Glasno razmišljanje o samogradnji SŽ 541...

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Glasno razmišljanje o samogradnji SŽ 541...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

upam da jo bom jaz kmalu imel, in sicer mojo handmade, se pripravljam na projekt...cena za končan model če bo projekt stekel bo 100€
Zadnjič spremenil Gorchi, dne 02.06.2009, 21:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Odrezal iz teme o SŽ541 iz maketarstva, ker zadeva ne sodi več skup...
Nejc

Re: SŽ 541-Roco model

Odgovor Napisal/-a Nejc »

mafijc387 napisal/-a:upam da jo bom jaz kmalu imel, in sicer mojo handmade, se pripravljam na projekt...cena za končan model če bo projekt stekel bo 100€
A bo kej popusta v prednaročilu?? [-o<
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: SŽ 541-Roco model

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

Nejc napisal/-a:
mafijc387 napisal/-a:upam da jo bom jaz kmalu imel, in sicer mojo handmade, se pripravljam na projekt...cena za končan model če bo projekt stekel bo 100€
A bo kej popusta v prednaročilu?? [-o<
cena je fiksna, bom videl kakšen bo odziv in koliko je ponudb, je pa vsekakor kakšen količinski popust ane :mrgreen: :mrgreen: samo rabil bi nekoga ki bi mi posodil to SŽ541 za izdelavo kalupov, tisti ki mi jo posodi dobi svojo nazaj in še en dokončan izdelek(zastonj) :mrgreen: :mrgreen:
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: SŽ 541-Roco model

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Imajo jo tudi v segedinlandu, mogoče bi pa donirali kakšno:

http://auto-tech2003.hu/index.php?page= ... t&Itemid=2
Sebastian
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: SŽ 541-Roco model

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

mafijc387 napisal/-a:
Nejc napisal/-a:
mafijc387 napisal/-a:upam da jo bom jaz kmalu imel, in sicer mojo handmade, se pripravljam na projekt...cena za končan model če bo projekt stekel bo 100€
A bo kej popusta v prednaročilu?? [-o<
cena je fiksna, bom videl kakšen bo odziv in koliko je ponudb, je pa vsekakor kakšen količinski popust ane :mrgreen: :mrgreen: samo rabil bi nekoga ki bi mi posodil to SŽ541 za izdelavo kalupov, tisti ki mi jo posodi dobi svojo nazaj in še en dokončan izdelek(zastonj) :mrgreen: :mrgreen:

A ti to resno misliš????? Rajš dam 90 eu več pa mam od Roco-a.

Ej pa če ti grata vseskupaj za 100 EU po kosu pa te si pa res pravi tip, skoraj tak kot Akrapovič :D
LP Anej
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: SŽ 541-Roco model

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Tale cena 100 EUR je pa zabavna :)
Od te cene odbij cca 20-30 EUR za motorček, potem rabiš še zobničke, vsak je cca 2-3 EUR, rabiš osi prave velikosti in z zobnikom, kar bo špasno nabavit, rabiš ploščico elektronike, ki je ne boš skup spravil pod ceno 10 EUR na komad skupaj z materialom, z malo sreče boš pri vulkanizerju sfehtal za nekaj uteži (ki jih boš pretopil), sicer boš moral kupiti svinec, na strehi imaš 4 odjemnike toka, ki jih dobiš ali od Roca, Pika ali pa pri Sommerfeldu po ceni 9 EUR/kos, za kalup boš porabil najmanj 50 EUR, za smolo spet nekaj takega (navadno plus prozorno)... Pri smoli in kalupu lahko upoštevaš, da se stroški razdelijo na serijo pa bo tukaj kar nekaj ceneje... Aja, potem rabiš narest bele nalepke... Hmm, a smo še v okviru 100 EUR? :-k
Goran
Nejc

Re: SŽ 541-Roco model

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Gorchi napisal/-a:Hmm, a smo še v okviru 100 EUR? :-k
V tej ceni je tudi nekaj marže! :mrgreen:
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Re: Glasno razmišljanje o samogradnji SŽ 541...

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo mafijc387
mafijc387 napisal/-a:... drugače gospod jani, vas bom pa verjetno prosil za nalepke od te SŽ541 če boste toliko prijazni. LP
Upam, da ves o cem je sploh govora :?:
SZ 541 v barvah "Alpska konvencija" je kar tezka za "oblepit" #-o
Vsekakor ti bom nalepke natisnil, le osnovo moras narediti :idea:
Evo, pa bo prilika, da kaksnega od mojih odlitkov v N "oblecem" v nova oblacila, saj sam nisem uspel izdelati teh osnov. =D>
Sporoci, ko bos imel pripravljene osnove, da se dogovoriva za tiskanje.
Lep pozdrav Jani
P.S.: A si vrednost nalepk in tiskanja vkljucil v ceno gotovega modela? Oznacbe za en model bodo med 15 in 25 € odvisno, kako bos naredil osnove :wink:
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: SŽ 541-Roco model

