Letos 175 obletnice SŽ

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1429
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Letos 175 obletnice SŽ

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

novo temna za 175 obletnice SŽ

2.junij.1846 - 2.junij.2021 , 175 obletnice SŽ tudi mogoče bo parade lokomotive v Celju ( prej isto 2.junij.1996 za 150oblentice SŽ, imam arhiv slika... ) letos bo najlepši parade lokomotive :train2 :train1 ...
upam ne bo in ni več koronavirus, drži pst ....

lep pozdrav
Miro

Srečnega pa zdravega 2021 :berr
Zadnjič spremenil RitterVonGhega, dne 01.01.2021, 15:04, skupaj popravljeno 1 krat.
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Letos 175 obletnice SŽ

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Pridem, razen če me ne bojo izpustili iz šole! :pamet: Mogoče kdo ve, katere lokomotive bojo na tej obletnici?
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Letos 175 obletnice SŽ

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Parne zagotovo ne...:(. No, upam da bodo vsaj eno popravili, pa da se bodo tudi tujci pripeljali s kakšno aktivno "muzejsko damo".
LP
Zadnjič spremenil parni_vlak, dne 02.01.2021, 9:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: Letos 175 obletnice SŽ

Odgovor Napisal/-a kvak »

brez čihapuh je vseeno če sploh ni parade
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1429
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Letos 175 obletnice SŽ

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

opozorilo!!
letos še malo par dni bo (2.junij.2021) ; 175 obletnice SŽ, ni nima nič program festival in za proslava , parade lok itd... nima nič nula tudi ni objave spletni na netu SŽ,.... pomeni to je generalni direktor nima nič rad ljubi železnice nič nič nič
OeBB je prej že 175 obletnice (leta 2012, več slike) je vse lepo program parade lokomotive (tudi reklama lokomotiva OeBB 1216.020 za 175 obletnice) , rastava, fetival itd... najlepši ( ne pozbaim , bil sem tam )
zaradi koronavirus, ne ni res.. že vse boljše in država je zelena , lahko festival ,parade ,rastava itd.....

arhiv slika , september 2012 v Gradcu... (pozneje bom objave slike, shrani je nekaj narobe in ne dela. )
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Letos 175 obletnice SŽ

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Škoda. Tako se pokaže odnos generalnega direktorja do naše železniške dediščine :cry:
Sem pa danes v šoli svojim sošolcem pri zgodovini pripravil predavanje z naslovom "Zgodovina železnic v Sloveniji" ter jim omenil, da je letos obletnica ;). To pa z namenom, da vrstnike malo navdušim nad železniško dediščino :D. Me prav zanima, če bodo na železnice zdaj gledali drugače :thumbupr
Pa komaj čakam na slike iz Avstrije, če pa ima kdo slike iz 150. obletnice SŽ, pa se priporočam
LP, Timotej
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Kanarček715
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 107
Pridružen: 27.01.2014, 19:34

Re: Letos 175 obletnice SŽ

Odgovor Napisal/-a Kanarček715 »

parni_vlak napisal/-a: 28.05.2021, 12:11 Škoda. Tako se pokaže odnos generalnega direktorja do naše železniške dediščine :cry:
Sem pa danes v šoli svojim sošolcem pri zgodovini pripravil predavanje z naslovom "Zgodovina železnic v Sloveniji" ter jim omenil, da je letos obletnica ;). To pa z namenom, da vrstnike malo navdušim nad železniško dediščino :D. Me prav zanima, če bodo na železnice zdaj gledali drugače :thumbupr
Pa komaj čakam na slike iz Avstrije, če pa ima kdo slike iz 150. obletnice SŽ, pa se priporočam
LP, Timotej
Zanimivo. Tudi jaz sem imel predstavitev železnic na Slovenskem, in sicer kar dvakrat: v osnovni šoli le za eno učno uro, v srednji šoli pa sem od učiteljice dobil dovoljenje, da sem lahko predstavil v dveh učnih urah.
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Letos 175 obletnice SŽ

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Super, tvoja predstavitev je bila zagotovo zelo zanimiva. Jaz sem vse obdelal bolj na hitro, saj sem imel le 20 minut časa. Največ sem se posvečal Južni železnici, Elblovi lokomotivi "dampfgepäcktriebwagen" (JDŽ 162), serijam 5, 6 in 30, ukinjanju lokalnih prog v 60ih ter koncu parne vleke. Sem pa stvar obdelal po obdobjih:
- železnica pride v naše kraje (1837 do 1857)
- razcvet železnice na pri nas (1860 do 1914)
- obdobje med vojnama
- od 1945 do 1960
- od 1960 do 1978 - konec parne vleke
- od 1978 do 1991
- od osamosvojitve do danes
Prinesel pa sem tudi model Bl vagona, da jim pokažem Pohorc shemo ;)

LP Timotej
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Odgovori