Moja zbirka H0, gradnja dioram-modulov

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: OBB 1044 107-9

Odgovor Napisal/-a milchy »

sebastiant napisal/-a:

P.S.: Gorchy, Milchy sprejemam kritiko ozadja, se bom popravil, samo zaenkrat sem še na "vinas-u". :(

Sebastiant :?: :?: :?: :?: :?:
kje sem pa jaz kritiziral tvoje ozadje ?
milchy napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:
IBANEZ15 napisal/-a:Hvala bogu [-o< , da še kdo slika svoj vozni park in kaj objavi. Kit prosim nadaljuj. =D>
Tudi jaz bi z veseljem kaj slik objavil samo nimam primernega ozadja :cry:
.
kakšno ozadje pa rabiš ? Sebastiant tud nima prav posebnega ozadja, pa so njegove slike super ;)
če se to ni dalo razbrati kot pohvala, se opravičujem ....... :oops: :oops: :oops:

---
over and out
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Milchy jaz sem zamoču, ko sem dal gor revne slike :oops:
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?t=3503
....no pa sem napako že popravu :wink: :wink:
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

AAARGH! :hang
Sebastjan, Tvoje slike so bile vedno interesantne - enostavne a popolnoma v redu. Nisem rekel, da so neužitne. So čisto v redu, zanimive scene so in nimam pripomb. Drugo je bilo pri @kit, kjer je bilo ozadje belo in zato bolj revno. Je pa res, da je tako model padel bolj v ospredje. Ozadje, ki ga sedaj uporablja(š) pa je čisto nekaj drugega in naredi prav lepo sceno. Dajta no mir, lepo vaju prosim, jaz pač ne morem naresti nič pametnega (še za slikanje 06 je pri meni bedno) in če že dam kako sliko, potem se poskusim potruditi, da bo užitna in ne bo pusta. In da ne bi sedaj še kdo drug tarnal, da sem jaz uvedel neka pravila za slikanje. :kij Naj vsak izbere svojo sceno in slika svoje modele kakor mu paše.
Goran
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

OBB 1044 501-3

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Pojdimo zopet na modele!

Slika OBB 1044 501-3:

http://www.railfaneurope.net/pix/at/ele ... 044501.jpg

Kleinbahn model :

Slika
Sebastian
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

modul z okretnico

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Že pred časom sem napisal, da mi je velika želja zgraditi posamezne dele, module za bodočo maketo. Dela že počasi / zares počasi / napredujejo in danes nekaj slik priprave za prvi del, kjer imam v načrtu kurilnico z dvojno okretnico.

Nad to maketo sem se v trenutku navdušil:

Slika

Še zanimiva tirna situacija:

Slika

Nekaj sem zrisal, sicer samo za določitev velikosti modula:

Slika

Za "šupe" sem vzel Fleischmann-ove v kit izvedbi / art.6476 /:

Slika

Slika

Še nekaj prvih del :

Slika

Slika

Delno postarane strehe / še ne vse /!
Slika

Še kar nekaj barvanja bo.

Slika

Slika

Zračniki pred barvanjem:

Slika

Za odpiranje vsakih vrat sem si zamislil mali servo mehanizem / vsaka vrata svoj servo /:

Slika
Sebastian
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Slika Slika Slika Slika Slika

Če imaš voljo in čas pa lahko kak uporaben nasvet okoli staranja napišeš ;)
Mmg, koliko pa bo velika tvoja maketa, ko bo? 40 m2?
Goran
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Gorchi, koliko bo / če bo / velika maketa ne vem, prostor na razpolago je velik 15x4,5 metra. Zaenkrat me bolj veseli gradnja posameznih dioram, seveda kasneje uporabnih na maketi.
Kar se pa staranja tiče, pa nisem nek "majstr", se učim. Bom pa poslikal kako gradnjo, vzporedno z kurilnico namreč pripravljam dioramo z staro tovarno in zalogovnik za premog, za osnovo sem vzel Fallerjeve kite, naprej pa moja predelava.

Pa še kak model :D

SBB CFF FFS Am 4/4 18466:

http://www.skysegel.de/Rail-Dateien/SBB ... D-Bern.jpg

Roco model:

Slika
Sebastian
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Sebastian, čestitam za tako veliko okretnico, Do sedaj sem jo imel priliko videti v živo v Hamburgu, moram reči, da je zelo zanimivo.

Ravno tako pa ti aplaudiram pri odločitvi, da boš imel elektro pogone pri odpiranju vrat šupe. Jaz sem pristal žal le pri mehanskem načinu (Vollmer), se pravi če je dotičen tir v šupi prazen so vrata odprta, v kolikor pa lokomotiva pripelje do konca tira v šupi se vrata preko mehanizma zapro, pri izvozu pa lokomotiva sama odpre vrata. Za pomoč pri tej operaciji pa služi mala jeklena žica, katera deluje po principu vzmeti in s tem izboljša efekt odpiranja/zapiranja.
Tine
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Tine, mehanski način odpiranja vrat pri Vollmerju ne poznam, me je pa zelo razočaral sistem odpiranja vrat pri mojih Fleischmannovih šupah. Je tudi mehanski in nima nobene vzmeti za pomoč, odpiranje ni sigurno! Lokomotiva lahko podrsa po vratih, ki niso dovolj odprta in pri parnih to ni najbolje! Se mi je to že zgodilo! Imam iz starih časov nekaj šup že zgrajenih in preizkušenih.

Servo motorje sem kupil preko Ebaya in plačal za 8 kosov z poštnino 16 Eurov. Ko sem jih preizkusil, sem takoj naročil dodatne. Hong Kong varianta.
Druga stvar, ki me je motila je to, da je v vsakem kompletu treh šup ena prevozna /se vidi na moji sliki kompleta/. Ima na zadnji steni tudi vrata in to pri večjem številu šup ne izgleda realno. Tu mi je priskočil na pomoč g.Branko / Moko trgovina / in mi brezplačno naročil dodatne zadnje stene brez vrat. To je kar nekaj let nazaj in ne vem, če se še spomni. :D
Pri šupah bom še nekaj stvari spremenil in dodal, bom poslikal ko pride čas.
Sebastian
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Sebastjan,
ko praviš, da si naročil iz Honk Konga prek eBaya. Jaz se izogibam nakupom izven EU predvsem in zlasti zaradi carine, dasiravno bi me zanimala kaka (lahko rabljena) SD9 za enega izmed prihodnjih projektov. Kako je s carino (in DDV?), koliko si moral plačati?
Goran
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Gorchi,
jaz sem kupil kar nekaj stvari v H.K. in ni bilo carine, tudi v tem zadnjem primeru ne. Cena za 8 x servo + poštnina je bilo samo 16 Eurov, to pa je prosto dajatev.
Ta teden sem dobil iz USA lokomotivo v vrednosti 49,50$, poštnina je bila 23,50$. Prodajalec je na paket nalepil tisti mali zeleni obrazec, včasih je imel pri nas oznako CN 22, ne vem če je sedaj še isti. Na njega je napisal v rubriko carinska vrednost 24$ in sem dobil brez carine in DDV. Paket je bil seveda odprt na carinski pošti. Včasih pa mi s strani pošte zahtevajo kopijo nakupa preko Ebaya!
Kar se pa Hong Konga tiče dobim pošto zelo hitro, hitreje kakor iz USA, pa tudi iz EU. Zelo hitra pa je Anglija, pa še poštnina je velikokrat nižja v primerjavi z nemško.
Ali si že kaj pogledal za SD9? Zopet en "skrivni projekt", ki mu bo sledilo slikanje, sem skoraj siguren. :D
Sebastian
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

OBB 1110 530

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Fotografija OBB 1110 530-1:
http://www.railfaneurope.net/pix/at/ele ... _530_B.jpg

Roco model OBB 1110 530:

Slika
Sebastian
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Krauss-Maffei A.- G. ML 3000 CC

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Nekaj o Krauss-Maffei A.- G. ML 3000 CC:

http://www.westernloco.com/education/german-western.htm

Limin model:

Slika
Sebastian
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Krauss-Maffei A.- G. ML 3000 CC

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Sebastian
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Dvigalo K.Bay.Sts.B.

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Dvigalo K.Bay.Sts.B. z lokomotivo " Glaskasten ".

http://www.bierschenk.de/lokschuppen/baureihe%2098.html

Slika

Slika

Slika

Za konec pa še Matador sestavljanka, številko 1 mi je uspelo ohraniti do danes, seveda nekaj delov manjka.
Nekaj podatkov: http://www.murinsel.at/matador/deutsch/Geschichte.html

Slika

Slika

Slika
Sebastian
Odgovori