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

Gorchi napisal/-a: ...Od te cene odbij cca 20-30 EUR za motorček...
ej keri motorčki so pa tu not? mimogrede js mam veze da motorček dobim za male pare :D
Gorchi napisal/-a: ...z malo sreče boš pri vulkanizerju sfehtal za nekaj uteži (ki jih boš pretopil), sicer boš moral kupiti svinec...
nebom rabo sreče, mam svinca doma zadosti :D
Gorchi napisal/-a: ...ki jih dobiš ali od Roca, Pika ali pa pri Sommerfeldu po ceni 9 EUR/kos...
to in nalepke me pri tem modelu najbloj skrbi ja.... :|
bi še sploh lahk kako drugače zrihtal odjemnike?

LP
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Glasno razmišljanje o samogradnji SŽ 541...

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Namesto da bi ga podprli, mu jemljete voljo. :lol:


mafijc, če si Kitajc boš zagotovo uspel. Jest držim s teboj. press Slika


lp,
Dolfe (na strani pomoči potrebnih)
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: SŽ 541-Roco model

Odgovor Napisal/-a milchy »

Gorchi napisal/-a: na strehi imaš 4 odjemnike toka, ki jih dobiš ali od Roca, Pika ali pa pri Sommerfeldu po ceni 9 EUR/kos,

Roco ali Sommerfeldt odjemniki za 9 €kos ? - izluzija - za manj kot 16 € ga ni ...... (pa 4x ) , če seveda hočeš da bo lokomtoiva podobna pravi, kajti Piko odjemniki so samo približek ..... dobiš pa tudi 4 različne v kompletu za malo več kot 9 €
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: SŽ 541-Roco model

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

milchy napisal/-a:
Gorchi napisal/-a: na strehi imaš 4 odjemnike toka, ki jih dobiš ali od Roca, Pika ali pa pri Sommerfeldu po ceni 9 EUR/kos,

Roco ali Sommerfeldt odjemniki za 9 €kos ? - izluzija - za manj kot 16 € ga ni ...... (pa 4x ) , če seveda hočeš da bo lokomtoiva podobna pravi, kajti Piko odjemniki so samo približek ..... dobiš pa tudi 4 različne v kompletu za malo več kot 9 €
če ti ni odveč kakšen link bi bil dobrodošel. če me nebojo modi prej pospravli v koš kot si jim predlagal ane... :old
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Glasno razmišljanje o samogradnji SŽ 541...

Odgovor Napisal/-a milchy »

sem predlagal in še vedno stojim za tem ..... s takim pisanjem ne pašeš sem ..... loti se neke resne zadeve, jo izpelji, pokaži in če bo dobra jo bomo kupili,. ni pa treba kopirat kogarkoli
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Glasno razmišljanje o samogradnji SŽ 541...

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Mafijc,
pri www.lokshop.de lahko kupiš Sommerfeldove odjemnike toka, ne pozabi še na poštnino, ki znaša cca 6 EUR.
Glej, težko verjamem, da boš dobil dobro dušo za skopirat Rocovo 541, lahko pa si pomagaš s Pikovo 1016 in jo predelaš, nova stane 64 EUR, morebiti bi jo na eBayu dobil kaj ceneje. Tudi lahko probaš, če bi tam dobil ohišje od Roco ÖBB 1216, išči mogoče tudi pod "bastler". Sicer pa bi mene odjemniki toka še najmanj skrbeli, saj jih ni problem dobiti ampak pogon, torej kolesne dvojice z zobniki. Kar se mene tiče, boš tu imel daleč največ dela!

Tukaj pa nekaj fotk moje 541-008 za lažjo predstavo, v kaj bi se oz. boš spustil...
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Komplet podvozje, ki nosi vozičke in elektroniko je iz kovine, oglej si še elektroniko, ki je za moje pojme med najbolj zapletenimi, kar sem jih videl med serijskimi modeli.

Roco kvaliteto ne bo lahka kopirat [-(
Goran
vlakoljubec

Re: Glasno razmišljanje o samogradnji SŽ 541...

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

mafijc387 napisal/-a:res? mogoč se bi pa res loto, če mi stotko ponujaš za gotov model

sam povej, ti to resno?
mafijc387 moja ponudba 100€ za vozen model SŽ 541 Alpska konvencija je skrajno resna. Toda, kot sem napisal brez mehurčkov prosim. Se mi pa zmerom bolj dozdeva, oprosti izrazu, da samo lapaš in da me boš razočaral, ker nisi sposoben izdelati omenjen vozen model verodostojen za takšen denar.
Sicer pa pokaži, kaj imaš v posesti od vlakcev, ki si jih sam izdelal :!: :!:

Lp
Lovro
Odgovori