Vleka vlakov z 2 ali več lokomotivami

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Vleka vlakov z 2 ali več lokomotivami

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Imam 2 enaki lokomotivi, DB Krupp V160, s tem, da je ena malenkost hitrejša kot druga, oz. druga malenkost počasnejša od prve. Zanima me, ali ima lahko vožnja skupaj priključenih lokomotiv kakšne negativne vplive na kolesa, tire, mehanski sklop, tuljavo?
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: Vleka vlakov z 2 ali več lokomotivami

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Jaz bi počasnejši namazal getribe in jo pustil kake pol ure, da se "ulaufa" v krogu,
potem bi pa videl, če se je kaj "pohitrila" napram tadrugi.

:berr
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 386
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: Vleka vlakov z 2 ali več lokomotivami

Odgovor Napisal/-a kvak »

hitrejšo das spredaj pa je pomoje problem rešen
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Vleka vlakov z 2 ali več lokomotivami

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

kvak napisal/-a:hitrejšo das spredaj pa je pomoje problem rešen
če jo daš spredaj ali zadaj je isto, če so razlike v hitrosti vidne, potem se hitrejša muči ko rine/vleče počasno
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 01.03.2009, 21:54
Kraj: Velenje

Re: Vleka vlakov z 2 ali več lokomotivami

Odgovor Napisal/-a volkun »

Hi!
Najprej: - koliko in kakšne vagone (po številu osi) bosta lokomotivi vlekli/potiskali.
- če vagonska garnitura ne presega 1/3 teže obeh lokomotiv in če so vzponi/spusti v mejah normale in seveda radiji zavojev, lahko uporabiš "drugo" lokomotivo kot Dummy - torej brez pogonskega motorčka.
- Povsem normalno je, da imajo lok različne hitrosti, kar pomeni tudi različne tokovne obremenitve pri isti vlečni sili. Ne glede na postavitev lokomotiv bo razlika v tokovni porabi vedno enaka! In rezultat bo pregrevanje enaga od motorčkov.

Jaz sam najraje uporabljam varianto ena prava in druga dummy; k temu seveda sodijo vagoni z dobro vrtečim kolesjem in "mehkimi" spojkami, ki ne zavirajo "dihanja" vagonov. Lahko uporabiš tudi kombinacijo 1A + 2D (torej lokomotiva z motorjem in dve dummy).
Te zadeve sem že preizkusil in se na dobro postavljeni in uravnovešeni progi odlično obnesejo!

Pa uspeha pri "Long bow" vožnjah!
Odgovori