HŽ - ICN Split - Ljubljana?

O drugih prevoznikih, ki uporabljajo slovensko železniško omrežje
IggyAUT
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje

Re: HŽ - ICN Split - Ljubljana?

OdgovorNapisal/-a IggyAUT » 19.04.2018, 17:17

ne vem kje zmrzne ÖBB?!? živim na Dunaju in ga redno uporabljam. Uporabljam pa tudi Regiojet in Westbahn... folka je vsepovsod dosti! Redni prevozi, poceni prevozi, visoki standardi in Avstrijci, ki radi uporabljajo vlak! mi priseljenci pa tudi... da o uspehu s-bahna posebaj sploh ne govorimo!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Kraj: ob levem bregu Save

OdgovorNapisal/-a cokla » 19.04.2018, 19:24

IggyAUT napisal/-a:ne vem kje zmrzne ÖBB?!? živim na Dunaju in ga redno uporabljam. Uporabljam pa tudi Regiojet in Westbahn... folka je vsepovsod dosti! Redni prevozi, poceni prevozi, visoki standardi in Avstrijci, ki radi uporabljajo vlak! mi priseljenci pa tudi... da o uspehu s-bahna posebaj sploh ne govorimo!

Vse je res.... :thumbupr

Tudi moje izkušnje so enake ob vsakem obisku Dunaja.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a petindvajsetka » 19.04.2018, 20:35

cokla napisal/-a:
IggyAUT napisal/-a:ne vem kje zmrzne ÖBB?!? živim na Dunaju in ga redno uporabljam. Uporabljam pa tudi Regiojet in Westbahn... folka je vsepovsod dosti! Redni prevozi, poceni prevozi, visoki standardi in Avstrijci, ki radi uporabljajo vlak! mi priseljenci pa tudi... da o uspehu s-bahna posebaj sploh ne govorimo!

Vse je res.... :thumbupr

Tudi moje izkušnje so enake ob vsakem obisku Dunaja.

Nisem vraževeren ali kako naj se drugače izrazim, toda občutek varnosti je pri meni na ÖBB močno upadel, glede na zadnjih nekaj izrednih dogodkov, ki so se jim zgodili v relativno kratkih časovnih razmakih. :?
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a Re 4/4 » 20.04.2018, 8:07

Kje zmrzne? V ponudbi! Westbahn vozi v polurnem taktu, OeBB samo v urnem. Westbahn postaja jih sploh ne zanima več kot včasih, ker je manj potnikov od odprtja Hbf-a. In v ceni vozovnice brez popusta med Dunajem in Salzburgom. Da je cena za OeBB-ja na tej relaciji 54 €, Westbahn-a pa 26,50 €... Da ne govorim o akciji Hallo Bayern in ogromno popustov, ki jih imajo za vse skupine ljudi. In tu OeBB zmrzne v vseh pogledih.

S-bahn pa ni konkurenca, ampak vozi glede na subvencijo, zato ga ne moreš omeniti.

@Petindvajsetka, drži. Šparajo na OeBB.

Danes zjutraj pa počilo v Salzburgu. Pri sestavljanju nočnega vlaka. :roll:

In še ena slaba vest. Para na Achensee-ju je zelo ogrožena. :(
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Kraj: ob levem bregu Save

OdgovorNapisal/-a cokla » 20.04.2018, 9:35

petindvajsetka napisal/-a:
Nisem vraževeren ali kako naj se drugače izrazim, toda občutek varnosti je pri meni na ÖBB močno upadel, glede na zadnjih nekaj izrednih dogodkov, ki so se jim zgodili v relativno kratkih časovnih razmakih. :?

Naj te nič ne skrbi....vse to je posledica opuščanja določenih delovnih mest in posledično večje obremenitve strojevodij. Je pa tako....pride čas, ko se ti dogaja intervalno. Tudi SŽ ( ali katere bolj varne države)
čaka kaj takega....brez skrbi. Upam le, da ne bo hujših posledic.

Nesreče pa so se in se še bodo dogajale. Naj zato sedimo doma in čakamo "varne smrti" ?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost