Mehanizem kretnice po Slovensko

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Mehanizem kretnice po Slovensko

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Gospodje,
vsi poznamo nemške/avstrijske/italijanske... mehanizme, ki jih prodajajo znani proizvajalci (Vollmer, Kibri, Faller...) ampak med vsemi temi mehanizmi vsaj jaz še nisem zasledil kakšnega, ki bi bil vsaj približno podoben mehanizmu z lučko in utežjo, kot jih najdemo pri ročnih kretnicah pri nas. Zanima me, ali je kdo med vami vseeno zasledil tak mehanizem za prestavitev ročne kretnice skupaj z označevalcem smeri prevoza čez kretnico? Ga kdo dela?

Pa še nekaj slik, ki jih je posnel Darko Pahič Szabo takega mehanizma, ki me (oz. bolje rečeno kolega) zanima:
Slika

Slika

Slika

Slika
Goran
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mehanizem kretnice po Slovensko

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Še pozdrav z moje strani.Najprej hvala Goranu,da je objavil tole temo.Jaz sem se sicer pri Vas uspel registrirati in celo uspel oddati en oglas(BR 24)Da pa bi odprl novo temo in prilepil slike pa sem prosil za pomoč Gorana,ki je to storil zame.Nekaj je že on napisal zakaj gre.Malo več bom pa jaz.Gre za sledeče: Rad bi nekje nabavil mehanizem za ročno premikanje kretnic z tisto "včasih" tudi osvetljeno škatlico ki se obrača.Tak mehanizem pa bi potreboval predvsem za realni izgled tirne situacije pri kretnicah.Dejansko premikanje kretnic bo namreč motorizirano pod maketo.Toda potrebno bi bilo,da ko se bo kretnica premaknila v določeno smer,da se tudi ta zadeva premakne tako kot je treba.Ker imam prijatelja,ki je sposoben in se rad ukvarja z finomehaničnimi zadevami,bi rad nekje dobil samo 1(en!) komad za vzorec,da bi se videlo kako je to narejeno in bi se potem on tega dela lahko lotil.Mislim,da zadeva ne more biti nevem kako zakomplicirana in verjetna izdelava tega nebi smela predstavljati ne vem kako velikega problema.Na Yahoo-jevi debatni skupini,katere član sem tudi jaz sem dobil namig,da je takšne mehanizme seveda vH0 merilu izdelovala(ali pa jih še izdeluje?) neka češka firma in so skoraj identični tem ki jih lahko vidite na slikah.Samo naslova ali imena firme,ki je (ali še')izdeluje to,se ne moremo spomniti.Zato sem tudi prosil Gorana da prosi za kakršnokoli pomoč Vas,ki Vas je članov neprimerno več kot pri nas.In iz tega sledi:VEČ GLAV VEČ VE.Če se bo izkazalo,da se da takšne mehanizme,ki so sigurno interesantni tudi za širši krog ljubiteljev izdelati v večjih količinah,mislim,da tudi to ne bo problem.
Lep pozdrav v upanju na Vašo pomoč
Mišo iz Lendave
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Kretnica

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Tale tema ima že kar dolgo sivo brado,pa bi jo vseeno rad izkoristil in oživil z enim vprašanjem:
Ali kdo ve kje bi se dalo dobiti oziroma kdo dela mehanizme takšne kot so pri nas,za ročno prestavljanje kretnic v merilu H0 (oziroma za makete!)
L.P.
Mišo
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Kretnica

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

mmatja napisal/-a:Tale tema ima že kar dolgo sivo brado,pa bi jo vseeno rad izkoristil in oživil z enim vprašanjem:
Ali kdo ve kje bi se dalo dobiti oziroma kdo dela mehanizme takšne kot so pri nas,za ročno prestavljanje kretnic v merilu H0 (oziroma za makete!)
L.P.
Mišo
Na tem mestu boš morda prej dobil odgovor.
Prestavil iz "Splošno".

M. Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mehanizem kretnice po Slovensko

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Dolfe,
Ker sem novinec na tem forumu mi ni ravno čisto jasno kaj si mislil s tem:Prestavil iz "splošno".Ali to pomeni ,da si prestavil temo glede mehanizma ki ga iščem oziroma moje vprašanje o njem drugam?
Daj prosim te,malo bolj podrobno mi to razloži.Hvala!
Mišo
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Mehanizem kretnice po Slovensko

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

mmatja napisal/-a:Dolfe,
Ker sem novinec na tem forumu mi ni ravno čisto jasno kaj si mislil s tem:Prestavil iz "splošno".Ali to pomeni ,da si prestavil temo glede mehanizma ki ga iščem oziroma moje vprašanje o njem drugam?
Daj prosim te,malo bolj podrobno mi to razloži.Hvala!
Mišo
Točno tako. Da se ne ponavljajo teme, je tvoje vprašanje združil z Gorchijevim. Ker sprašuješ o kretnicah v merilu H0 se je tvoje vprašanje prestavilo v to temo.
V upanju na čim prejšnji odgovor pa oba sprašujoča prav lepo pozdravljam. :lol: :lol: :lol:


mimgredice, Dolfe =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Mehanizem kretnice po Slovensko

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

541-110 napisal/-a: Točno tako. Da se ne ponavljajo teme, je tvoje vprašanje združil z Gorchijevim. Ker sprašuješ o kretnicah v merilu H0 se je tvoje vprašanje prestavilo v to temo.
V upanju na čim prejšnji odgovor pa oba sprašujoča prav lepo pozdravljam. :lol: :lol: :lol:


mimgredice, Dolfe =D> =D> =D>

Hvala za pomoč. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Mehanizem kretnice po Slovensko

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Na klepetalnici yahoo grupe Železnica se je našel odgovor in sicer nekaj sila podobnega izdeluje g. Petr Berka:
http://www.berka.vyrobce.cz/telesa/index.html

Slika
Slika
Mogoče komu pride prav ;)
Goran
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mehanizem kretnice po Slovensko

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Če dobimo vzorčni komad,obstaja velika verjetnost,da se bo to delalo kar v Lendavi!!
L.P.
Mišo
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mehanizem kretnice po Slovensko

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Pozdrav Vsem!
Uspel sem najti vzorec tega mehanizema,ki naj bi ga eventuelno delali v Lendavi.Sedaj me pa predvsem najprej zanima,koliko je resnih potencialnih interesentov,ki bi te mehanizme imeli.Na podlagi teh podatkov,bi se potem odločili za kako veliko serijo izdelave bi se odločili.O ceni posameznega komada pa bi se raje dogovarjali kasneje,ko bomo dobili te podatke.

Potencialni interesenti :Z BESEDO NA DAN!!
L.P.
iz Lendave
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Mehanizem kretnice po Slovensko

Odgovor Napisal/-a milchy »

mene pa kot prvo zanima okvirna cena .... na osnovi te, se lahko odločim koliko kosov bom kupil ....
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Mehanizem kretnice po Slovensko

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

mmatja napisal/-a:Pozdrav Vsem!
Uspel sem najti vzorec tega mehanizema,ki naj bi ga eventuelno delali v Lendavi.Sedaj me pa predvsem najprej zanima,koliko je resnih potencialnih interesentov,ki bi te mehanizme imeli.Na podlagi teh podatkov,bi se potem odločili za kako veliko serijo izdelave bi se odločili.O ceni posameznega komada pa bi se raje dogovarjali kasneje,ko bomo dobili te podatke.

Potencialni interesenti :Z BESEDO NA DAN!!
L.P.
iz Lendave
a stare kretnice bi se dalo tudi predelati? mislim te ki jih imam doma da bi jih prinesel...in seveda cena...ta podatek je najvažnjejši. LP
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mehanizem kretnice po Slovensko

