RCA

O drugih prevoznikih, ki uporabljajo slovensko železniško omrežje
Odgovori
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Nurmi, v kolikor bi vsi upoštevali (skrivali) določene VR, bi bili nemalokrat tudi uporabniki teh izrednih vlakov prikrajšani, da ne omenjam kakšne neobeležitve "zgodovinskega dogodka". Vsi vemo kakšen pomp je bil okoli Ljubljana - Halkali (Bosphorus Europe Exspress), če bi ga lahko pokrili le "uradni" fotografi bi bilo zabeleženega bistveno manj, tako pa je hvalabogu bil spremljan takorekoč po celotni trasi. Nekaj podobnega je tudi s prevozom 62-119 v Dobovo, le tega smo spremljali "samo" outsider-ji (upam da ne bo kdo zaradi tega mojega poimenovanja užaljen).

Še veliko podobnih situacij bi lahko naštel, omenil pa bom le še eno. Tuja agencija je najela muzejski vlak (uspelo mi je priti do voznega reda le tega), seveda sem ta vlak pričakal na eni izmed meni priljubljenih lokacij (odprta proga), potem pa sem kolebal ali naj grem na postajo kjer se bo menjalo smer vožnje lokomotive. Ker sem pač vedel, da bo to trajalo kar nekaj časa, sem se odločil, da pojdem tja. Tam pa so me "že čakali fantje iz spremljave vlaka" in to izljučno z enim samim vprašanjem, kje se da na dotični progi narediti zelo dober "fotostop", razen za enega sem jim vse ostale svetoval jaz, katere so seveda tudi izvedli. Največje zadovoljstvo pa mi je bilo pri zadnjem, kjer se mi je Francosko govoreči udeleženec tega potovanja zahvalil, saj je nedvoumno opazil moje spremljanje vlaka z avtomobilom in postanke, kjer se je vse skupaj "dogajalo". Vse to lahko potrdi še en soforumaš, saj je bil ravno tako priča tem dogajanju.

Se pa sprašujem v kakšne vode pluje takšno komuniciranje na tem forumu, zagotovo bo v prihodnje veliko manj informacij o "posebnih" vožnjah po slovenskih tirih. Jaz bom zagotovo v prihodnje tiho.

Goran, to da si umaknil originalni VR je verjetno opravičlivo, saj se je tu videl dobeseden copy/paste (scan), zato morda v razmislek vsem kateri boste v bodoče še pripravljeni deliti kakšne podatke o takšnem ali podobnem izrednem VR-ju, potrudite se in prepišite vsaj nekaj postaj na trasi vožnje vlaka, ter seveda pripišite čase.

PS Marko, čestitke za ulov
Tine
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a zbowe »

Slika

Slika

Slika
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Tin€ napisal/-a:Goran, to da si umaknil originalni VR je verjetno opravičlivo, saj se je tu videl dobeseden copy/paste (scan), zato morda v razmislek vsem kateri boste v bodoče še pripravljeni deliti kakšne podatke o takšnem ali podobnem izrednem VR-ju, potrudite se in prepišite vsaj nekaj postaj na trasi vožnje vlaka, ter seveda pripišite čase.
Tine, samo zaradi skenov pravega VRja sem umaknil slike, če bi bilo prepisano pa zagotovo ne bi nič naredil na to temo ;)
Goran
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

Lep pozdrav vsem. Še nekaj slikc iz Ilirske Bistrice, nažalost szi telefončkom. :wink:

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a zbowe »

Samo eno vprašanje za RCA-jevce. Sem videl da je bilo v kabini prvega Herculesa še kar gužve. Iz katerega razloga?
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a igor72 »

EG 3100 napisal/-a:Lep pozdrav vsem. Še nekaj slikc iz Ilirske Bistrice, nažalost szi telefončkom. :wink:
Čestitke za pogum in prvi post....in za skuzibuh...kupsi en fotoaparat :mrgreen:
LEP DAN
Igor
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Povratek:

Slika

Tokrat kar oba spredaj:

Slika

Slika

Vlak pa bolj prazen...

Slika

Slika

Na svidenje prihodnjič!!

Slika
holding RCA
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 16
Pridružen: 20.12.2009, 18:57

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a holding RCA »

Nurmi napisal/-a:Maste prov mejmo se radi.

Aja,pa Vili,da se ti ne bo smilila preveč uboga zemlja,ker prenaša modele kot je Nurmi,ti svetujem da LVR ki si ga objavil na forumu,umakneš z objave,oz.da zato poskrbijo moderatorji.

