Trava

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
IBANEZ15
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 12.11.2007, 13:01
Kraj: Zabukovica

Re: Trava

Odgovor Napisal/-a IBANEZ15 »

@-Borsing- vse čestitke =D> =D> . Mojstrska diorama.
LP
ZLATKO
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Trava

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

_Borsig_ napisal/-a:Izdelano in uporabljeno na lastno odgovornost!

Čeprav sem o tem razmišljal že dalj časa, me je članek @N amaterja (beri Janija) spodbudil da sem zadevo tudi izpeljal v praksi!
Izdelek sicer ni tako dovršen kot pri @N amaterju, zato pa sem pri izvedbi največ časa porabil pri Conradu v vrsti na blagajni....
zdravo, zanima me kje na conradovi strani si ta lopar našel...ga iščem že kar nekaj časa...drugača pa bravo =D> =D>
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Trava

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

zdravo, zanima me kje na conradovi strani si ta lopar našel...ga iščem že kar nekaj časa...drugača pa bravo =D> =D>
V soboto sem bil v Gradcu, kjer smo šli pogledati in se vozit z parnimi "vlakci" - kratka reportaža tukaj:
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=5&t=4375

Skoraj za ovinkom ima Conrad novo še večjo trgovino.
Ob tej priložnosti sem kupil "električni stole" za muhe!

Kateri katalog pa gledaš?
Slovenskega ali Nemškega oz.Avstrijskega?

Če kje najdem javim!
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
kit

Re: Trava

Odgovor Napisal/-a kit »

_Borsig_ napisal/-a:Osnova za travo - lepilo za les, detergent in malo vode
Lepilo za les, detergent in voda je recept za leplenje (zalivanje) peska.
Recept pa je sledeči:
-lepilo za les in detergent mešamo v razmerju 1:1 (lepilo mora biti bolj redko, kot običajno, da se porazdeli v pore)
-na 200ml mešanici pa dodamo od 5 do 10 kapljic detrgenta, ki se ne peni (razbije površinsko napetost na pesku, brez tega se pesek oblikuje v grudice)

Pri travi je pa zadeva drugačna. če imamo toliko drobiža, da kupimo NOCH travo, žrtvujmo tudi za NOCH lepilo. Ena vrečka trave (100g = 6,79 EUR) in en lonček lepila (250ml = 5,99 EUR) zadostuje za več kot 2 kvadratna metra površine.
Drugače je pa najbol primerno belo lepilo za les brez kakršnih koli dodatkov, ko se posuši je pa prozorno. Konec koncev je pa potrebno katerokoli lepilo plačati.

_Borsig_ pohvale za oba izdelka, še najbolj za diaramo.
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Trava

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

@kit - a je velika razlika med navadnim belim lepilom in original NOCH-ovim?

In v čem je največja razlika? Gostota, hitrost sušenja, ...
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Trava

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

kit napisal/-a: Lepilo za les, detergent in voda je recept za leplenje (zalivanje) peska.
Recept pa je sledeči:
-lepilo za les in detergent mešamo v razmerju 1:1 (lepilo mora biti bolj redko, kot običajno, da se porazdeli v pore)
Kit, kakšen detergent mešamo tu, da ni to voda?
Sebastian
kit

Re: Trava

Odgovor Napisal/-a kit »

