Adria Transport - foto natečaj

O drugih prevoznikih, ki uporabljajo slovensko železniško omrežje
Odgovori
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a cokla »

leteči vlak napisal/-a:Obljubljeno je bilo naslednje:
@m&m napisal/-a:- v februarju bi se dobili v večjem številu in pregledali dobljeni material (in morda organizirali še kaj...)
- s strani ADT bomo poskušali pravočasno dodati na forum kakšno zanimivo informacijo o morda "neobičajni" sestavi naših vlakov z okvirnimi časi
No...sej pravim. Upam, da se sodelujočim izpolnejo vse obljubljene stvari....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
mateja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 268
Pridružen: 03.12.2008, 18:42

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a mateja »

leteči vlak napisal/-a:Lepo prosim, da vse tiste, ki nimate namena sodelovati v tej igri (oz. natečaju), da ne komentirate (da ne rečem kritizirate) več Adriine ponudbe.

Vprašanje je, kaj si sedaj mislijo pri AT, ko se je na tak način začela debata o njihovem natečaju....
Kako malo se ceniš, da te sedaj skrbi, kaj si mislijo v firmi, ki bi rada zastonjske fotke za reklamne namene?

Resno, fantje … Nekateri tukaj ste res mojstri, profesionalna foto oprema tudi stane in čakati na vlake v mrazu in vročini verjetno tudi ni najbolj prijetno. In potem bi neka firma rada od vas fotografije za komercialno rabo brez plačila in vi ste čisto srečni?

Vsakemu od vas iz srca privoščim, da bi bile vaše fotografije objavljene in da bi imeli kaj od tega, nikakor pa ne razumem, kako lahko pristanete na to, da vam obljubijo navedbo avtorja in »plačilo« v blagu. Ampak OK, lahko tudi utihnem, da ne razjezim firme …
Zadnjič spremenil mateja, dne 29.12.2011, 23:40, skupaj popravljeno 1 krat.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a cokla »

mateja napisal/-a:
Kako malo se ceniš, te se sedaj skrbi, kaj si mislijo v firmi, ki bi rada zastonjske fotke za reklamne namene?

Resno, fantje … Nekateri tukaj ste res mojstri, profesionalna foto oprema tudi stane in čakati na vlake v mrazu in vročini verjetno tudi ni najbolj prijetno. In potem bi neka firma rada od vas fotografije za komercialno rabo brez plačila in vi ste čisto srečni?

Vsakemu od vas iz srca privoščim, da bi bile vaše fotografije objavljene in da bi imeli kaj od tega, nikakor pa ne razumem, kako lahko pristanete na to, da vam obljubijo navedbo avtorja in »plačilo« v blagu. Ampak OK, lahko tudi utihnem, da ne razjezim firme …
Mateja...v igri je - modelček modre lokomotivce.... :mrgreen:

Je pa tako...vsak svoje slike eksploatira kot mu paše. Ni pa nobene garancije, da se naše slike že kje ne uporabljajo v reklamne namene-in mi tega sploh ne vemo. #-o Načeloma pa se strinjam s tvojim pisanjem, Mateja.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Meni se zdi pa Adrijin predlog legitimen.Zato bi jim jaz predlagal svojega.Omogočite vi meni Herkulesa za peljati,pa vam pustim svojo fotografijo z avtogramom.Jaz mam lep spomin,vi pa lepo pisarno.Vsi happy!!
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
bronz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 435
Pridružen: 03.09.2009, 6:35

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a bronz »

Kost je vržena!Grrrrr.........grrrrrrr....grrrrrr :mrgreen:
Če pa je nekaterih vrednota ena "lepa" beseda katera ima prizvok severnih sosedov, je ta cenenost seveda njihova stvar!
Slovenci imamo zelo slabo hrbtenico........................
Ni ga junaka...............................................................................................................
m&m
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 40
Pridružen: 26.12.2011, 14:29

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a m&m »

Pozdravljeni,

prav zanimivo je prebirati različne komentarje in nikar ne skrbite, da smo v ADT kaj zaskrbljeni (v smislu kaj bodo rekli....). Prav nasprotno. Sicer pa smo vajeni takih in drugačnih težav ob opravljanju našega dela.

Število komentarjev in poslanih fotografij kaže, da je naš predlog očitno zanimiv za obe strani. Na eni strani ste se dobili tisti, ki dejansko ne služite s fotografiranjem, na drugi nasprotni pol. Naše vabilo je bilo namenjeno predvsem prvi skupini. Gre za preprosto odločitev, da na tem forumu opažamo ogromno lepih posnetkov, katerih avtorji morda želijo tudi kakšno objavo oz. so zadovoljnji s kakšno drugo obliko pozornosti. Kot verjetno veste je ADT hčerinsko podjetje Luke Koper in v skupini imamo zadeve v povezavi s profesionalnim fotografiranjem rešene na drug način.

Nazaj k vabilu: zdi se nam pomembno, da še enkrat poudarimo naslednje (nekaj komentatorjev očitno (ne)namenoma preskoči celotno vsebino):
- odziv na razpis je odločitev posameznika,
- poudarili smo, da nikakršne objave ne bo, če ne bo privolitve avtorja,
- modelček je lahko dobra ali slaba nagrada - odvisno od tega, kako na to gleda prejemnik darila

Da ne bo polemike, kaj smo mislili "morda organizirali še kaj....". Mišljeno je, da se dobimo v Kopru, kjer skupaj pregledamo pridobljeni material. Če bo zanimanje, lahko organziramo ogled Luke Koper, morda odpremo našo lokomotivo tudi za ogled (in fotografiranje) od znotraj...

