Adria Transport

O drugih prevoznikih, ki uporabljajo slovensko železniško omrežje
Odgovori
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Za g. Ljubitelja je vsaka tema dobra za pluvat po SŽ (očitno tudi če gre za zmanjšanje števila zaposlenih, enkrat bi rad konkurenco, drugič ga skrbi upad prometa na SŽ :roll:).
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

...
V soboto in nedeljo (29,30.8 09) je Adria peljala gor kontenerje in kasneje dol pa avtomobile
še nekaj slik Adrie:

Slika
cisterna kerozina
Slika
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ljubitelj napisal/-a:........, to je SŽ, po katerih bi se naj obseg dela zmanjšal za 30%. Ker je Luka KP zmanjšala poslovanje samo za 20% in je znano, da se je obseg kopenskega prevoza v Evropi zmanjšal za nekaj manj kot 30%, razlika v padcu prometa ni logična.

LPL
Povprašaj v Luki Koper, kateri tovor je zajet v tistih -20%. Tako na oko ti lahko povem, da gre predvsem za avtomobile, les, ter nekaj malega kontejnerjev. Avtomobili in les pa so se vozili izključno po železnici. Teh -30% tepe celo €vropo in ne samo SŽ. Se pa bojda obetajo občutne spremembe na bolje in to v teh jesenskih mesecih.

Ja človek, saj to je jasno. Razpis Adrie-transport je namenjen izključno strojevodskemu kadru na SŽ. Kdo drug pa še lahko izpolnjuje takšne pogoje. Pokaži nam ga. :lol:

Enkrat so že vrgli mrežo v ribnik SŽ. Takrat se je ujelo le nekaj penzionistov in nekaj hudo-bivših strojevodij, ki že več kot 15 let niso videli lokomotive od znotraj. Morda bodo imeli sedaj več sreče. Imajo pa menda tudi težavico z licenco, katera jim menda poteče koncem leta. Samo to najbrž ne bo ravno velik problem. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

363:
Za g. Ljubitelja je vsaka tema dobra za pluvat po SŽ (očitno tudi če gre za zmanjšanje števila zaposlenih, enkrat bi rad konkurenco, drugič ga skrbi upad prometa na SŽ ).
Seveda me skrbi upad prometa, saj prosijo SŽ zaradi insolventnosti državo za dokapitalizacijo v znesku 125M€ (cena nakupa lok 541). Rezultati v tovornem prometu pa so tako katastrofalni, da jih vodstvo skriva pred javnostjo pod krinko poslovne tajnosti. (glej Poslovni Dnevnik, 2.9.2009).

Da bo pa potrebno zmanjšati število zaposlenih na SŽ pa čivkajo že vrabci in se temu ne da pomagat. Zato je ta oglas pisan na kožo aktivnim strojevodjem na SŽ. Čez kakšno leto bodo ugotovili, katera odločitev je v dani situaciji bila pravilna, žal jih bo samo nekaj zadovoljnih. Iz mojih izkušenj lahko povem, da se mi je bogato obrestovalo, ko sem pred 21 leti prostovoljno zapustil potapljajočo se ISKRŠKO barko.

LPL

PS.: Pljuvati po nekom v zadnjih vzdihljajih pa je res nemoralno. Se bom probal v nadaljnjem tega vzdržati.
q&a
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 19.03.2008, 22:28

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a q&a »

Ljubitelj napisal/-a: Iz mojih izkušenj lahko povem, da se mi je bogato obrestovalo, ko sem pred 21 leti prostovoljno zapustil potapljajočo se ISKRŠKO barko.
...čitajoč tvoja razmišljanja se ne čudim, da se je potopila... in skoraj bi si upal trditi, da si sedaj na državnem proračunu... :roll:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

q&a napisal/-a:.. in skoraj bi si upal trditi, da si sedaj na državnem proračunu... :roll:
Seveda je. Pa še kako. :lol:

Naš (moj) bodoči sodelavec v firmi SPIZ. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Dolfe napisal/-a:....

Seveda je. Pa še kako. :lol:

Naš (moj) bodoči sodelavec v firmi SPIZ. :wink:
A ni pravilno ZPIZ?
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Cepi napisal/-a:
A ni pravilno ZPIZ?
#-o Se bo treba navadit na nov naslov. :oops:

lp
:lol:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Cepi napisal/-a:A ni pravilno ZPIZ?
Dolfe se še ni pravilno naučil izgovarjati imena novega delodajalca. :lol: :lol:

Le glej, da NE boš prvi, ki bo zapustil potapljajočo se barko... (podobno kot Ljubitelj Iskro :lol: :lol: :lol: )
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Regan 664 napisal/-a:
Le glej, da NE boš prvi, ki bo zapustil potapljajočo se barko... (podobno kot Ljubitelj Iskro :lol: :lol: :lol: )
Do zadnjega diha. press Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
whistler
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 716
Pridružen: 31.05.2007, 19:19
Kraj: Gorenjska

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a whistler »

Dolfe napisal/-a:
Regan 664 napisal/-a:
Le glej, da NE boš prvi, ki bo zapustil potapljajočo se barko... (podobno kot Ljubitelj Iskro :lol: :lol: :lol: )
Do zadnjega diha. press Slika
Kapitan ne zapusti ladje. :titanic
Vlak je vedno hitrejši!
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3867
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

LJ363 napisal/-a:Za g. Ljubitelja je vsaka tema dobra za pluvat po SŽ (očitno tudi če gre za zmanjšanje števila zaposlenih, enkrat bi rad konkurenco, drugič ga skrbi upad prometa na SŽ :roll:).
Se podpišem pod to :!:
Tine
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

q&a:
...čitajoč tvoja razmišljanja se ne čudim, da se je potopila... in skoraj bi si upal trditi, da si sedaj na državnem proračunu...
Kar se tiče potopa ISKRE XY imam mirno vest. Tehnologija je bila, deloma po moji zaslugi, na primernem svetovnem nivoju. Ostalo pa #-o .

Imaš prav, razen časov v ISKRI živim (tudi) na državni proračun, vendar v povprečju manj kot SŽ. Zato pa vsako leto pišem poročila, da se ve zakaj sem(smo) zapravili davkoplačevalski denar.

Na ZPIZ-u pa se z Dolfetom (če bo šlo tako kot zdaj) srečava čez 4 leta. Vmes bom pa še malo kupoval perspektivno dobičkonosne delnice raznih žel. podjetij (glej Finance iz tega tedna in nasvete Warnerja Buffeta). Na žalost med njimi ni SŽ.


LPL

LPL
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

Dodal bom še slikco od Gospe Adrije :lol:
in sicer 1216-921...

Slika
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

Predstavil vam bom "kronologijo" okoli Adrije 1216-920.
Pa začnimo:podvozje
Slika
zadnja revizija je bila...
Slika
teže,med drugim napisano tudi v slovenščini
Slika
faca
Slika
detajl Adrije
Slika
pa led diode v lučeh
Slika
od spredaj
Slika
ena kar tako
Slika
okno v svet
Slika
pa,da boste vedeli kakšen zgleda tisti,ki vozi Adrijo naokoli :lol: :lol:
takšen:
Slika
Odgovori