Brižitka v H0 in N merilu

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
dibko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 30.03.2008, 22:27

Odgovor Napisal/-a dibko »

...
Zadnjič spremenil dibko, dne 11.08.2008, 22:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
H0 amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 09.03.2007, 21:29

Odgovor Napisal/-a H0 amater »

AnejTS napisal/-a:A bo možno tele odlitke kakše tudi kupiti?

Ker je bilo že veliko vprašanj glede tega, mi lahko vsi zainteresirani pošljejo zasebno sporočilo, da bom videl ali moram pred montažo izdelati še en kalup.

lp
dibko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 30.03.2008, 22:27

Odgovor Napisal/-a dibko »

PROSIM, DA MODERATOR POBRIŠE VSA MOJA SPOROČILA!!!
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Lahko se pohvalim, da sem danes dobil odlitek Brižitke :uuuaavv . Vsaka čast H0 amater.

Glede na to, da sem AC-jevc imam malce manj manevra pri izbiri fremov, pa nič ne de. Konec oktobra bo invazija na Dunaj, v kolikor to ne bo zadostovalo pa še decembra v Munchen.

Kmalu bo kompleten vozni park elektro lokomotiv \:D/ \:D/ \:D/
Tine
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

imaš pa res srečo ........ kolk časa je pa pošta 'hodila' ?
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

milchy napisal/-a:imaš pa res srečo ........ kolk časa je pa pošta 'hodila' ?
Odposlano je bilo včeraj ob 16:59, k meni je prispelo danes dopoldne obvestilo o pošilki, takoj ko sem prišel iz službe sem z veliko naglico odhitel na pošto, saj sem vedel kaj me tam čaka.

No dolenci to dobimo po hitrem postopku. Vi na gorenskem pa hočete poštnino izkoristiti v celoti :mad1
Tine
vlakoljubec

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Tin€ napisal/-a:Konec oktobra bo invazija na Dunaj, v kolikor to ne bo zadostovalo pa še decembra v Munchen.
Za oktober mi je znano:
http://www.modell-bau.at/
ni mi pa znano, kaj je v Münchnu. Ali greš tja privat, ali boste zopet organizirali obisk bolšjaka?
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Bravo H0 amater in čestitke Tine! Kakšen pa je sedaj odlitek po obdelavi, se da dobit kakšno sliko?
Goran
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Goran, slike vsekakor še sledijo. Je pa že H0 amater pokazal v svojih postih kako to izgleda.

Sedaj mrzlično iščem podvozje :pc3
Tine
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

zaenkrat jo daj na zasilne dvoosne podstavne vozičke, tko kot to naredijo v CD ;)
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

milchy napisal/-a:zaenkrat jo daj na zasilne dvoosne podstavne vozičke, tko kot to naredijo v CD ;)
...... in jo na roke porivaj po maketi. :igraca


Slika


MMG, resno, kako to v praksi rešujete? Tale naprimerima zelo podobno vzmetenje, kot Brižita.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
H0 amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 09.03.2007, 21:29

Odgovor Napisal/-a H0 amater »

Podstavni voziček, ki ga je omenjal Dolfe, je sicer od serije 72000 in se ga dobiti na ebayu skoraj vedno.

Lahko pa podstavne vozičke naročiš kar pri Hornbyu, šifra za brižito je HS 1227 (cela pogonska enota, torej bicikel, zobniki, kablovje in voziček) ali pa vzameš boogije brez koles (sama plastika),šifra HS 1231, za pogon pa uporabiš enega od motorjev na tej strani http://www.hollywoodfoundry.com/shopdis ... Mechanisms
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ko bom (upam da bom H0 amater?) dobil svoj odlitek, potem bo zamenjal ohišje na Jouefovi CC6549 ;)

H0 amater, kje nabavljaš Hornbyeve rezervne dele, pri Mladem tehniku ali kje zunaj?

Mimogrede, Alan je uporabil tudi ene zanimive vozičke pri svojem mehu. Mogoče bi bili še malce bolj zanimivi, saj jih je verjetno dobil v UK, kar pomeni za nas nič carine pa poceni poštnina (tipično okoli 6 GBP).

For Andersley:
Alan, where did You get those boogies for Your SZ362?
Goran
Uporabniški avatar
H0 amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 09.03.2007, 21:29

Odgovor Napisal/-a H0 amater »

Jaz rezervne dele nabavljam v Italiji pri Linea model; (plačilo je preko Paypala, roba je čez dva dni tu, sledenje DHL paketa preko neta....).

Alan je uporabil vozičke Branch Lines, ki je v bistvu internetna trgovina za power boogie različnih znamk.

linki:

za brižito:
http://cgi.ebay.it/RIVAROSSI-2-Carrelli ... dZViewItem

za motorne pogone:
http://motorbogies.com/
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Lineamodel res ima nekaj rezervnih delov, enako tudi TechnoModel-iTreni ampak problem je v tem, da ni vedno vse na zalogi, se ne da vedno vsega naročit... Sem vprašal pri Mladem tehniku pa nekak ni problema, so pa doooooolgi dobavni roki pa avans je treba dat.

Podobno vprašanje se mi postavlja za Roco. Imam 2 vagona in eno lokomotivo, kjer manjkajo nekateri deli. Kaj narest, kje naročit? Moko je ena izmed izbir, še kakšna?
Goran
Odgovori