Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 01.03.2009, 21:54
Kraj: Velenje

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a volkun »

ok Mišo, hvala za razlago.
Tako sem pač sklepal, ko sem opazil, da ni več fotografij in besedila na tvoji strani. Dobro, pač odločitev posameznika. Jaz pa prav nasprotno, konec leta zapuščam FB in se bom oglašal izključno na modelarskih forumih - tudi tem seveda - saj se mi zdi, da edino tako lahko ohranimo tematiko "pri življenju". FB se mi zdi tako-tako, nič kaj resnega in ves svet pametuje, da glava boli.... Smo v navezi in srečno ter veselja ob maketi ti želim.

lp Vojko
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a mmatja »

volkun napisal/-a: ...konec leta zapuščam FB in se bom oglašal izključno na modelarskih forumih - tudi tem seveda - saj se mi zdi, da edino tako lahko ohranimo tematiko "pri življenju"..
.
Hm, na katerih modelarskih forumih le? V SLO ne vem za nobenega drugega...Na HRV pa je edino tale: http://www.forum.malivlakovi.com.hr/ind ... ive_topics takšen, kjer lahko brez skrbi objavljaš prispevke brez "pametovanja" drugih. Na drugih modelarskih forumih v drugih državah (Avstrija,Nemčija...) pa je seveda pogoj obvladanje jezika...Tu sem pa jaz bolj slab...Vsekakor bi rade volje predstavil to mojo maketo tudi tam, pa raje zaradi omenjenih razlogov tega nočem in ne upam...
volkun napisal/-a:...FB se mi zdi tako-tako, nič kaj resnega in ves svet pametuje, da glava boli...
Na FB, pa če imaš svojo stran na kateri si ti urednik in moderator, pa ta razna "pametovanja" lahko enostavno ignoriraš in jih izbrišeš. Da o številu ogledov in sledilcev na FB v primerjavi z forumi niti ne govorim...Stran https://www.facebook.com/MaketaOrmoz/ ima že blizu 500 rednih sledilcev. Kolikšno pa je to število na raznih forumih...??? Ne bom se zmotil, če od te številke brez problemov lahko izbrišeš eno ničlo...Pa še tisto prvo številko bi bilo potrebno zmanjšati...
L.P.
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a duro »

Zdravo Mišo,
kljub res dolgi neaktivnosti, sem se moral vključiti in podati svoje mnenje.

Popolnoma te razumem, da ne objavljaš več tukaj na forumu.
mmatja napisal/-a: Na FB, pa če imaš svojo stran na kateri si ti urednik in moderator, pa ta razna "pametovanja" lahko enostavno ignoriraš in jih izbrišeš.
Tak pogled tudi ne sodi na forum!


SSKJ razlaga forum tako:
fórum -a m (ọ̑)

3. spletno mesto, na katerem lahko uporabniki v obliki pisnega pogovora razpravljajo, zapisujejo svoja vprašanja, mnenja, stališča...

Torej komur je pomembno, da se vrstijo le slavospevi, pohvale in izpovedovanje presežkov,... ena za drugo, res veliko prej najde svojo mesto na FB. Verodostojnost medija, kjer ostane objavljeno le kar želi le ena oseba, si pa lahko vsak sam ustvari.

Koristiti forum v času iskanja idej, rešitev, nasvetov, za reševanje zagat ob gradnji, kasneje pa popljuvati "obnašanje" tega istega medija, je pa čez mejo.

Pisanja tukaj, so me je vzpodbudila, da bom znova začel objavljati lastne projekte, dogajanje na društveni maketi, itd in to tukaj na forumu. Pa če bo kdo kaj pripomnil ali ne.

Res je dogajanje okoli modelne železnice bistveno upadlo, ni pa umrlo. Vsaj trije maketarji objavljajo svoje napredke in kažejo dobro delo. Ob tem pa niso takoj užaljeni, ko kdo kaj pripomni. Ravno nasprotno, to jemljejo kot prednost, da svoje izdelke še izboljšajo.

lp, matej
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a mmatja »

duro napisal/-a:Zdravo Mišo,
kljub res dolgi neaktivnosti, sem se moral vključiti in podati svoje mnenje.

Popolnoma te razumem, da ne objavljaš več tukaj na forumu.
mmatja napisal/-a: Na FB, pa če imaš svojo stran na kateri si ti urednik in moderator, pa ta razna "pametovanja" lahko enostavno ignoriraš in jih izbrišeš.
Tak pogled tudi ne sodi na forum!