sebastiant napisal/-a:
kit napisal/-a: Lepilo za les, detergent in voda je recept za leplenje (zalivanje) peska.
Recept pa je sledeči:
-lepilo za les in detergent mešamo v razmerju 1:1 (lepilo mora biti bolj redko, kot običajno, da se porazdeli v pore)
Kit, kakšen detergent mešamo tu, da ni to voda?
:oops: :oops: sebastiant hvala za opozorilo....moja napaka v pisanju
mešamo lepilo za les in vodo v razmerju 1:1 in ne detrgent, kot sem pomotoma zapisal
_Borsig_ napisal/-a:@kit - a je velika razlika med navadnim belim lepilom in original NOCH-ovim?
Razlike praktično ni, kolikor mi je poznano je to klasično UHU lepilo za les.
Je pa nekaj, čeprav izgleda leplenje umetne trave sila enostavno, v praksi je pa to čisto drugače in je za kvalitetno izdelavo potrebna praksa.
Kratka razlaga:
Na površini v radiju 15 cm, kjer lepimo Noch umetno travo imamo priklopljen Noch Grasmaster, da med posipanjem statični naboj postavi vlakna pokonci. Do tukaj je svar vsem več ali manj jasna.
Debelina nanosa lepila zelo vpliva na travno površino, kako bo trava stala. Travo je potrebno nasuti minimalno v debelini dolžine vlaken. Noch Grasmaster omogoča da statični naboj na površini ostane vsaj še 15 do 20min ko ga izklopimo, v tem času pa mora lepilo zagrabiti vlakna, ki stojijo pokonci (ne vem od kje ideja, da je potrebno lepilo redčiti #-o ). Vsa vlakna, ki ležijo in niso prilepljena, ter ko zagrabi lepilo, posesamo skozi najlonko in jih lahko naslednjič zopet uporabimo. Imajo pa odvečna ležeča vlakna tudi to vlogo, da kolikor časa lepilo oreng ne zagrabi, džijo stoječa vlakna pokonci. Če po domače povedano "zajebamo" in prva vlakna padejo nismo nič naredili.
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Trava

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Zgleda da sem prišparal 144,09 €!!! :shock:

Slika

Sicer je 149,99€ res "priporočena cena" - na ebay.de je najcenejši 119,99€ :shock:
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Trava

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Bolj zapleten Gras Master, mislim pa, da nič boljši:
http://atw.huebsch.at/Elektronik/Elektrostat.htm

Kaj naredi visoka napetost:
http://205.243.100.155/frames/longarc.htm
Sebastian
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Trava

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

_Borsig_ napisal/-a:
zdravo, zanima me kje na conradovi strani si ta lopar našel...ga iščem že kar nekaj časa...drugača pa bravo =D> =D>
V soboto sem bil v Gradcu, kjer smo šli pogledati in se vozit z parnimi "vlakci" - kratka reportaža tukaj:
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=5&t=4375

Skoraj za ovinkom ima Conrad novo še večjo trgovino.
Ob tej priložnosti sem kupil "električni stole" za muhe!

Kateri katalog pa gledaš?
Slovenskega ali Nemškega oz.Avstrijskega?

Če kje najdem javim!
pa gledal sem malo po internetu in to. sam ne morem, oz. zaenkrat sploh nimam možnosti iti tja. a bi se mogoče lahko dogovorila da bi ti kakšna 2 kupil zame, in bi ti dal naslov, pa bi mi po pošti poslal po povzetju ta loparja? LP
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Trava

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Predvidevam, da bom v naslednjih cca 10-tih dnevih zopet v Gradcu.

Javim pravočasno!
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Trava

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

_Borsig_ napisal/-a:Predvidevam, da bom v naslednjih cca 10-tih dnevih zopet v Gradcu.

Javim pravočasno!
v redu, res hvala, sicer se pa prek ZS še pomenima. koliko približno pa stane en ta lopar? LP
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Trava

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

mafijc387 napisal/-a: v redu, res hvala, sicer se pa prek ZS še pomenima. koliko približno pa stane en ta lopar? LP

cca. 6 € (mislim da 5,99 €)
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Trava

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Mimogrede, danes sem v Intersparu na Viču v Ljubljani srečal konkretno količino loparjev po ceni 4,49 EUR, če ima kdo željo narediti posipalca trave po Janijevem načrtu ;)
Goran
vlakoljubec

Re: Trava

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Gorchi napisal/-a:Mimogrede, danes sem v Intersparu na Viču v Ljubljani srečal konkretno količino loparjev po ceni 4,49 EUR, če ima kdo željo narediti posipalca trave po Janijevem načrtu ;)
Danes sem bil v omenjenem Intersparu na Viču v Ljubljani in imajo elektronske muhalnike po 4,99€. Nabavil sem enega in ga preizkusil na muhah :twisted: :twisted: in res kar s pokom skuri ubogo žival. Muhalnik je že v predelavi in ga bom primerjal z grasmastrom, ki ga ima žlahtnik, da vidimo koliko je razlike.
Lp
Lovro
Odgovori