Vlak Ljubljana - Turčija

O drugih prevoznikih, ki uporabljajo slovensko železniško omrežje
Odgovori
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Vlak Ljubljana - Turčija

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Lepo, da so se v Srbiji tako podvizali. Če so ga že Hrvatje malce pokakali s svojo ekstra lokomotivo in pridobili nekaj zamude, je videt, da so bili Srbi lepo ekspeditivni. Bravo =D>
hadzibane
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 23.08.2006, 18:50
Kraj: Sombor,Vojvodina.
Kontakt:

Re: Vlak Ljubljana - Turčija

Odgovor Napisal/-a hadzibane »

Nije mi jasna poslovna politika HŽ-a...
1.Priče da lokomotiva nema homologaciju za HŽ su netačne!kako je onda Helga radila 2,5 godine na Riječkom području?Na divlje?Protivzakonito?I čemu onda ona oznaka sa strane lokomotive gde piše da je Helgi dozvoljen saobraćaj na HŽ-u,ako nije homologovana?
2.Lokomotiva na ŽS nema homologaciju,ali je utvrđeno da ispunjava sve UIC standarde i ista će biti homologovana.A i ta homologacija je priča za malu decu...Čisto glupiranje.Ni na BDŽ i TCDD nema homologaciju pa je bez problema primljena i zaposednuta.
3.HŽ Vuča je mogla da organizuje da njihove mašinovođe voze voz preko pruga HŽ,a ne da bezveze kače kao voznu 1141 lokomotivu.Tako je urađeno u Srbiji.Naša 4 mašinovođe odlično su odradila posao i to nakon skraćene obuke od par dana u Ljubljani.ŽS je sad dokazao da,kaod hoće,svaki posao može da uradi kako treba.A ovo skraćenje voznog vremena za 93 minuta to i dokazuje!Sva logistika/3 rezervne elektro-lokomotive i Kenedi 661-157 bili su spremni/,organizacija saobraćaja,praćenje hoda voza i ostalo je urađeno na zavidnom nivou,te sam se i ja prijatno iznenadio.
Uglavnom,ovakvih vozova treba da bude što više!Tržište diktira prevoz robe i vreme prevoza,a vreme je novac.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Vlak Ljubljana - Turčija

Odgovor Napisal/-a igor72 »

@hadzibane, na vseh treh forumih se da spremljat pot tega vlaka in le na zeljeznice.net so zadnje tri strani namenili le politiki in nacionalizmu.

In kar je še najbolj žalostno, njihov administrator to najbolj podpira:
ErrAseR napisal/-a:hebem ja svakog hrvata koji kaže da je u redu da stranac vozi kroz hrvatsku......
...in to je verjetno tudi odgovor na tvoje tri pravilne ugotovitve.
Nejc

Re: Vlak Ljubljana - Turčija

Odgovor Napisal/-a Nejc »

igor72 napisal/-a: In kar je še najbolj žalostno, njihov administrator to najbolj podpira:
ErrAseR napisal/-a:hebem ja svakog hrvata koji kaže da je u redu da stranac vozi kroz hrvatsku......
Administrator in strojevodja HŽ. :?
hadzibane
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 23.08.2006, 18:50
Kraj: Sombor,Vojvodina.
Kontakt:

Re: Vlak Ljubljana - Turčija

Odgovor Napisal/-a hadzibane »

Žalosno je kad se politika i nacionalizam mešaju u poslovnu politiku i biznis...
To bi barem Hrvati,koji"streme"ulasku u EU trebali da znaju
Zato smo mi iz Srbije primitivci,balkanske sečaljine i da ne nabrajam sve ostale epitete. :oops: :roll:
U ovom slučaju je dokazano ko je zatucan,primitivan,ksenofobičan i šovinista
No džaba pisati.
Dovoljno je samo spomenuti
-Voz je u Srbiju ušao sa 17 minuta zakašnjenja iz Hrvatske.Iz Slovenije u Hrvatsku voz je prispeo tačno na vreme.
-Voz je iz Srbije izašao 93 minuta pre voznog vremena!
Mislim da to dovoljno govori!I po našim dosta oštećenim prugama,bez ugrožavanja saobraćaja/čak i da su mašinovođe htele brže voziti NISU SMELI jer je tokom celog prevoznog puta kroz Srbiju u Helgi i Herkulesu bio kontrolni saobraćajni organ i kontrolni mašinski organ iz uprave ŽS-a!/,voz je i više nego uspešno tranzitiran!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Vlak Ljubljana - Turčija

