RCA

O drugih prevoznikih, ki uporabljajo slovensko železniško omrežje
Odgovori
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

Oboje
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a igor72 »

preglednik napisal/-a:Kje je pravzaprav problem, na relaciji SŽ - Luka, ali SŽ - RCA?
Obatroje...RCC - Luka ne pozabit, kar je v bistvu sploh bil povod za izvajanje tega, kakršnegakoli ukrepa....
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

Igor zelo rad bi vedel za ta vzrok,ki mi ga nihče ne zna pojasnit. Lahko tudi na ZS če ni možno tukaj.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Seveda je možno, saj stalno ponavljam enoinisto....zaradi zasedenosti tirov.
Ko je,(karikiram) običajno v jutranjih urah, prišlo v Koper po 5 vlakov RCCja, so bili vagoni po 12 urah vagoni še vedno na postaji; vsled tega so bili vlaki SŽja ustavljeni, oziroma razpuščeni od Kozine, Divače, Prestranka, Ljubljane, Trbovelj, Celja, Pragerskega in kaj jaz vem še kje vse. Pomisli, kolikokrat, do pred meseca dni, si čakal celo smeno, da prideš v Koper? Verjetno nikoli, zato ker operater, ki je v luki odgovoren za redosled dela, ni smel razpuščati privat vlakov!!!. Oziroma eden je bil enkrat korajžen, vendar sem prepričan da zadnjič.....Medtem so vlaki SŽja delali že tretjič zavoro, da se je lahko premaknil do cilja....To je trajalo kar nekaj let, konec koncev, se vsi spomnimo vlakov z avti, ki so stali cel teden v Zalogu, ker luka nI imela tira, RCC jih je pa obračal na Severni vsaki dan dva,tri?.... In? nikoli nič, sedaj pa vsakodnevno novice v Dnevniku, tipično podtaknjenih, kako zamuja 300 vagonov? Ma lepo te prosim, koga imamo za norca?
Ne rečem da je sedaj prav, niti nisem za to odgovoren, niti nimam nič od tega, vendar rešitev bi morala obstajati. AŽP očitno podeljuje trase bolj prijateljsko, oziroma samo da pospravi dva evra v žep...kako bo vlak prišu v Koper, se jim sladko je*e! Zadnji primer je točno RCC jev vlak po Bohinjki ker ker da ni prostora po Gorenjki, a Koper pa ni problem??? Mislim bolano...
Res na Tovornem prometu niso neki biseri, toda kdo misliš da bi bil najbolj primeren za vodenje prometa luka-TPK? Večina, kolkor jih poznam, niso lih brezvezniki...
Še enkrat, luka Koper je že zdavnaj presegla svoje sposobnosti pretovora, izključujoče morje-kopno, ker bi moralo biti že zdavnaj končanih en kup novih tirov, ceste so zabasane do Loma (počivališča) vsaki dan, Koper poka od kamijonskega prometa.....ampak Luka ima imiđ, ima sposobnejša gobezdala, železnica je itak bila vedno gnilo jajce in tega so navajeni vsi...v Ljubljani pa se obojim smejejo....
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Baje od 3.3 naprej trikrat tedensko vozi RCC kontejnerski vlak Rijeka-Šapjane-Ludwigshafen. Hercules+krokodil na dopregi.
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Nejac »

Re 4/4 napisal/-a:Baje od 3.3 naprej trikrat tedensko vozi RCC kontejnerski vlak Rijeka-Šapjane-Ludwigshafen. Hercules+krokodil na dopregi.
A bo šel iz Brajdice do Reke čez rivo?
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

