BR 41-SŽ 06

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

BR 41-SŽ 06

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Zanima eli je nemška BR 41 parba lokomotiva "ta prava" za predelavo in prebarvanje v SŽ 06. Primerjal sem fotografije iz muzeja SŽ z sliko modela BR 41 pa sta kar tu nekje.
Prav tako me zanima kako zgleda BR 58.9, ker točno tega modela na e-bayu nisem našel. Ima kdo kakšen link ali fotko? Serijo 58 sem sicer našel.

Nekdo od starih mačkov bo morda vedel!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Nekje sem videl seznam modelov BR41 pa ta trenutek ne vem kje. Med različnimi modeli (oz. številkami) te serije je precej razlik tako da... Nekatere so zelo podobne a vendarle je naša SŽ 06 vendarle drugačna.
Goran
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Podobna je. Razlik pa je ogromno, med ostalimi je 41-ka tudi daljša, najbolj se pozna razlika v razdalji med zadnjo gnano in zadnjo prosto osjo. Če bi ti hotel razložiti vse podrobnosti bi porabil kar veliko časa.
Tine
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Hvala z odgovore glede na navedeno in po dodatnem pregledu teme o medeninasti SŽ 06 vidim, da je kar nekaj razlik.
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

br 58.9

Odgovor Napisal/-a kasti »

Evo slike br 58.9. To je naša JDŽ 07.Proizvajal le MicrometakitSlika
To je lokomotiva nad lokomotivami. Škoda le da nobene niso uspeli ohraniti. Tudi v Avstriji ne.
LP
Kasti
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Micro metakit je zame cenovno nedosegljiv. Upam, da bom našel še kakega drugega proizvajalca. Hvala za fotografijo modela. Lokomotiva je res lepa.
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

br 58.9

Odgovor Napisal/-a kasti »

Ne bo šlo. Do sedaj je nihče razen micro metakit naredil kakor pa kaže razvoj novih modelov pri ostalih tovarnah je tudi nihče ne bo. Iz lastnih izkušenj pa povem, da je bolje imeti 2 lokomotivi micro metakit kot pa 20 ali 30 ostalih. Lokomotiva pelje super narejena je izvrstno. Verjamem, da imajo eni rajši količino. Tudi jaz sem imel včasih modelov čez glavo a sem ugotovil, da to ni to. Poleg tega pa en nasvet počasi se daleč pride samo vztrajen mora biti človek. Po 5-10 eur na mesec in v 10 letih jo imaš tako karikirano povedano. Poleg tega ima vrednost zagotovljeno saj so ti modeli unikati.
lp
kasti
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Tako gledano imaš seveda prav. Za resen hobi si je treba vzeti čas.
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Kaj pa....

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Ko sem mislil, da je tema zame zaključena se mi je porodilo še eno vprašanje za veterane. Kaj pa BR 39 161 DB, ta je krajša od BR 41 s krajšo medosno razdaljo med zadnjim parom koles in pogonskimi kolesi.
Ta je videti bolj podobna SŽ 06 od BR 41.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Če imaš v mislih Fleishmanovo BR39.161:
Slika
Se na prvi pogled vidi, da je kup razlik.

Slika

Premajhna okna na kabini, premahni deflektorji zraka, rezervoar zraka je pod kabino, totalno drugačen tender...
Goran
Odgovori