Po našem prepričanju lahko vsak sam presodi, če se vabilu pridruži. Sicer pa zgolj za informacijo, da je ADT letos podprl kar nekaj različnih akcij, med drugim tudi obnovo stare parne lokomotive na postaji Logatec.

Srečno, zdravo in polno dobrih fotografij vam želijo zaposleni v ADT.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a desiro »

Nurmi napisal/-a:Meni se zdi pa Adrijin predlog legitimen.Zato bi jim jaz predlagal svojega.Omogočite vi meni Herkulesa za peljati,pa vam pustim svojo fotografijo z avtogramom.Jaz mam lep spomin,vi pa lepo pisarno.Vsi happy!!
=D> =D> =D> =D>
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

In vse tiho je bilo! :)o~~
Sem pa le mislil,da bodo ponudili mulariji kak ta pravi rajc. :(
Ne vem kako večjo spodbudo jim lahko daš.Tisti ki zbirajo modelčke jih imajo naročene,prej kot jih tovarna sploh naredi.Tako,da ne vem če je to prava motivacija.Na mašino jih dajte,pa malo "hebl" v roke.To bi bila ta prava kompenzacija,pa lepo novoletno darilo Adrije.
Saj pravim,ponudba Adrije je legitimna,samo ne jih žalit in jim metati droptin.Dajte fantom nekaj kar bi jim res pomenilo veliko.Mislim,da je to varijanta,kjer vsi profitirate.
Pa ne mi rečt da se ne da! :wink:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

m&m napisal/-a: Da ne bo polemike, kaj smo mislili "morda organizirali še kaj....". Mišljeno je, da se dobimo v Kopru, kjer skupaj pregledamo pridobljeni material. Če bo zanimanje, lahko organziramo ogled Luke Koper, morda odpremo našo lokomotivo tudi za ogled (in fotografiranje) od znotraj...
Tole pa se ne sliši slabo in je zanimivo tud za tiste, ki ne bomo sodelovali v natečaju. Že kar nekaj časa je, kar smo bli forumaši v luki... :roll:
Kakšen športni dan bi po dolgem cajtu pa spet pasal.... :lol:
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Nejac »

Regan 664 napisal/-a:
m&m napisal/-a: Da ne bo polemike, kaj smo mislili "morda organizirali še kaj....". Mišljeno je, da se dobimo v Kopru, kjer skupaj pregledamo pridobljeni material. Če bo zanimanje, lahko organziramo ogled Luke Koper, morda odpremo našo lokomotivo tudi za ogled (in fotografiranje) od znotraj...
Tole pa se ne sliši slabo in je zanimivo tud za tiste, ki ne bomo sodelovali v natečaju. Že kar nekaj časa je, kar smo bli forumaši v luki... :roll:
Kakšen športni dan bi po dolgem cajtu pa spet pasal.... :lol:
Ideja za ogled Luke Koper je izvrstna. Sem takoj za :D
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Jaz pompam,da bi VI lahko peljali lokomotivo,ti ........ bi šli pa na ogled Luke! #-o
Ehhhhh..... ](*,)
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4118
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a mkx »

Pa kaj češ vozit Herculesa ... joystick v desni roki, pa ... kot v enem simulatorju. Za Regana je treba imet vsaj zvočnike epskih razsežnosti če češ, da je zvok pravi :mrgreen:
LP, Metod
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Nejac »

Nurmi napisal/-a:Jaz pompam,da bi VI lahko peljali lokomotivo,ti ........ bi šli pa na ogled Luke! #-o
Ehhhhh..... ](*,)
Verjetno da bojo dali 17 letniku Herkulesa za pelat. Drugim polnoletnim in izkušenim že. Tako pa imam tudi jaz kaj od tega.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Zakaj pa ne pod kontroliranimi pogoji!?
Ne vem,a tud ženske čakate,da vas same ogovorijo,ali muknete kako besedo v to smer.Pasete oči,pa se slinite skozi nos.
Beseda ni konj,pa prašat tudi ne greh.Halooooooooo!!!!!!
Pa če se že grejo reklamo na ljubiteljskem forumu,jih ponucajte.Sej ne morjo rečt ne javno,ker nimajo za to nobenega razloga.Lohk samo ignorirajo,kdor pa molči pa tisočim odgovori,s figo v žepu.Materna,materna,......a vas ne učijo politike pa diplomacije v šoli!?
Lufthansa,DB,RENFE,.....( predvsem v reklamne in promocijske namene) imajo dneve odprtih vrat,ko se lahko navadni smrtniki pridružijo tem ljudem in spoznajo njihove službe.Boinga se da peljati,ne pa ene lokomotive!
[-o< komu ja to pričam! ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Jake
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 44
Pridružen: 09.10.2010, 23:38

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Jake »

Boing se zna sam peljat, pa tud pristat zna sam, kar bi pa za Herkulesa težko rekel.
Odgovori