Modulne makete

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Lepo, da se poleg Broda in Jesenic še kje drugje kaj dogaja v zvezi z modelnimi železnicami. Ogledal sem si spletno stran zasebne Modulne Železniške Makete Koseze in moram trud, ki ga je vložil lastnik makete pohvalit. Foto galerija to nazorno pokaže, pa tudi opis ZMŽMK je lepo predstavljen. :arrow: :arrow:
jaffa
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 53
Pridružen: 03.01.2006, 16:32

Odgovor Napisal/-a jaffa »

Važno, da se dogaja.
glede na to, da gre za zasebno maketo, stvar po moje kar dobro funkcionira.
Danes sem bil tam in moram reči, da kljub lepemu in sončnemu vremenu, obiskovalcev ne manjka.
Fantje, le tako naprej
:wink: :D :D :D
jaffa
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 53
Pridružen: 03.01.2006, 16:32

Odgovor Napisal/-a jaffa »

Virtualec, si mi pa neki strokovnjak.
Kolikokrat si pa obiskal boljšjak in na njem prodajal ali/in kupoval?
Če nisi član društva, potem ne veš niti kako stvar funkcionira, kaj šele da bi sodil o njej na tak način??
Ko pa že govoriš o obiskih tujih bolšjakov, pa me zanima če na njih tudi prodajajo trgovci, izdajajo račune in garancije, kot se to počne na Brodu?
To zame ni bolšjak, ampak navadna trgovina!!!!!
:cry: :cry:
virtualec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 62
Pridružen: 05.10.2005, 18:25

Odgovor Napisal/-a virtualec »

Jaffa, kolikor je meni poznano si napovedal prihod na zadnji boljšjak. Potem pa si se opravičil, da si bil službeno zadržan. Tvoja odsotnost je že kar dolga (mislim na bolšjak), tako da se nisva uspela srečati. Lahko pa ti povem, da v zadnjih šestih letih nisem izpustil prav nobenega. Seveda na bolšjake ne hodim pasti firbca, ampak tudi kupujem.

Kot si že navedel na tem forumu, si bil ti član DLŽ-ja. Razloga za izstop nisi navedel, pa me tudi ne zanima, saj je to tvoja osebna stvar.

Kako funkcionira posamezno društvo ni moja stvar, važno je da je večina članov zadovoljna in s tem se moramo sprijazniti tudi ostali nečlani društva. Kako je društvo funkcioniralo v preteklosti ti zagotovo veš, saj si bil član le tega. Kako pa deluje sedaj, pa ne moreš soditi, saj nisi več v njem, v kolikor pa sodiš njihovo delovanje na osnovi govoric, ni najbolj vmesno.

Na Dunaju, kjer je sejem le enkrat na leto prodajajo tudi trgovci. Vsekakor pa mora biti zraven novega artikla, katerga kupiš od prodajalca zraven tudi račun in garancija.

Kolikor pa je meni poznano si se tudi ti že malce poskusil s prodajo oz. ekskluzivo za določene modele iz uvoza, pa je ostalo le pri tvojih besedah.
To pa je tudi trgovina.
jaffa
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 53
Pridružen: 03.01.2006, 16:32

Odgovor Napisal/-a jaffa »

[quote="virtualec"]Jaffa, kolikor je meni poznano si napovedal prihod na zadnji boljšjak. Potem pa si se opravičil, da si bil službeno zadržan.

Ne vem od kje ti ta podatek???
Če pa smo že pri tem je seveda služba bolj pomembnejša od hobija, ne vem kako je pri tebi?

Kot si že navedel na tem forumu, si bil ti član DLŽ-ja. Razloga za izstop nisi navedel, pa me tudi ne zanima, saj je to tvoja osebna stvar.

Se strinjam.

Kako funkcionira posamezno društvo ni moja stvar, važno je da je večina članov zadovoljna in s tem se moramo sprijazniti tudi ostali nečlani društva.

To moraš vprašati zdajšnje in prejšnje člane, ki so še oziroma, ki so izstopili iz njega. Tvoja stvar ali jih boš vprašal.

Kako je društvo funkcioniralo v preteklosti ti zagotovo veš, saj si bil član le tega. Kako pa deluje sedaj, pa ne moreš soditi, saj nisi več v njem, v kolikor pa sodiš njihovo delovanje na osnovi govoric, ni najbolj vmesno.

Se strinjam, kar se tiče pa delovanja društva pa ti lahko zagotovim, da se ni nič spremenilo. Še vedno namreč občasano prihajam na njihove sestanke in kontaktiram člane društva.

