Tisk nalepk

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Tisk nalepk

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

Pozdravljeni! Zanima me če je tukaj kdo na forumu ki ima barvni laserski tiskalnik in prozorno folijo za nalepke (razen N amater). N amater mi je zrihtal slikce, sedaj pa bi rabil nekoga ki bi mi to natisnil po minimalni ceni. nalepk je za en A4 list. res cena minimum. če bi se kdo našo.... [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
IBANEZ15
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 12.11.2007, 13:01
Kraj: Zabukovica

Re: Tisk nalepk

Odgovor Napisal/-a IBANEZ15 »

Zakaj se nisi obrnil na N amaterja :?: :-k
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Tisk nalepk

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

ker trenutno nimam keša na pretek in iščem če bi kdo imel cenejšo ponudbo. LP
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Re: Tisk nalepk

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo

Pri meni lahko vsakdo dobi (zastonj) moje osebno izdelane podlage za vecino SZ in tudi drugih lokomotiv ali vogonov. Zastonj zato, ker zelim, da si vsakdo sam izdela to, kar potrebuje s kar najmanj truda. Zato tudi izdelujem in objavljam vsa mogoca navodila, kaj, kje, s cem in kako :-)

Osebno ne delam rad nalepk za druge, ce pa je ze tu govora o cenah pa mislim, da bi bila cena za eno vozilo v katerem koli merilu od nekaj pa do vec deset Eurov, seveda odvisno od modela. Verjetno bi bile najdrazje nalepke za obb 1216 (sivo) svetovno rekorderko, saj poleg "krom" podlag pod oznacbami, je tu se na vsaki strani po 10 razlicnih reklam :-)

Zal je pa tako, da ta nasa "zabava" stane, saj pri izdelavi je vsekakor treba investirati v strojcke in naprave, da potem lahko kaj naredis.
In kakor sem ze veckrat rekel, najlazje je model "kupiti" v trgovini, ceprav je drag, saj potem ni nobenih tezav ali stroskov (ce ga le imajo seveda) :-)

In zal, nic ni zastonj :-(

Lep pozdrav Jani
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Tisk nalepk

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

ja, smo slišali janijevo mnenje samo jaz sem dobi teh 6 potniških, 2 tovorna in en manjši potniški za čist malo ceno, tako da se mi predelava bolj splača in itak me predelava pride ceneje. Tu vas je 658 uporabnikov registriranih, pa v temah jih odgovarja sam kakih 5. Ka pa drugi? so neaktivni??? no jaz bi sicer zelo rabil naprintano to, če bi bil kakšen ponudnik bi bil vesel. [-o< [-o< [-o< [-o< Lep pozdrav
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 812
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Tisk nalepk

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Barvni laserski tiskalnik imajo v bolsjih fotokopirnicah, morda tudi folijo. Ce ne pa kupis svojo folijo in jim prineses...
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Tisk nalepk

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

dvomim da imajo v kopirnicah takšen papir kot ga je Jani omenjal n temi Nalepke, kajti on kopije iz Anglije, pa še daleč sem od kake boljše kopirnic. a ma mogoče kdo zaloge tega papirja doma? LP
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Tisk nalepk

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Še malo tu poglej, čeprav mislim, da je g.Jani najboljši naslov!
http://www.decalpaper.com/
http://www.craftycomputerpaper.co.uk/pr ... er_155.htm
http://www.beldecal.com/model_decals.cfm
Vpiši Water Slide Decal Paper in "gugl" bo marsikaj povedal.
Poleg nalepk boš verjetno rabil še:
http://www.microscale.com/Merchant2/mer ... de=FINPROD



Če so zanimive povezave, jih bo Gorchi premaknil. :D
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Tisk nalepk

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

ja sej za tuje povezave vem, ampak mene zanima če bi kdo to moggoče v sloveniji mel? al pa da bi tak privat na črno prodajal :old pa bi lahk js pol eno par komadov odkupo. aja, Jani mi ponuja da mi natisne z laserskim na prozorno A4 folijo nalepke za 20€. LP
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Re: Tisk nalepk

