most

Odgovor Napisal/-a urban120 »

Male za hec malo za res
Upam da ne bo taka rampa za invalide
Slika
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Obnova Celje-Zidani Most

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Obnavljati drugo najprometnejšo postajo Sloveniji brez dvigala je pa milo rečeno idiotizem. V Divači z 10x manjšim prometom dvigalo, na Ptuju, ne vem kje še vse, v Celju pa ne...... Samo upam, da mi ko bo postaja predelana (namero ne pišem obnovljena) ne bo potrebno iskati prometnika za pomoč.........

Grd P L
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Obnova Celje-Zidani Most

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Ljubitelj napisal/-a:ne bo potrebno iskati prometnika za pomoč.........
Ne boš ga dobil. Nisi ga dobil niti včeraj, niti danes. Par let nazaj je ena starejša gospa izstopila iz siemensa in odšla proti prehodu čez tire, ki je postavljen direktno proti parkiriščem, ker so stopnice zanjo muka. E in kaj se je zgodilo? Znajdi se sam in je šla čez. Na spolzkih tirih ji je zdrsnalo, pobrati se ni mogla sama, tovorni pa uvažal na postajo. Sreča, da je drugi siemens zamujal, da so pravočasno jo rešili... Tudi iz fiata včasih potnike pospremi strojevodnja, ne kondukter. Dejansko si na tej postaji velikokrat prepuščen sam sebi.
kmzzp
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 19
Pridružen: 03.11.2013, 22:41

Re: Obnova Celje-Zidani Most

Odgovor Napisal/-a kmzzp »

Ljubitelj napisal/-a:Obnavljati drugo najprometnejšo postajo Sloveniji brez dvigala je pa milo rečeno idiotizem. V Divači z 10x manjšim prometom dvigalo, na Ptuju, ne vem kje še vse, v Celju pa ne...... Samo upam, da mi ko bo postaja predelana (namero ne pišem obnovljena) ne bo potrebno iskati prometnika za pomoč.........

Grd P L
Na Ptuju na postaji ni dvigala.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Obnova Celje-Zidani Most

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Na Ptuju na postaji ni dvigala.
Hvala za popravek, sem bral o ne vem kakšnih delih po postajah in sem bolj predvideval kot vedel....

LPL
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Obnova Celje-Zidani Most

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Na ptujski postaji so 3 dvigala (dvižne platforme) za invalidske vozičke, pri novem podhodu nedaleč stran, kjer je bil včasih stari nivojski prehod čez progo pa sta dve klasični dvigali. Je pa zanimiva gradbena šlamparija, ki so jo na mojo urgenco odpravili šele lansko leto, saj so pri stopnicah, ki od postajnega poslopja vodijo v podhod pozabili narediti klančine za kolesa, pri drugih (peron, Rogozniška cesta) pa obstajajo. To se res lahko zgodi le pri nas. Kolikokrat so te "rampe" za invalide v resnici uporabljene ne vem, dvigala pri že omenjenem podhodu pa so velikokrat v okvari. Da se s tovrstno infrastrukturo ukvarjajo in jo načrtujejo totalni butli je vidno tudi v ptujskem primeru, saj so dvigala premajhna, kabini pa klavstrofobični, ker nista zastekljene kot v ljubljanskem primeru in naredjeni zgolj za prevoz invalidov ter oseb, a še invalid s spremljevalcem se komaj staliči vanj. Lahko bi naredili malo širše in daljše kabine, da bi človel lahko šel notri s kolesom, ali pa denimo dve mamici z otroškima vozičkoma. Skratka v Slovenistanu nič novega zato dvomim, da bo tudi med Celjem ter ZM kaj bolje.
Simpl je tanartabul.
kmzzp
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 19
Pridružen: 03.11.2013, 22:41

Re: Obnova Celje-Zidani Most

Odgovor Napisal/-a kmzzp »

Zraven tega da ni dvigala in da sta rampi za invalide še manj uporabni, je večji problem ptujske postaje to, da nima niti odklenjene čakalnice, ko na postaji ni osebja, kar pa je v zadnjem času večina časa. Precej nerodno, če ima vlak zaradi okvare 97 minut zamude, pa moraš čakat na mrazu. Pa da ne govorimo odličnosti izbranih ploščič v podhodu na postaji, voda in plundra sta stali nekaj dni, pa tudi izjemno drselo je. Nato iz prikazovalnikov vlak (skupaj z zamudo) izgine, ne spletni strani pod Zamude podatkov o vlaku ni, SŽ pa ti zaračunajo za klic na klicni center. BRAVO! :)

Kako ti 2 rampi sploh delujeta? Verjetno je potrebno osebje, da rampo "aktivira"?