Vseeno čez Rivo ali okoli,tako ali drugače bodo na SŽju naredili vse,da čimbolj onemogočijo ta posel.Še čudno,da niso že ugotovili da Ilirska Bistrica nima zadosti tirov.
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

igor72 napisal/-a:Seveda je možno, saj stalno ponavljam enoinisto....zaradi zasedenosti tirov.
Ko je,(karikiram) običajno v jutranjih urah, prišlo v Koper po 5 vlakov RCCja, so bili vagoni po 12 urah vagoni še vedno na postaji; vsled tega so bili vlaki SŽja ustavljeni, oziroma razpuščeni od Kozine, Divače, Prestranka, Ljubljane, Trbovelj, Celja, Pragerskega in kaj jaz vem še kje vse. Pomisli, kolikokrat, do pred meseca dni, si čakal celo smeno, da prideš v Koper? Verjetno nikoli, zato ker operater, ki je v luki odgovoren za redosled dela, ni smel razpuščati privat vlakov!!!. Oziroma eden je bil enkrat korajžen, vendar sem prepričan da zadnjič.....Medtem so vlaki SŽja delali že tretjič zavoro, da se je lahko premaknil do cilja....To je trajalo kar nekaj let, konec koncev, se vsi spomnimo vlakov z avti, ki so stali cel teden v Zalogu, ker luka nI imela tira, RCC jih je pa obračal na Severni vsaki dan dva,tri?.... In? nikoli nič, sedaj pa vsakodnevno novice v Dnevniku, tipično podtaknjenih, kako zamuja 300 vagonov? Ma lepo te prosim, koga imamo za norca?
Ne rečem da je sedaj prav, niti nisem za to odgovoren, niti nimam nič od tega, vendar rešitev bi morala obstajati. AŽP očitno podeljuje trase bolj prijateljsko, oziroma samo da pospravi dva evra v žep...kako bo vlak prišu v Koper, se jim sladko je*e! Zadnji primer je točno RCC jev vlak po Bohinjki ker ker da ni prostora po Gorenjki, a Koper pa ni problem??? Mislim bolano...
Res na Tovornem prometu niso neki biseri, toda kdo misliš da bi bil najbolj primeren za vodenje prometa luka-TPK? Večina, kolkor jih poznam, niso lih brezvezniki...
Še enkrat, luka Koper je že zdavnaj presegla svoje sposobnosti pretovora, izključujoče morje-kopno, ker bi moralo biti že zdavnaj končanih en kup novih tirov, ceste so zabasane do Loma (počivališča) vsaki dan, Koper poka od kamijonskega prometa.....ampak Luka ima imiđ, ima sposobnejša gobezdala, železnica je itak bila vedno gnilo jajce in tega so navajeni vsi...v Ljubljani pa se obojim smejejo....
V tem prispevku mi je najbolj všeč ta del stavka " vendar rešitev bi morala obstajati". A bojim se,da na tak način brez dogovora in enostransko ne in tovori ter špediterji bodo pač šli drugam.
Drugo je pa da pišeš kako je luka zatrpana po drugi strani si pa v nekem drugem prispevku napisal,da se zadnji čas promet odvija zelo hitro.Ampak če je literska steklenica do vrha polna v njo ne moreš nič več doliti. Se pravi,da le ni tako
polna samo dolivajo jo lahko samo pravoverni.
Drugače sem pa naveličan tega Don Kihotovstva in bom s tem prispevkom zaključil.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Drugače sem pa naveličan tega Don Kihotovstva in bom s tem prispevkom zaključil.
Za božjo voljo nikar! Naj se sliši glas iz drugih logov. Sicer pa meni ni čisto nič jasno, eni se hvalijo kako lepo se sedaj odvija promet v LKP, istočasno pa drugi odstavljajo vlake križem po Sloveniji. Ampak po analogiji z nekim drugim nekdanjim državnim monopolistom, bo ta o katerem je tukaj govora, v končni fazi tudi močno plačal zaradi oviranja konkurence na javni infrastrukturi.

LPL
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

igor72 napisal/-a:...... AŽP očitno podeljuje trase bolj prijateljsko, oziroma samo da pospravi dva evra v žep.....
Dodeljevanje vlakovnih poti se je pred kakšnim letom preneslo iz AŽP na SŽ-Infra.
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a holding »

..za ilustracijo dva verza iz uvoda v Prešernov Krst pri Savici.... :roll: ...