SSKJ razlaga forum tako:
fórum -a m (ọ̑)

3. spletno mesto, na katerem lahko uporabniki v obliki pisnega pogovora razpravljajo, zapisujejo svoja vprašanja, mnenja, stališča...

Torej komur je pomembno, da se vrstijo le slavospevi, pohvale in izpovedovanje presežkov,... ena za drugo, res veliko prej najde svojo mesto na FB. Verodostojnost medija, kjer ostane objavljeno le kar želi le ena oseba, si pa lahko vsak sam ustvari.

Koristiti forum v času iskanja idej, rešitev, nasvetov, za reševanje zagat ob gradnji, kasneje pa popljuvati "obnašanje" tega istega medija, je pa čez mejo.

Pisanja tukaj, so me je vzpodbudila, da bom znova začel objavljati lastne projekte, dogajanje na društveni maketi, itd in to tukaj na forumu. Pa če bo kdo kaj pripomnil ali ne.

Res je dogajanje okoli modelne železnice bistveno upadlo, ni pa umrlo. Vsaj trije maketarji objavljajo svoje napredke in kažejo dobro delo. Ob tem pa niso takoj užaljeni, ko kdo kaj pripomni. Ravno nasprotno, to jemljejo kot prednost, da svoje izdelke še izboljšajo.

lp, matej
A,ja :hmm... Zato pa je zadnje čase "tooooliko" objav iz dogajanja v Klubu ljubiteljev železnic Maribor... :science
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 805
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a Anzee »

duro napisal/-a:
Torej komur je pomembno, da se vrstijo le slavospevi, pohvale in izpovedovanje presežkov,... ena za drugo, res veliko prej najde svojo mesto na FB. Verodostojnost medija, kjer ostane objavljeno le kar želi le ena oseba, si pa lahko vsak sam ustvari
Bravo! Na FB se mi zdi da je pomembno za nekatere samo koliko bodo dobili lajkov in ogledov. Moderacija "negativnih" komentarjev pa se mi zdi povsod precej negativna zadeva. Resnica je, da forumski duh nasplosno zamira (ne samo na nasem forumu, na splosno), vendar to predvsem zato, ker si ljudje ne vzamejo vec casa za kvalitetne prispevke, obenem pa so ponavadi na forumih, ce ne prejmejo nobenega komentarja, razocarani. Jaz sam si z veseljem ogledam vse fotografije in napredek (recimo doticno v tej temi), komentiram pa redko, ker nebi imel nicesar konstruktivnega za pripomniti (ce napisem "wow" al pa "noro lepo" oziroma "ko bi vsaj mel sam toliko prostora za maketo" - v stilu FB odgovorov - pa cisto nic ne pripomorem k temi, kvecjemu delam jo manj pregledno.

Kakorkoli ze, komaj cakam da vidim se kaksne aktivnosti na maketi tudi tukaj na forumu :thumbupr
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Anzee in Duro. Ne vem a res ne razumeta, ali pa nočeta razumeti mojega pisanja? Da ponovim bistvo: 1. Prispevkov o gradnji makete na tem forumu ne objavljam več, ker nimam kaj za objavljati. Maketa je končana! 2. Raznih videoposnetkov različnih kompozicij in kvalitetnih slik modelov na maketi, pa ne objavljam zato, ker pač niso moj "produkt"...Pa tudi če bi slučajno bili, jih verjetno nebi objavil za tistih par interesentov, ki jim je "izpod časti" to pogledati na FB ( Koliko pa je takšnih interesentov sploh na tem forumu??? Mislim da bi mi število prstov na obeh rokah, popolnoma zadostovalo...) Na FB se prav tako lahko komentira, sprašuje, predlaga, hvali ali graja, itd... tako javno ali pa zasebno prek Messenger-ja...V primerjavi z ogledi prispevkov, komentarjev, predlogov, pohval in kritik (predvsem prek ZS!!!) se forumi niti slučajno ne morejo primerjati z FB. Zato tudi moja odločitev, da tukaj več ne objavljam ravno vsega kar se dogaja na Maketi Ormož in raznih aktivnosti okrog nje...
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 805
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a Anzee »

