RTS

O drugih prevoznikih, ki uporabljajo slovensko železniško omrežje
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4284
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: RTS

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Ljubitelj napisal/-a:, razen če imaš notranje informacije.

LPL
Nekdo, ki je (še) zaposlen v tej firmi, že mora vedeti, kaj pa kako.
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: RTS

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

Ljubitelj napisal/-a:
Ker vozi iz smeri Kopra proti celini je to prazna garnitura,ki pa se dejnsko uporablja za prevoz avtomobilov.
Pretovor avtomobilov v Kopru je sorazmerno uravnotežen (naklad/razklad), vsaj v priemri recimo z razsutimi tovori. Kako potem veš da je vlak na sliki praznina, razen če imaš notranje informacije. Potem pa tudi verjetno veš, kaj se je s to garnituro pokritih (redke zverine na JŽI RS razen Optime) vagonov za prevoz avtomobilov pripeljalo v Koper?

LPL
Kot si pravilno zapisal že nekaj prispevkov nazaj se v teh vagonih ,ki so last logista Altmman,prevažajo avtomobili znamke Mercedes in tudi nekaj Smartov saj spadajo v ta koncern. V povratni smeri v Kečkemet na Madžarsko pa zaenkrat vozijo prazni.
Zanimivo pa,da se avtomobili visokega cenovnega razreda S500,Maybach itd. pa iz Nemčije vozijo na odprtih La vagonih.Vse pa potem z ladjo potuje v Azijska pristanišča Sigapur,Šanghj,Tijanjin,Ginseng.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: RTS

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Kot si pravilno zapisal že nekaj prispevkov nazaj se v teh vagonih ,ki so last logista Altmman,prevažajo avtomobili znamke Mercedes in tudi nekaj Smartov saj spadajo v ta koncern. V povratni smeri v Kečkemet na Madžarsko pa zaenkrat vozijo prazni.
Na tale odgovor sem čakal. Najlepša hvala za odgovor, ki je potrdil mojo domnevo. Ko sem se zadnji dve leti poleti vozil okoli Ingolstadta sem videl mnogo pokritih vagonov za prevoz avtomobilov, so skorajda prevladovali.

LPL
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: RTS

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Ljubitelj napisal/-a:
Pretovor avtomobilov v Kopru je sorazmerno uravnotežen (naklad/razklad).....

LPL
To pa, niti slučajno, ne drži!
Natančno sicer ne vem, ampak gotovo je, vsaj 90%, razloženih!
LEP DAN
Igor
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: RTS

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

To pa, niti slučajno, ne drži!
Natančno sicer ne vem, ampak gotovo je, vsaj 90%, razloženih!
Pretovor v Luki je sorazmerno uravnotežen, nekaj več je nakladanja na ladje, da ne bo pomote, od razkladanja, tako vsaj trdi Luka. Tvoj odgovor je pa posledica sorazmerno majhnega, okoli 50% deleža železnice v prevozu. Očevidno železnica vozi pretežno iz tovarne v Luko, iz nje pa manj. Stvar je verjetno v koncentraciji tovorov v Luko in razpšenosti odvoza.
Vir: časopisni članek kakšen teden, dva nazaj, nekoliko starejše
Cargomagazin iz leta 2014:
Povprečje naklad/razklad:
60 % avtomobilov na ladje naložijo (naklad), 40% pa razložijo.(razklad). Sicer pa redne linije s Koprom vzdržujejo največji svetovni ladjarji specializirani za avtomobile.
LPL
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: RTS

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Ti, Ljubitelj, si ena tipična podlasca....da te spomnem, kaj si napisal, oziroma od kje in zakaj prihaja tvoje vprašanje:
Ljubitelj napisal/-a: Pretovor avtomobilov v Kopru je sorazmerno uravnotežen (naklad/razklad), vsaj v priemri recimo z razsutimi tovori. Kako potem veš da je vlak na sliki praznina, razen če imaš notranje informacije. Potem pa tudi verjetno veš, kaj se je s to garnituro pokritih (redke zverine na JŽI RS razen Optime) vagonov za prevoz avtomobilov pripeljalo v Koper?
LPL
...in potem, si v zgornjem odgovoru, pa pameten #-o
LEP DAN
Igor
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: RTS

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Ti, Ljubitelj, si ena tipična podlasca....da te spomnem, kaj si napisal, oziroma od kje in zakaj prihaja tvoje vprašanje:

Ljubitelj napisal/-a:
Pretovor avtomobilov v Kopru je sorazmerno uravnotežen (naklad/razklad), vsaj v priemri recimo z razsutimi tovori. Kako potem veš da je vlak na sliki praznina, razen če imaš notranje informacije. Potem pa tudi verjetno veš, kaj se je s to garnituro pokritih (redke zverine na JŽI RS razen Optime) vagonov za prevoz avtomobilov pripeljalo v Koper?
LPL


...in potem, si v zgornjem odgovoru, pa pameten #-o
Kakšen je obseg vlakovnega prevoza avtomobilu v/iz luke nimam podatka. Napisal sem samo, da sta obe smeri v luki dokaj uravnoteženi, vem pa da ima železnica okoli 45% delež prevoza vseh pretovorjenih avtomobilov v luki. Torej, če nekdo trdi, da so pokriti vagoni praznina, mora imeti določeno informacijo, in prav to sem hotel izvedeti in ustrezen odgovor sem tudi dobil in sem se lepo zahvalil. Seveda sem pa vprašanje postavil malo provokativno, upajoč, da bom vspodbudil odgovor. Upam da mi dotični ne zameri na taktiki. Toliko o podlasicah....

LPL
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: RTS

Odgovor Napisal/-a holding »

...na podlagi teh informacij povzemam sledeče:....v Luko laufajo iz celine naloženi vagoni avtomobilov in v glavnem prazni nazaj.... :D ...
.....dočim tovornjaki laufajo "kontra".....večinoma prazni v Luko in naloženi nazaj na celino... :shock: ....
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: RTS

Odgovor Napisal/-a sikos »

Danes, okoli 02:30 zjutraj videna RTS lokomotiva kako v smeri Kopra vlece polne vagone avtomobilov... Toliko o tem...
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: RTS

Odgovor Napisal/-a maxima »

Danes pa stoji na postaji v Divači skupaj z Vectronom e193 822 . Ne vem zakaj ste to lokomotivo(če gre za 1216 901) vključili v temo RTS. Po mojem bi mogla v temo o RCA.
Odgovori