Kljub začetnemu navdšenju in čisto laičnemu poznavanju sem po nekaj mesecih uporabe nove proge in postaje enostavno precej razočaran. Tako da razen nekajmesecev zamud zaradi obnove proge, si verjetno tudi od obnove proge CE - ZM ne moremo obetati veliko več ... Je pa res, da me zanima samo potniški del - torej kako udobno in hitro pridem z enega konca na drugi ter kakšne so možnosti, da to storim ...

K temu dodaš madžarsko osebje v jedilnem vagonu, ki v vagonu kadi, in konstatne zamude; tako postane vse skupaj še bolj veselo. :D
ledeni
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 357
Pridružen: 26.12.2011, 22:19

Re: Obnova Celje-Zidani Most

Odgovor Napisal/-a ledeni »

Edina prednost ramp je, da jih ni potrebno vzdrževati kot dvigala. In slednje je za SLO lastnika železniške infrastrukture znanstvena fantastika. Ko sem bil nazadnje v LJ je bilo dvigalo razsuto kot da sem v Aleppu. Bojim se da niti tekočih stopnic ne bodo sposobni držati v pogonu. V Švici, ki je bogata država, imajo manjše postaje klančine in stopnice. Očitno še niso prišli v Ribnico, ki ima dvigala, vlaki ne vozijo in postaja pa postaja vedno bolj eko.
kmzzp
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 19
Pridružen: 03.11.2013, 22:41

Re: Obnova Celje-Zidani Most

Odgovor Napisal/-a kmzzp »

Sem neuradno izvedel, da so odločitev, da ni dvigal sprejeli tudi zato, da se ne bi "mularija za dolgočasenje vozila z njimi in tako višala stroškov vzdrževanja." Ker smo leta 1930 in ker še nihče ni videl dvigala očitno. Perfektno bo, če bo postaja Celje obnovljena brez tekočih stopnic in brez dvigala. Oboje je danes pač standard in nekaj, kar je pač normalno pri obnovah, ki stanejo pol milijarde evrov (npr. Hodoš - PR).
Uporabniški avatar
mario
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 952
Pridružen: 03.04.2007, 13:13
Kraj: Na pravi strani Alp

Re: Obnova Celje-Zidani Most

Odgovor Napisal/-a mario »

Regan 664 napisal/-a:Dvigal za dostop na perone v Celju naj ne bi bilo, bodo pa v Laškem in Rimskih :P
Yp, v Celju bodo samo električne ploščadi v vsakem stopnišču ...
+
Uporabniški avatar
mario
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 952
Pridružen: 03.04.2007, 13:13
Kraj: Na pravi strani Alp

Re: Obnova Celje-Zidani Most

Odgovor Napisal/-a mario »

kmzzp napisal/-a:Sem neuradno izvedel, da so odločitev, da ni dvigal sprejeli tudi zato, da se ne bi "mularija za dolgočasenje vozila z njimi in tako višala stroškov vzdrževanja." Ker smo leta 1930 in ker še nihče ni videl dvigala očitno. Perfektno bo, če bo postaja Celje obnovljena brez tekočih stopnic in brez dvigala. Oboje je danes pač standard in nekaj, kar je pač normalno pri obnovah, ki stanejo pol milijarde evrov (npr. Hodoš - PR).
No, ta je pa lovska .... Dvigal ni možno zgraditi zaradi konstrukcijskih lastnosti že zgrajenega podhoda... Pa kaj sicer manjka, ploščadi so tudi v redu.
+
Uporabniški avatar
mario
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 952
Pridružen: 03.04.2007, 13:13
Kraj: Na pravi strani Alp

Re: Obnova Celje-Zidani Most

Odgovor Napisal/-a mario »

kmzzp napisal/-a:
Ljubitelj napisal/-a:Obnavljati drugo najprometnejšo postajo Sloveniji brez dvigala je pa milo rečeno idiotizem. V Divači z 10x manjšim prometom dvigalo, na Ptuju, ne vem kje še vse, v Celju pa ne...... Samo upam, da mi ko bo postaja predelana (namero ne pišem obnovljena) ne bo potrebno iskati prometnika za pomoč.........

Grd P L
Na Ptuju na postaji ni dvigala.
Tudi v Ormožu ni dvigala.... Pa Moškanjcih .... Če ne gre, pač ne gre !
+
Odgovori