mmatja napisal/-a:Ne vem a res ne razumeta, ali pa nočeta razumeti mojega pisanja?
Morda sem nerodno napisal, govoril sem na splosno, ko ljudje omenjajo da so forumi "mrtvi" in da je FB alfa in omega. Razumem da nimas kaj objavljati ce je maketa koncana. Vendar potem to pomeni da je mrtva tvoja tema, ne pa forum :D
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a duro »

mmatja napisal/-a:Anzee in Duro. Ne vem a res ne razumeta, ali pa nočeta razumeti mojega pisanja?
Mislim, da prav dobro razumeva, le ti nočeš razumeti, kaj je in čemu služi forum:
mmatja napisal/-a:Na FB se prav tako lahko komentira, sprašuje, predlaga, hvali ali graja, itd... tako javno ali pa zasebno prek Messenger-ja...V primerjavi z ogledi prispevkov, komentarjev, predlogov, pohval in kritik (predvsem prek ZS!!!) se forumi niti slučajno ne morejo primerjati z FB.
Namen forumov je, da se JAVNO spršuje, predlaga, opominja,..., zato da lahko tudi drugi člani, kadarkoli koristijo te zapisane pridobljene izkušnje. Na ZS/Messenger profitira le eden, če pa je to namen, da se ne deli informacij in znanj z drugimi, pa je to druga pesem.


In ravno zato tudi razumem, da za tvoje namene, forum ni pravi medij, četudi hvališ kot edinega dobrega:
mmatja napisal/-a:Na HRV pa je edino tale: http://www.forum.malivlakovi.com.hr/ind ... ive_topics takšen, kjer lahko brez skrbi objavljaš prispevke brez "pametovanja" drugih.
kjer se pa med seboj pogovarja 3-5 članov, od skupno komaj 140 (Vlaki info jih premore na današnji dan 1.631!), pa še ti, ki objavljajo, so leteli ali iz drugih razlogov zapustili ta velike forume...


Že pred časom sem se odločil, da v tej temi ne pišem več, temveč le berem, to pa zaradi izjemno burnih odzivov na vse, kar ni bilo hvaljenje pokazanega. Tudi ton je bil velikokrat na skrajni meji. Morda je prav zato upadlo število komentarjev v tej temi...

Za to in predhodno pisanje, sem se pa odločil, ker ne sprejmem žaljenja uporabnikov forumov, ki forum razumejo pravilno:
mmatja napisal/-a:Na FB, pa če imaš svojo stran na kateri si ti urednik in moderator, pa ta razna "pametovanja" lahko enostavno ignoriraš in jih izbrišeš.


lp, matej
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Anzee napisal/-a:...Vendar potem to pomeni da je mrtva tvoja tema, ne pa forum :D
Mislim halooo...Od kje ti pa sedaj to razmišljanje :m1 :m1 Na tej strani: viewtopic.php?f=35&t=4693&start=660 sem v mojem zadnjem postu lepo napisal:
mmatja napisal/-a:...In še dodatno obvestilo: Ta obširni post z slikami v tej temi, je bil tudi moj zadnji. Od sedaj naprej si lahko vse ogledujete in komentirate na moji spletni strani: https://www.facebook.com/MaketaOrmoz/
Tukaj, pa Vas bom obveščal samo ko bo kakšna nova objava tam!
L.P.
Mišo
In se tega tudi držal in se še vedno držim, tako da tema še zdavnaj ni mrtva in bo živa tudi še v bodoče!
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a mmatja »

duro napisal/-a:...Že pred časom sem se odločil, da v tej temi ne pišem več, temveč le berem, to pa zaradi izjemno burnih odzivov na vse, kar ni bilo hvaljenje pokazanega. Tudi ton je bil velikokrat na skrajni meji. Morda je prav zato upadlo število komentarjev v tej temi...
Za to in predhodno pisanje, sem se pa odločil, ker ne sprejmem žaljenja uporabnikov forumov, ki forum razumejo pravilno...
lp, matej
No in tudi sedaj se ti ni bilo potrebno oglasiti z takšnim pisanjem! Pa mi vseeno še razloži, na kakšen način, kdaj in kje sem kakšnega uporabnika na tem forumu užalil?
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a duro »

mmatja napisal/-a:No in tudi sedaj se ti ni bilo potrebno oglasiti z takšnim pisanjem!
Se popolnoma sklada s tvojim pogledom na "komuniciranje". Verjamem, da resnica boli in ker smo na forumu, bo vse ostalo za VEDNO in VSEM vidno zapisano.
mmatja napisal/-a:Pa mi vseeno še razloži, na kakšen način, kdaj in kje sem kakšnega uporabnika na tem forumu užalil?
Kdo sedaj noče razmeti???