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

hadzibane napisal/-a:......I po našim dosta oštećenim prugama,bez ugrožavanja saobraćaja/čak i da su mašinovođe htele brže voziti NISU SMELI jer je tokom celog prevoznog puta kroz Srbiju u Helgi i Herkulesu bio kontrolni saobraćajni organ i kontrolni mašinski organ iz uprave ŽS-a!.........
Najvišje hitrosti nekega vlaka so predpisane s progovno hitrostjo, vozno-redno knjižico in eventuelno še s "Splošnim nalogom (Opštim nalogom)".
Težko verjamem, da ima kateri koli strojevodja na ŽS jajca, da prekorači te predpisane hitrosti.
Vozne čase vlaka je možno krajšati v glavnem s krajšimi postanki od predvidenih in prioritetnim križanjem vlakov na enotirnih progah. Pa še kaj bi se našlo.
Vsekakor, očitno se je pokazalo ogromno dobre volje na večjem delu potovalne trase, razen, kakor se sliši, na HŽ.
MMG, zaradi tega vlaka je bil na SŽ celo malce pridržan vlak 310, ki pa je na koncu bil spet reden. :wink:
Nejc

Re: Vlak Ljubljana - Turčija

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Dolfe napisal/-a: MMG, zaradi tega vlaka je bil na SŽ celo malce pridržan vlak 310, ki pa je na koncu bil spet reden. :wink:
Ne morem, da ne bi..

Če ni skrivnost, zakaj pa? :shock:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Vlak Ljubljana - Turčija

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Iz prometnih ozirov pač. :wink:
hadzibane
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 23.08.2006, 18:50
Kraj: Sombor,Vojvodina.
Kontakt:

Re: Vlak Ljubljana - Turčija

Odgovor Napisal/-a hadzibane »

Dolfe napisal/-a:
hadzibane napisal/-a:......I po našim dosta oštećenim prugama,bez ugrožavanja saobraćaja/čak i da su mašinovođe htele brže voziti NISU SMELI jer je tokom celog prevoznog puta kroz Srbiju u Helgi i Herkulesu bio kontrolni saobraćajni organ i kontrolni mašinski organ iz uprave ŽS-a!.........
Najvišje hitrosti nekega vlaka so predpisane s progovno hitrostjo, vozno-redno knjižico in eventuelno še s "Splošnim nalogom (Opštim nalogom)".
Težko verjamem, da ima kateri koli strojevodja na ŽS jajca, da prekorači te predpisane hitrosti.
Vozne čase vlaka je možno krajšati v glavnem s krajšimi postanki od predvidenih in prioritetnim križanjem vlakov na enotirnih progah. Pa še kaj bi se našlo.
Vsekakor, očitno se je pokazalo ogromno dobre volje na večjem delu potovalne trase, razen, kakor se sliši, na HŽ.
MMG, zaradi tega vlaka je bil na SŽ celo malce pridržan vlak 310, ki pa je na koncu bil spet reden. :wink:
Tako je Dolfe,zaboravio sam napomenuti što si Ti dodao vezi voznih brzina i eventualnog Opšteg naloga.naravno da mašinovođa ne sme na svoju ruku da poveća brzinu voza.Kako sam saznao,dobar deo kraćenja vožnje voza bilo je usled rastegljivih voznih vremena i skraćenja obrta lokomotive u Crvenom Krstu/Niš/.Bilo kako bilo,nekakav pozitivan pomak je učinjen.Daj Bože što više ovakvih vozova! [-o<
Objektivno gledajući,ovaj voz je u Srbiji imao rang maltene kao nekad Plavi Voz.Poseban Telegram je bio izdat u kom se u desetak tačaka naređuje kako da se isti voz isprati kroz Srbiju.Ne bih smeo da ga objavljujem,ali se iz priloženog vidi da je ispoštovan do maksimuma,pa i bolje! :D
Zadnjič spremenil hadzibane, dne 17.03.2009, 15:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Vlak Ljubljana - Turčija