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

Pa sej po naročilu mislim da ti nebo nobeden ceneje naredil saj material nekaj stane in kar nekaj porabljenega časa za izdelaš nalepke na cel A4 format nekaj profita za trud pa moraš tudi imeti.
Pri nas tega papirja ni! Tudi na Ebay ga lahko kupiš!
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Tisk nalepk

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

lej, N amater mi je dal svoje grafike za nalepke v N merilu. jaz sem se pa potem z programom zafrkaval in jih priredil na svojo velikost in to datoteko poslal. tako da se on nič ni mučo z pretvarjanjem, je pa tako sam povedal, da grafike nam da zastonj. tako da se mu zahvaljujem za grafike, mogoče si še premislim in bom tiskal pri njem, morm poseči globoko v svoje žepe, saj sem zadnja 2 tedna nakupil kar nekaj stvari za železnico. bomo videli. LP
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Tisk nalepk

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Mafijc,
poglej, od danes na jutri ne pričakuj veliko ljudi, da Ti bo odgovorilo. In osebno zelo težko verjamem, da se boš s kom uspel pogoditi kakorkoli ceneje kot se boš z Janijem, pa še kvaliteten material dobiš in kvalitetno narejeno. Če rabiš bel izpis pa sploh nimaš izbire, ker nihče, ponovno preberi: NIHČE v Sloveniji ti za ta denar ne bo naredil belega izpisa kakor Jani. Če se ti je pa Jani kje zataknil, potem se moraš pa z njim pobotati. Osebno za tisk nalepk ne razmišljam drugače kot pa da se obrnem na Janija in z lepo besedo in vljudnostjo se pride daleč. Kot sem že nekoč napisal, v veliko veselje mi je, da Janija osebno poznam in tudi v naprej se nameravam še kdaj obrniti nanj po pomoč. Kot rečeno, od vljudnosti in prijaznih oseb pa še noben ni umrl, kvečjemu življenje se mu lahko obrne na lepše.

Pa brez zamere. In sedaj nehaj javkati, kako bi rad, da ti nekdo naredi nalepke ceneje kot Jani, ker si to že najmanj 3x napisal v tej temi.
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Re: Tisk nalepk

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo
mafijc387 napisal/-a:... Jani mi ponuja da mi natisne z laserskim na prozorno A4 folijo nalepke za 20€. LP
Zal mi je, da si ti to tako predstavljas... Jaz ti nic ne ponujam :evil: Ti si me prosil in za papir in osnove in na koncu se za tisk, pa bi ti izgleda bilo predrago, tudi ce bi dobil zastonj!!!!
mafijc387 napisal/-a:lej, N amater mi je dal svoje grafike za nalepke v N merilu. jaz sem se pa potem z programom zafrkaval i...
Vsekakor si izgubil "ogromno" casa, da si moje slike v vektorskem formatu povecal v H0, rotiral za 90° in par-krat pomnozil =D>


In zaradi taksnih komentarjev, bom sedaj dobro razmislil, komu bom pomagal ali komu bom kaj dal na uporabo [-X
Ali pa preprosto ne bom nikomur dal svojih osnov in ne bom delal nalepk za nikogar!! Bo mogoce se tako najbolje...

Si sedaj zadovoljen? Jaz sem in se ti moram vseeno zahvaliti za eno izkusnjo vec. Hvala!

Me je veselilo

Lep vecer se naprej, Jani
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Tisk nalepk

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

Ja no Jani zakaj si tako lahke jeze ok priznam moja napaka no, sam ni se pa treba zato zdej tako razburjat. Vsi vemo da si pri izdelovanju modelov daleč najboljši, tudi nalepke so izdelane lepo precizno, nevem čemu bi se tako jezil pač sem se narobe izrazil no #-o ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) upam da mi oprostiš, vsekakor pa niso drugi za nič krivi, tako da drugim še kar omogočaj, lahko si jezen samo na mene. Lep pozdrav.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Tisk nalepk

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Jaz pa kot moderator nate zaradi obnašanja. Prosim, če lahko naprej nadaljujemo v mirnejšem tonu!
Odgovori