RCA

O drugih prevoznikih, ki uporabljajo slovensko železniško omrežje
Odgovori
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Darfur pritiska čez severno mejo. press Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
expres
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 107
Pridružen: 27.03.2008, 11:39
Kraj: Pod kraškim robom

Odgovor Napisal/-a expres »

Malo z zamudo še par slik.

Slikano nad postajo Hrastovlje.

Slika

Uvoz na postajo Hrastovlje.

Slika

Slika

Slika


Izvoz iz pstaje Hrastovlje.

Slika



Lp
Uporabniški avatar
digital life
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 16
Pridružen: 13.12.2006, 11:40

Odgovor Napisal/-a digital life »

Dolfe napisal/-a:Uniforme imajo tudi. Pa nekam sestradani so videti.
Slika


Imaš srečo Dolfe, da Avstrijci "kao" "ne pustijo" SŽ vozit na domačem terenu. Sicer bi kaj hitro splahnel tvoj rejen trebušček itd, kot je videti na slikci zgoraj.

Sicer pa upam, da se samo malo hecata s Coklo in da ostanemo kolegi.

Veš ni mi vseeno da bivši sodelavec za mano kriči izdajalec. (in to tak ki mu žena dela v Hoferju mulc pa v Intersparu).

Nikol ne veš kaj bo z Darfurjem. Jaz se nebi delal norca ne z unimi trpečimi tam spodaj, še manj pa z zgornjim.

Lep pozdrav Branko
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

digital life napisal/-a:
Sicer pa upam, da se samo malo hecata s Coklo in da ostanemo kolegi.
Kar se mene tiče...hec mora bit. :D

MMG- sicer pa;vsak se za svoj kruh bori in vi ste izbrali svojo pot. Nikogar nisem zmerjal z izdajalci in brez hinavščine- srečno. :saluti
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
digital life
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 16
Pridružen: 13.12.2006, 11:40

Odgovor Napisal/-a digital life »

cokla napisal/-a:MMG- sicer pa;vsak se za svoj kruh bori in vi ste izbrali svojo pot. Nikogar nisem zmerjal z izdajalci in brez hinavščine- srečno.

Pa kje piše, da tebe obtožujem. Model, ki ga omenjam se sprehaja bolj severozahodno od Ljubljane in mi je zelo žal da je prišlo do nesporazuma.
Hinavščina? Kaj pa je že to?

Tudi srečno še v naprej želim.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

digital life napisal/-a:
Dolfe napisal/-a:Uniforme imajo tudi. Pa nekam sestradani so videti.
Slika


Imaš srečo Dolfe, da Avstrijci "kao" "ne pustijo" SŽ vozit na domačem terenu. Sicer bi kaj hitro splahnel tvoj rejen trebušček itd, kot je videti na slikci zgoraj.


Lep pozdrav Branko

Hahahaha .......... Branko, do solz si me ..... SlikaSlikaSlika


Seveda smo še naprej kolegi. S coklo sva se le malce pohecala. Zares si nisva mislila, da boste tako resno vzeli to šalo. Srečno še naprej in požmirkaj z lučmi, ko se srečava. :D

MMG, ker vidim da spremljaš dogajanje na forumu, bi te fehtal za kakšno informacijo iz prve roke, kako izgleda delo pri tujem operaterju. In hmm, enega sem pogrešal na skupinski sliki.

Srečno tebi in ostalim frendom. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a hulk »

Dolfe tisti, ki ga pogrešaš stoji za fotoaparatm. Drugače pa izgledajo zelo spočiti, zadovoljni in nič kaj shujšani saj za lopato še niso dodobra prijeli. Opazil sem celo, da imajo vsi hipertrofirane pectoralise tako, da je našitek delodajalca prav lepo viden. :D
Uporabniški avatar
rawbr
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 78
Pridružen: 29.11.2005, 22:12
Kraj: Sežana

Odgovor Napisal/-a rawbr »