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

hadzibane napisal/-a: Objektivno gledajući,ovaj voz je u Srbiji imao rang maltene kao nekad Plavi Voz.Poseban Telegram je bio izdat u kom se u desetak tačaka naređuje kako da se isti voz isprati kroz Srbiju.Ne bih smeo da ga objavljujem,ali se iz priloženog vidi da je ispoštovan do maksimuma,pa i bolje! :D
Samo da kreće na bolje. Slika
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vlak Ljubljana - Turčija

Odgovor Napisal/-a cokla »

Kljub temu , da se slike podvajajo in z malo zamude ( @Dolfe , prvi razred v moji starosti zna biti problem.... :? ) jih bom prilimal.

Na poti k " pouku"... :D
Slika
z desne
Slika
vodeča "lokomotivca"
Slika
z leve in "nadzornim" :D
Slika
za dolgo pot je potreben dodatni monitor :lol:
Slika
"gunci-gunci " se le čudi :)
Slika
nasprotna smer od Turčije
Slika


Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Vlak Ljubljana - Turčija

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Cokla, kdaj pa si ti to slikal. 107-ko sem tud jaz ujel, ravno tako dvojnik ne-gunci ne-gunci in to še pred razpetjem, ampak gužva pa je že bila, mislim na ljudi.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vlak Ljubljana - Turčija

Odgovor Napisal/-a cokla »

Tin€ napisal/-a:Cokla, kdaj pa si ti to slikal. 107-ko sem tud jaz ujel, ravno tako dvojnik ne-gunci ne-gunci in to še pred razpetjem, ampak gužva pa je že bila, mislim na ljudi.
Ej , Tin€ , sem te zagledal šele ko sem bil že skoraj v kurilnici. Sem rahlo zamujal v prvi razred. :D Zato se nisem obračal. :?

Parkiral sem ravno nasproti tele 107-ke. :wink:
363.007

Re: Vlak Ljubljana - Turčija

Odgovor Napisal/-a 363.007 »

cokla napisal/-a:
Tin€ napisal/-a:Cokla, kdaj pa si ti to slikal. 107-ko sem tud jaz ujel, ravno tako dvojnik ne-gunci ne-gunci in to še pred razpetjem, ampak gužva pa je že bila, mislim na ljudi.
Ej , Tin€ , sem te zagledal šele ko sem bil že skoraj v kurilnici. Sem rahlo zamujal v prvi razred. :D Zato se nisem obračal. :?

Parkiral sem ravno nasproti tele 107-ke. :wink:
541-107 je mojega!!!!! :P :P
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Vlak Ljubljana - Turčija

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

363.007 napisal/-a:
cokla napisal/-a:
Tin€ napisal/-a:Cokla, kdaj pa si ti to slikal. 107-ko sem tud jaz ujel, ravno tako dvojnik ne-gunci ne-gunci in to še pred razpetjem, ampak gužva pa je že bila, mislim na ljudi.
Ej , Tin€ , sem te zagledal šele ko sem bil že skoraj v kurilnici. Sem rahlo zamujal v prvi razred. :D Zato se nisem obračal. :?

Parkiral sem ravno nasproti tele 107-ke. :wink:
541-107 je mojega!!!!! :P :P
kaj smo že privatizirali tovorni promet??? :^o [-X :lol:
Odgovori