Odgovor Napisal/-a mmatja »

milchy napisal/-a:mene pa kot prvo zanima okvirna cena .... na osnovi te, se lahko odločim koliko kosov bom kupil ....
Milan,zdravo
Kot sem zapisal,najprej bi rad zvedel koliko ljudi ta zadeva zanima.Po tvojem pisanju sodeč,sklepam da te stvar zanima,samo sedaj pa ne vem ali se zanimaš zase osebno ali bi to zadevo imeli na modulni maketi na Jesenicah,kjer je kolikor vem kretnic kar "en tau".
Glede cene pa ti zankrat ne vem povedati nič,ker nevem v kako velikoserijo izdelave se bi šlo.Saj veš:večja serija -nižja cena.Moram pa pojasniti samo še nekaj.Pogona osebno doma še nimam,lahko pa ga dobim v parih dneh.In ko ga dobim,mora Sini,ko bo to zadevo videl in preštudiral iz kakšnega materiala naj bi se to delalo,bo lahko kaj konkretno znana tudi cena.
Glavni izvajalec del bo pa tako ali tako on.Za ceno prosim še malo potrpljenja.Sedaj nas zanima samo,če se bo izplačalo iti v "velikoserijsko" proizvodnjo,na podagi količine interesentov za to zadevo
Upam,da razumeš
Mišo
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Mehanizem kretnice po Slovensko

Odgovor Napisal/-a milchy »

Ja, me res zanima, se razume da za na maketo, doma bi to lahko imel samo psotavljeno na polici nameontirano na eno kretnico, ki bi jo premikal lepvo in desno, kar pa mislim, da ni namen ..... pa še potem bi rabil samo eno tako stvar .....

lp
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mehanizem kretnice po Slovensko

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Še enkrat pozdrav vsem.
Kot vidim,je kar nekaj zanimanja za te mehanizme.Vsem ,ki jih ta zadeva zanima priporočam,da si ogledajo stran:www.berka.vyrobce.cz.Tam bodo na eni podstrani našli cene in rok dobave. Samo za info:cena posameznega kosa preračunano v EUR je tam 8,5€ (plus seveda stroški pošiljanja!), rok dobave pa cca.4 tedne.
Moram pa Vas opozoriti, da so vsi mehanizmi tega proizvajalca brez notranje osvetlitve! Ker večino zanima predvsem cena posameznega kosa, ki bi ga eventuelno delali, bi Vam želel posredovati še nekaj dodatnih pojasnil:
Z mailom,v katerem sem napisal:
Uspel sem najti vzorec tega mehanizema,ki naj bi ga eventuelno delali v Lendavi.Sedaj me pa predvsem najprej zanima,koliko je resnih potencialnih interesentov,ki bi te mehanizme imeli.Na podlagi teh podatkov,bi se potem odločili za kako veliko serijo izdelave bi se odločili.O ceni posameznega komada pa bi se raje dogovarjali kasneje,ko bomo dobili te podatke,sem dejansko želel izvesti neke vrste "tržno raziskavo",koliko ljudi se za to sploh zanima.Ker tega mehanizma "izvajalec" še nima v roki,in ga še ni videl v živo,nemore zaenkrat še povedati,za kakšno ceno jih je pripravljen delati.Bomo pa na vsak način poizkušali narediti zadevo tako,da bo imela tudi notranjo osvetlitev(če bo seveda to izvedljivo).Mehanizem o katerem je govora bo v nekaj dneh pri meni.Potem bo sledil t.i. "delovni setanek",na katerem se bomo odločili o nadaljnem postopku načina izdelave,predvsem kar se materiala tiče,od katerega pa bo potem tudi odvisna cena.Kajti,če bo izdelano iz medenine ali plastike,je potem povsem razumljivo,da ne more biti ista cena.Zato prosim vse interesente,za malo potrpljenja kar se cene tiče.Kajti v tem trenutku Vam tega podatka žal še ne vem posredovati iz zgoraj omenjenih razlogov.
O vsem tem,predvsem pa o sami ceni,pa Vas bom seveda pravočasno obvestil(verjetno kaj kmalu!)
Zaenkrat toliko in lep pozdrav vsem iz Lendave

P.S.
Zaželjeno pa bi bilo,da se potencialni kandidati za nakup teh mehanizmov,seveda še naprej javljajo,da bomo vsaj približno vedeli,za kašno količino morebitne izdelave bi šlo.
Odgovori