Samo brez panike, hec res ne škodi. Res pa je tudi, da razvoj in profit požirata delovna mesta. Zato tudi to rahlo nelagodje ob prvi vožnji RCA. Mojim sodelavcem (tistim, ki so/ste prestopili k drugi ne-slovenski sekciji za vleko), želim varno in prijetno vožnjo, dober zaslužek (vsi delamo za denar), tistim največjim navdušencem pa še zanimivo vožnjo do Beljaka in se mimogrede priporočam vsaj za eno vožnjo v kabini :) :) (verjetno bo problem dovolilnica). Pa tudi posnetki iz kabine ne bi škodovali, saj so Angleži (https://www.mitv.co.uk/) precej dragi, pa še tega področja ne pokrivajo :D
Upam, da se bomo še dolgo srečevali po progah Južne železnice, Koperbahna in Goriške.
Lp Branko
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Nekaj govora je že bilo o tem, pa vseeno sem si sposodil iz ene druge teme:
Mirče napisal/-a:Kolikor vem misli RCA vozit polne vagone čez Ljubljano,praznino pa čez Gorico.Ne vem če gre za to v tem primeru.Naj bi pa naši,ki so šli k RCA delali izpite tudi za dizle.
To bi torej pomenilo, da bi RCA rešil od SŽ že zdavnaj pozabljeno progo, z večanjem prometa bi se lahko začele tudi večje investicije v progo itd. Ampak na SŽ bi raje videli, da se Bohinjska proga za vedno zapre, kot pa da RCA vozi s svojimi lokomotivami in svojimi strojevodji. ](*,) Pa vseeno, saj se bo tudi takšen način razmišljanja počaaaaaaaaaaaaasiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii spremenil. Pa tudi dvomim, da bo lahko prevoznik še dolgo sam dovoljeval oziroma omejeval konkurenco na javni infrastrukturi.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Marko, mislim da takšna odločitev, da se Bohinjka maksimalno obremeni, ni kar tako enostavna. V enem letu jo sesujejo, da niti za Fiata ne bo več dobra. Kaj šele za muzejca. In to je dejstvo. Da bi se pa tam opravil kakšen remont ali celo posodobitev pa najbrž realno ni za pričakovati. Sploh za to ne, ker niti glavno progo 5. koridorja ne zmorejo urediti. Seveda je to le moje mnenje. Zanimivo bi bilo zvedeti še mnenje od @maria in @grikosa, ki sta eksperta iz tega področja.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Potemtakem je nujno potrebno na vseh progah čim prej zmanjšati promet, da bodo zdržale dlje. :lol: S Fiati in muzejcem bo pa bohinjska proga životarila še par let, potem pa, ker tako nihče ni imel interesa voziti po tisti progi ... :-k
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Dokler je stanje proge med Zidanim Mostom in Celjem, med Dolgo goro in Poljčanami, ter med Sl.Bistrico in Pragerskim takšno, da komajda prenese 20t/os, je vse drugo čista utopija.

In dokler je prisotna miselnost, da je potrebno progo in ostalo infrastrukturo maksimalno izkoriščati, vanjo pa nič vlagati, je resnica pač takšna.

Sicer pa spusti 50 voženj Herkulesa po soški progi pa boš videl kaj bo od nje ostalo. Tistih 20 t/os, kolikor naj bi jih proga zdržala, je itak le na papirju.

Žal. :?
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Koliko je meni poznano, so šestosne lokomotive (s tremi osmi na enem podstavnem vozičku) progi precej manj prijazne kot štiriosne. Pa četudi imajo za cca. tono manjši osni pristisk. Poleg tega pa Regana s skoraj 19t/os in troosnimi podstavnimi vozički uspešno prenaša tudi koroška proga, ki ima dovoljeno osno obremenitev 18t/os. Vzdrževana pa je ... :roll:
jakaklec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 285
Pridružen: 03.02.2008, 18:00
Kraj: Tolmin

Odgovor Napisal/-a jakaklec »

Da še jaz dodam svoj komentar... Kaj bo ostalo od bohinjke, če bo Hercules vozil po njej ne vem. Vem pa, da so 14 dni nazaj (približno) na bohinjki izvajali dela. Zdi se mi da so menjali pragove.

http://www.slo-zeleznice.si/sl/novinars ... stila/443/
http://www.slo-zeleznice.si/sl/novinars ... stila/444/
http://www.slo-zeleznice.si/sl/novinars ... stila/441/

Če bo zaradi teh del in po 50 vožnjah Herculesa bohinjka še vedno fit :) potem se nam ni treba nič bat. ;) Je pa res, da je na nekaterih odsekih potreben ultra remont.
whistler
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 716
Pridružen: 31.05.2007, 19:19
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a whistler »

Saj ti na začetku člankov piše, da so menjali pragove.
Odgovori