Modulne makete

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
BREMZA

Modulne makete

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Pred leti se je v SLO kar nekaj dogajalo okoli modulov, mislim da največ na Jesenicah, pa v Celju, pa v Ljubljani. A so zdaj tisti člani DLŽ s tem kar nehali?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Nismo nehali ...
na Jesenicah je modulna maketa , ki je na površini okoli 120 m2 , z dolžino proge okol 100 metrov in dvema precej velikima postajama (več o maketi na http://www.vlaki.jesenice.net ),in se trudimo, da bi maketo uredili tako, da bi izgledala kar najbolje;
v Ljubljani je modulna maketa na osnovni šoli v Kosezah ( več o njej na http://zeleznica.net);
na bolšjakih, ki so dvakraz letno postavijo čalni DLŽ modulno maketo na osnovni šoli Brod, o ostalih modulniha maketah pa žal ni več podatkov ( v Celju je bila samo leta 1996, postavljena iz jeseniških in ljubljanskih modulov, v Velenju tudi, vendar trenutno vse miruje, drugje pa ni bilo modularjev.
upam, da je odgovor zadovoljiv
M :)
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Milchi mislim, da si lepo razložil glede modulnih maket, žal je pa res tudi to, da so nekateri prenehali z delovanjem glede starosti in pa tudi to, da mladine danes modelne železnice ne zanimajo kaj dosti. Če pa koga od mladih zanima je pa problem denar. Sprijazniti se je pa potrebno tudi z dejstvom, da ima danes vsak otrok rajši (najnovejši) mobitel kot model lokomotive.To ptezo pa na žalost podpirajo tudi nekateri starši, kar po moji presoji mislim, da je žalostno.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

no, kit zarad starosti ni nihče nehal, so pa bili drugi vzroki .....
a hotel sem vas spomniti na tole: letos bo oktobra minilo 10 let, kar se na Jesenicah ukvarjamo z moduli in modulno maketo. Ob tej priliki bomo mogoče priredili kakšno posebno razstavo, a o tem boste pravočasno obveščeni, prav tako pa bomo sodelovali pri proslavi ob 100 letnici Transalpine, ki bo 15. julija. Več pa , ko bo znanih kaj več podrobnosti - na vas pa je, da si to pridete ogledat, da ne bomo samo mlatili prazne slame ( tako kot ponavadi) ...

M.
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

A ljubljansko maketo ima zdej čez osnovna šola?
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Bremza vprašanja postavi bolj natančno :roll: in ne kar malo na počez. V Ljubljani ni samo ene makete :wink: ! Iz tvojih prispevkov sem razbral da se ne spoznaš prav veliko na modelne železnice.
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

kit napisal/-a:Bremza vprašanja postavi bolj natančno :roll: in ne kar malo na počez. V Ljubljani ni samo ene makete :wink: !
No OK s tem bi se strinjal. Ena od teh razpada v bivši železniški šoli zdejšni športni gimnaziji Šiška. Ta maketa je bila svoje čase vrhunec tehnologije.
kit napisal/-a:Iz tvojih prispevkov sem razbral da se ne spoznaš prav veliko na modelne železnice.
Te smem vprašat kdaj se lahko najavim na kakšno jasnovidniško seanso. :wink: :wink:
Zadnjič spremenil Mojster_Strojevodja, dne 24.02.2006, 19:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Kit sprašujem torej konkretno za modulno maketo v Kosezah, kot je napisal milchy v svojem postu. Ti s svojim velikim spoznavanjem na modelne železnice pa mi povej kje še so v Ljubljani makete za katere ne vemo 8)
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Bremza mislim, da ti je delno odgovoril Mojster_Strojevodja. Omenjena maketa je bila po informacijah ki jih imam sistema Märklin, ki je bila za tiste čase vrhunec tehnologije. Bila je tudi ena maketa šoli v Fužinah, ki je žal po kratkem obratovanju zaprla vrata. Imaš pa dvakrat na leto na Brodu v šoli na ogled modulno maketo, ki jo sestavijo fantje iz DLŽ.
Vem pa tudi za štiri privat makete v Ljubljani vse v velikosti H0, ki so vredne ogleda po velikosti same makete in voznega parka. Vendar, ker so privat in niso na voljo za ogled javnosti na mislim imenovati lokacije in lastnikov :wink: :wink: .
Mojster_Strojevodja mislim, da se za seanso obrneš na osebo, ki se s tem ukvarja, razen, če se ponujaš :lol: :lol: .
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

BREMZA - modulna maketa v OŠ Koseze je tako kot vse modulne makete v privatni lasti in Slavc in Roman se pošteno trudita , da sta naredila v zaklonišču šole to kar je tam na ogled. Drugače se pa vse to najde na netu in če si količkaj spreten, boš vse našel (lahko ti prišepnem, da poglej na podstran s povezavanmi na moji internetni strani - ki jo ne bi spet pisal, da me moderator ne bo skenslal), spletna stran pa je zeleznica.net....

ostalim pa : ne obnašajte se tako slovensko - samo podjebavate drug drugega, namesto da bi si med sabo pomagali ....

PS - maket je še veliko, a so njihovi tvorci raje tiho, ker si ne želijo publicitete, tako da bodimo pač zadovoljni s tistim, kar imamo in se trudimo, da še od tega kaj ne izgubimo ....
vlakoljubec

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Milchy čisto te podpiram, še tisto malo kot je bi radi nekateri kritizirali :wink: .
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Vlakoljubec ne ločiš vprašanja od kritike. Ko pa smo že pri tem pa še eno vprašanje tebi. Za milchyja sem videl kaj je naredil na Jesenicah, tud na zeleznica.net sem pregledal, kaj so naedili, kaj pa imaš ti za pokazat?
Uporabniški avatar
DRAGAN
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 36
Pridružen: 22.02.2006, 21:47
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a DRAGAN »

tako ja bremza kar mar se raskuri če se le moraš!
vlakoljubec

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Bremza, ne vem komu bol pade ločevanje vprašanj od kritike, kva je tuki slabga če sm podpru milchy-a? Vsa čast fantom na Jesenicah in v Kosezah. Moja maketa je manjša, kar se pa tiče mašin pa lahk rečim da so kar vredu, razen...(Piko, Mehano, Roco in Trix,) in so moja zasebna zbirka. Tvoje izjave mi dol visijo.
Bremza mav pofotki da vid vesolna slovenija kva furaš.
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Vlakoljubec, tako kot so tvoji modeli zasebna zbirka so torej tudi moji zasebna zbirka. Kar pa se tiče tistega kar ti dol visi, pazi da ne boš stopil gor in padel!!!
Odgovori