Na Dunaju, kjer je sejem le enkrat na leto prodajajo tudi trgovci. Vsekakor pa mora biti zraven novega artikla, katerga kupiš od prodajalca zraven tudi račun in garancija.
Ne bi rekel, sem bil tam že trikrat pa ni bilo ne računa ne garancije.
Pa sem kupoval že pri različnih 'štantih'.
Ker gre za predstavitveni sejem in prikaz delovanja klubov je tarifa za prostor drugačna od tiste, ki jo imajo na sejmih kjer se tudi prodaja. To so mi zagotovili nekateri trgovci.

Kolikor pa je meni poznano si se tudi ti že malce poskusil s prodajo oz. ekskluzivo za določene modele iz uvoza, pa je ostalo le pri tvojih besedah.
To pa je tudi trgovina.

Mislim, da se ne razumeva dobro. Nekaj mešaš ljudi in njihovo delo. Jaz nisem nič prodajal, še manj pa uvažal iz tujine. Očitno misliš na nekoga drugega.
virtualec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 62
Pridružen: 05.10.2005, 18:25

Odgovor Napisal/-a virtualec »

Jaffa zelo mi je žal da ti ni uspelo citirati mojega pisanja. Kajti tako bi bil tvoj odgovor bolj pregleden in smiselen.
jaffa napisal/-a:
Mislim, da se ne razumeva dobro. Nekaj mešaš ljudi in njihovo delo. Jaz nisem nič prodajal, še manj pa uvažal iz tujine. Očitno misliš na nekoga drugega.
Jaffa mislim, da se popolnoma razumeva, kajti na tem forumu se pojavljaš dvakrat (enkrat kot Jaffa in drugič s pravim imenom ...).

Naj pa dodam še to, da ne mislim prilivati bencina na ogenj, saj sem v prvem mojem prispevku vezanem na to temo zgolj izrazil svoje mnenje, pa še to se nisem mislil oglasiti, ampak me je k pisanju spodbudilo le preveliko število negativnih kritik na DLŽ.
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Virtualec,zdi se mi, da si začel rahlo sekati mimo teme s svojim pisanjem.
jaffa
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 53
Pridružen: 03.01.2006, 16:32

Odgovor Napisal/-a jaffa »

Virtualec, vidim da res mešaš stvari in jih ne poznaš dobro.
Sicer pa res nima smisla pisati o zadevah, ki jih večina ljudi ne pozna.
Šteje le tisto, kar kdo naredi.
Tvoje ideje o tem kako nekdo na skupini sodeluje me ne zanimajo, sploh pa si lahko vsak misli, da si tudi ti potem prijavljen na listi z večimi imeni?
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Kar pa se tiče makete v kosezah, sem si jo danes ogledal in priznam, da ni slaba. Da bi le bilo več tega v SLO.
Uporabniški avatar
Urban
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 28.01.2006, 8:46
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a Urban »

Da presekam vaše notolcevanje o problemih DLŽ, vaših osebnih in sorodstvenih težav zastavljam sledeče ''strokovno'' vprašanje:

Kako je na modulnih maketah izdelana vozna mreža?

LP in hvala za odgovore
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Gornjega voznega voda na klasičnih modulih ni, ker pri gornjem vodu nastane problem kje postaviti drogove, (ravnine, ovinski, prehod v ovinek ; na kateri strani naj bi bili drogovi, ker moduli niso vedno enako postavljeni) Gornji vod pride v poštev samo pri fiksnih modulnih maketah.
M.
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Ali kdo ve kdaj je naslednja razstava modulov v Celovcu in kdaj je tam bolšjak?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Bremza na http://www.vlaki.jesenice.net boš slučajno lahko našel vse podatke .... http://www.vlaki.jesenice.net/modulna.html --> klini na 'ogled maket', zarolaš stran za eno naprej in ...... glej čudo , datumi so tu .....
edino datum za bolšjaka, ki bo jeseni še nisem vpisal
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Milchy hvala za odgovor, sem si že pogledal termine in povezave do njihovih strani.
butl

Odgovor Napisal/-a butl »

Virtualec-tale tvoj ime je dobr zastavlen.
Kje pa se drugač operiraš razen v virtualnem svetu???
Glede na to, da si o tem že neki pisu na nekem drugmu forumu, se mi zdi kdo se skriva za tem imenom?
Pa še en vprašane glede bolšjaka-a kupuješ samo na nem al še kje drgje?
Odgovori