V skladu s Politiko informacijske varnosti po ISO 27002 in kodeksom informacijske varnosti so podatki kot LVR označeni z oznako 2- "INTERNO",nekateri podatki poslani preko službene elektronske pošte pod šifro aplikacije 00040 pa tudi z oznako 3- "ZAUPNO".

Javnosti so namenjeni podatki,objavljeni v Uradnem listu, javnih voznih redih in občilih ter Internetni strani SŽ. Vsi ostali podatki so samo in izrecno samo za službeno vporabo.
In kakor je mamljivo,biti prvi z obveščanjem "zunanjih" z vsemi mogočimi podatki iz sistema se tega ne dela.Vsak dan bi lahko ljudje tukaj z vodenja prometa ali pa vleke vlakov,objavili vsaj nekaj internih dokumentov,ampak se tega ne počne.

Sem slab "Kopitar" in še slabši poznavalec Prešerna,ampak predpise po katerih opravljam svoje delo pa poznam v nulo.

Pa sem ti to dobro dobronamerno napisal,da ne bo pomote!

Ja pa kaj, tvoje teženje že presega vse meje dobrega okusa, pameti in seveda stroke. Predvsem pa tu gre za podatke o vlakih RCA Slovenija, ki so tako ali tako dostopni vsem tudi na SŽ. Mi smo ponosni, da lahko pokažemo nekaj novega, se tudi nekaj novega naučimo, predvsem pa ohranjamo dobre in pristne stike z vsemi, ki so potrebni, da nam vlaki lahko redno, urejeno in prevsem varno vozijo. To pomeni tudi sodelovanje s kolegi na SŽ-ju, ki imajo pač svoj pogled na konkurenco. Lahko se razlikujem po načinu organizacije prevozov in dela, smo pa še vedno železničarji. Treba se bo privadit na to in energijo trošit kje drugje !

AMEN !
Uporabniški avatar
vagoncek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 28.09.2005, 11:25
Kraj: jesenice
Kontakt:

RCA Herkulesa

Odgovor Napisal/-a vagoncek »

včeraj popoldne je skozi postajo Bled-jezero pripeljal tovorni vlak iz Kopra za Avstrijo katerega sta vlekli 2 lokomotivi serije 2016 ( Herkulesa ) torej zgleda, da so privatniki začeli preizkušati progo za prevoz tovora iz luke Koper po Bohinjsko-Goriški progi...


Slika
Zadnjič spremenil Gorchi, dne 14.06.2010, 11:59, skupaj popravljeno 2 krat.
Razlog: Združil iz fotopisov, ker je že kar lep kup fotk dotičnega dogodka po tem forumu na raznih koncih in krajih
pred upokojitvijo sem bil zaposlen na muzejskem vlaku SZ kot referent za muzejske vlake
http://groups.msn.com/muzejskivlaki
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Ma veste kaj, prav je da se vozi po Bohinjki, vsaj vemo da je živa. :wink:
Mogoče bodo po tem kaj bolje skrbeli zanjo. SIcer pa, če so kapacitete, zakaj pa ne bi vozili?
Pa uporabnina je čez Gorico nekoliko cenejša (regionalna proga), sam se pa ostanek verjetno skuri na nafti.... :roll:
Pa da ne bo ostalo samo pri probnem vlaku RCA [-o<
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

@karbidovka: RCA so šli do Šapjan. Predvidevam, da bo tovor s Hrvaške.
@ Igor72: Še v tem mesecu bom kupil fotoaparat...Obljubim. :D
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

EG 3100 napisal/-a: @ Igor72: Še v tem mesecu bom kupil fotoaparat...Obljubim. :D
Pametno, Polde. Pametno. =D>
Samo nikar v pralnem prašku. [-o<

lp
Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a holding »

...hej, @vagonček, kaj pa ta dvignjeni palec ("štop") v spodnjem levem kotu tvoje fotografije..??...je kaj pomagal.. [-o< ... :idea: ... :?: ...
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

zbowe napisal/-a:Samo eno vprašanje za RCA-jevce. Sem videl da je bilo v kabini prvega Herculesa še kar gužve. Iz katerega razloga?
Obenem z poiskusno vožnjo je čim več strojevodij opravljalo tudi ogled proge Sežana -Jesenice.
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

karbidovka napisal/-a:Mene pa "firbči", če so tam zaradi Lesonita, ali pa gredo tudi čez mejo?
Če bodo prevzeli Lesonit, je to kar nekaj tovora.
Perspektivna je reška luka in njeni tovori,a problem je osni pritisk in ustrezne lokomotive.
Odgovori