Ob moj komentar, sem vsakič prilepil tvoj citat, na katerega se nanaša, katere si seveda spretno izbrisal.

Če za tebe označevanje dobronamernih komentarjev članov društva kot PAMETOVANJE in to z ostrim tonom, ni žaljenje, potem je pač tvoj prag kar se tega tiče, pod povprečjem foruma.

lp, matej
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a mmatja »

duro napisal/-a:...bo vse ostalo za VEDNO in VSEM vidno zapisano.
Edino pravilno!!! Bodo vsaj videli kakšne nebuloze pišeš.
duro napisal/-a:...Ob moj komentar, sem vsakič prilepil tvoj citat, na katerega se nanaša, katere si seveda spretno izbrisal.
Hm, nisem vedel da sem "moderator" na tem forumu, da lahko urejam (brišem) komentarje, ki mi niso pogodu....
duro napisal/-a:...Če za tebe označevanje dobronamernih komentarjev članov društva kot PAMETOVANJE in to z ostrim tonom, ni žaljenje, potem je pač tvoj prag kar se tega tiče, pod povprečjem foruma.
lp, matej
O nivoju komentiranja na tem forumu, pa raje nebi.... Glede PAMETOVANJA pa:Takole piše v SSKJ, na katerega se tako "oslanjaš":
pametováti -újem in pámetovati -ujem nedov. (á ȗ; á)
star. spominjati se, pomniti: ali še pametujete, kaj se je zgodilo lani v tem času / odkar ljudje pametujejo, je tako že zelo dolgo
● knjiž. o čem ste pametovali razmišljali, razglabljali
pametujóč -a -e:
pametujoči ljudje

Tako da...daj Matej malo se zresni in ne piši bedarij.
Zadnjič spremenil mmatja, dne 30.10.2019, 19:02, skupaj popravljeno 1 krat.
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a duro »

mmatja napisal/-a: Bodo vsaj videli kakšne nebuloze pišeš.

O nivoju komentiranja na tem forumu, pa raje nebi...Daj Matej malo se zresni in ne piši bedarij.
no sedaj si pa prispel na tvoj nivo in začel očitno in direktno žaliti. Če ti nivo tega foruma ne ustreza, rešitev je skrajno enostavna.....

Sicer pa bodo mora moderatorji sami presodili, če je to jezik in način, ki si ga tukaj želimo.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a mmatja »

duro napisal/-a:
mmatja napisal/-a: Bodo vsaj videli kakšne nebuloze pišeš.

O nivoju komentiranja na tem forumu, pa raje nebi...Daj Matej malo se zresni in ne piši bedarij.
no sedaj si pa prispel na tvoj nivo in začel očitno in direktno žaliti. Če ti nivo tega foruma ne ustreza, rešitev je skrajno enostavna.....

Sicer pa bodo mora moderatorji sami presodili, če je to jezik in način, ki si ga tukaj želimo.
Si me prehitel z še enim tvojim brezpredmetnim komentarjem...Prečitaj si rdeči tisk v mojem prejšnjem postu.
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a duro »

mmatja napisal/-a:Glede PAMETOVANJA pa:Takole piše v SSKJ, na katerega se tako "oslanjaš":
pametováti -újem in pámetovati -ujem nedov. (á ȗ; á)
star. spominjati se, pomniti: ali še pametujete, kaj se je zgodilo lani v tem času / odkar ljudje pametujejo, je tako že zelo dolgo
● knjiž. o čem ste pametovali razmišljali, razglabljali
pametujóč -a -e:
pametujoči ljudje

Tako da...daj Matej malo se zresni in ne piši bedarij.
Torej je "pametovanje" dobra, pozitivna stvar.

Le zakaj te potem "pametovanje" ostalih članov v tvoji temi tako moti, da bi jih kar brisal, če bi to bilo možno????

Kakorkoli, ker si sam začel smetiti v svoji temi in ker si s tonom in vsebino napadal dobronamerna pisanja članov, sem opozoril na tvoje nerazumevanje pojma foruma.

V vseh pisanjih si spretno ignoriral vse argumente in na kocu pristal na neutemeljenem napadanju in žaljenju in s tem na dnu.

Dna razprave, pa očitno ni na obzorju....
Odgovori