...al komej vrata so odprte, vname
se strašni boj, ne boj, mesarsko klanje:.....

....tako nekako (v prispodobi) se dogaja na (našem) železniško-luško- lokalno-mednarodno-državno-privatnem-transportnem trgu..... :shock: :mrgreen: ....

....dejstvo pa je:...tovora (dela) je še pa še.....laufajo tako rekoč vse lokse daleč naokrog..... :roll: ....tud' pri sosedih okol' in okol'....
.... prevoza tovora na železniškem omrežju Slovenije (vsi prevozniki skupaj) pa je trenutno (po moji nestrokovni oceni) vsaj za ! 100 % VEČ ! kot leta 2009....ko je RCC SI (takrat RCA SI) začel obratovati.....
...a je kej čudn', da se dogaja, kar se dogaja.... :?: ....(infrastruktura pa skoraj ista)....primer: Gorenjka je stalno obremenjena z cca od 80% (nedelja) do 120% prepustnosti proge.... :!: ....
...apetiti pa so še večji.....povsod....in nihče ne sfura dogovorjenega....tud' "cestarji" ne...
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1947
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Ma že ne more biti take sile. Takrat je redno vozil po Bohinjski progi proti Kopru vsaj kakšen par tovornih vlakov dnevno, danes pa nič, kljub strahoviti prezasedenosti sistema, kot sam praviš.
preglednik
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a igor72 »

1216-001 napisal/-a: Drugo je pa da pišeš kako je luka zatrpana po drugi strani si pa v nekem drugem prispevku napisal,da se zadnji čas promet odvija zelo hitro.Ampak če je literska steklenica do vrha polna v njo ne moreš nič več doliti. Se pravi,da le ni tako
polna samo dolivajo jo lahko samo pravoverni.
No, napisal sem malce drugače kot praviš:
igor72 napisal/-a: Morda res....ampak zadnja dva mesece nisem: niti enkrat daljšal Šihta, niti enkrat se nisem domov vračal v režiji, nisem se menjaval v Črnotičah, Hrastovljah, Rižani, vsakič sem vlak pripeljal do Kopra, ker pač tam končam, tudi premik noter/ven je fajn sinhroniziran,....
...skratka, popolnoma drugačna zgodba kot pred novim letom.
Sicer sem pa slutil kako se bo štorija končala...škoda, tle smo sami taki, ki ne moremo kaj dosti naredit, lahko pa se vsaj malo polementamo med seboj, saj počnemo iste stvari, na istih tirih, le za drugega lastnika. Sicer je pa možna tudi menjava le tega, saj je od včeraj, na SŽ, razpis za strojevodje z opravljenim izpitom in delovnimi izkušnjami....
LEP DAN
Igor
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a holding »

...da, da, @igor72, pa @1216-001, pa tudi ostali.... =D> ....lahko pa "poklepetamo", pogledamo marsikaj na foto in video prispevkih, pokomentiramo, si "izpraznimo dušo".....itd, itd.....je pa res: na tem svetu je nekaj čez 7 milijard resnic....al pa pravic....itd...

..sicer ni glih za tole temo..... [-X ...pa vseeno: moja prognoza: čez 5 let cca 10 % strojevodij (na tovornih tovorni vlakih) v Sloveniji bo s.p.-jevcev.....
anzovc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 314
Pridružen: 08.03.2010, 21:26

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a anzovc »

Se bojim, da bo takšno stanje trajalo še lep čas, saj je veliko zapor zaradi obnov in vzdrževanja. Potem se pa nagužva... Ampak to se je pa dalo predvideti, da če je v prihodnjih letih predvidenih veliko zapor, promet narašča...in s tem tudi motnje v tekočem pretoku blaga. Žal je bila narejena huda napaka (po mojem skromnem mnenju), ker se niso podaljšale koristne dolžine postajnih tirov po Sloveniji, da bi lahko vozili daljši vlaki.
Odgovori